Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 19:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2011, o 07:29 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tak mnie wzięło. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że sprawy idą w złym kierunku. Jest coraz trudniej, a obiecano nam ułatwienia. Młodzi niech płacą składki ZUS, bo przecież muszę mieć jakieś świadczenia na stare lata, ale jak wiem oni o tym teraz nie myślą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2011, o 08:56 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Całkowicie zgadzam się z Olkiem.
Za dużo mamy wokół siebie lemingów, aby zmieniło się na lepsze.

Co do księgowej za 100zł. To jest cena dumpingowa. Podobnie jak z dużym witrażem w takiej cenie, ani ładny, ani solidny, po prostu badziewie.
Mój znajomy również miał taką księgową i musiał - po kontroli skarbowej - sprzedać mieszkanie :roll: .
Dwa w jednym najlepiej sprawdza się w nekropoliach ;) .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2011, o 10:03 
Offline

Dołączył(a): 12 lipca 2011, o 02:00
Posty: 8
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
well...pomyślę nad tym...i tamtym jak dopadnie mnie wiek...staruszkowy...wówczas zapuszczę brodę i zostanę wieszczem-i dzięki w końcu za podpowiedź między wierszami ;) Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2011, o 23:11 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Można wykonywać ten rodzaj działalności na umowę o dzieło.
Masz 50% kosztów uzysku.
Robisz witrażyk, jakiegoś robala za szkła czy jakąś art-fasmantagorię, idziesz z tym do sklepu artystycznego, czy nawet kwiaciarni i prezentujesz właścicielowi. Jeżeli się spodoba klientom, podpisujesz umowę o dzieło z właścicielem i już istniejesz na lokalnym rynku. A czy się utrzymasz, to już inna sprawa.

Ja tak funkcjonuję już dosyć długo i nie muszę się martwić o księgową, rozliczeniem VAT i innymi nędznymi ustawowymi fajerwerkami.
Kluczowy problem można załatwić wytrychem ;).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2011, o 12:35 
Offline

Dołączył(a): 12 lipca 2011, o 02:00
Posty: 8
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
witam
...znam to ;) i owo w temacie jestem "na bieżąco"

P.S
dzięki wszystkim za podpowiedzi
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2011, o 21:53 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,

I tak jest też super :P też robię podobnie,
nawet w zaprzyjaźnionych kafejkach, galeriach
i kwiaciarniach. Ja mówię ile chcę - a za ile oni
sprzedadzą, to mnie nie interesuje ....
Jak się sprzeda dostaję sms-a i umawiam się
na przelew, albo wpadam z następnymi "wytworami" ;)

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2011, o 08:01 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
To jest metoda dobra w swoim mieście. Jesteś na miejscu i możesz jakoś to kontrolować, upomnieć się, zajrzeć czy się sprzedało. Poza miastem, tzn. w innych miejscowościach też się sprawdza, ale pod warunkiem, że trafisz na uczciwego odbiorcę. Jeśli jest uczciwy to się go trzymam. Jeśli kręci, kłamie, nie płaci, to zabieram towar i znikam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2011, o 15:05 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Mój znajomy chciał pożyczyć kiedyś nóż do cięcia szkła. Długo się zastanawiałem do czego jest on mu potrzebny. Ale się nie dowiedziałem, więc pożyczyłem mu najzwyklejszy jaki miałem. Po kilku dniach odniósł go w dobrym stanie z takim komentarzem.

"Udzieliłem wykładu pewnemu nieuczciwemu panu, który uważa, że może oszukiwać kontrahentów i wypisałem mu tym nożem, na całej szybie wystawowej jego niskie cechy":roll:.

Tak więc posiadamy dodatkowy dosyć ostry oręż w swoich rękach ;).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2011, o 20:45 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Zaneto, jeżeli ma to być tylko próba sił, to umowa o dzieło będzie najodpowiedniejsza. Jeżeli ma to jednak być poważniejsze działanie, to trzeba rozpocząć działalność gospodarcza. Z uwagi na niewielkie obroty na początku Vatem nie musisz zapszatac sobie głowy. Jeżeli rozpoczynasz to udaj się do Urzędu Pracy - może masz szanse na dofinansowanie. Sprawdź, czy przypadkiem nie przysługują ci ulgi w podatku dochodowym i ZUS. Warto za tym pochodzić. Kiedy rozpoczynasz możesz starać się o dotacje z UE. Możliwości jest wbrew pozorom dużo, ale trzeba mieć pomysł, chodzić za tym i być cierpliwym. Narzekajacy maja racje, ze z witrazownictwa trudno się utrzymać, ale przecież nawet te uznane dzisiaj pracownie kiedyś startowały i było im bardzo cieżko. Zreszta dokładnie przedstawili to uczestnikom pazdziernikowej wycieczki do Włocławka Państwo Bednarscy z Rypina. Kto był ten wie.
Podsumowując, jeżeli nie jesteś pewna, to pracuj w swoim zawodzie a witraza w ramach umowy o dzieło. Reszta sama się wyjaśni.

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sierpnia 2011, o 06:53 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ZANETO;
Sposób opodatkowania to dla mnie OD-WIECZNY problem; Ćwiczę to od lat;
Wszystko zależy od tego jakich masz nabywców(zakładam, że takowych masz) na swoje twory;
Zgadzam się z Olkiem i Andrzejami. Najkorzystniejszą formą opodatkowania jest umowa o dzieło (liczone 50% kosztów); Niestety nabywca, który nie prowadzi żadnej formy działalności (takowych wbrew pozorom jest dość dużo) nie odprowadzi za Ciebie podatku od umowy o dzieło, a sama także nie masz takich możliwości;
Pozostaje dodatkowo problem ubezpieczenia zdrowotnego (do lekarza też czasem trzeba pójść??). Ja przez długi czas działając wyłącznie na umowę o dzieło miałam podpisaną z NFZ indywidualną umowę na "dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne" i płaciłam tylko składkę zdrowotną (teraz to ~~243 zł) ;
Życzę powodzenia;
Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO