Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 21:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2012, o 13:36 
Offline

Dołączył(a): 9 stycznia 2012, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Do wypełnień między kaboszonami używam zawsze tylko cyny , pomysł ze wstawianiem blaszek .... coś nowego jak dla mnie , a jak wygląda łączenie blaszki z oczkiem ? ( estetyka ) o ile więcej pracy ? bo wycięte blaszki i tak trzeba zalewać aby nie było widać taśmy na oczkach .Co do ilości użytej cyny to zależy jak dobierzesz oczka , przy tej lampie luty są za wielkie choć jeszcze ujdzie , zacząłem ją robić 7 lat temu :-) i to też tylko z resztek materiału dla tego takie wielkie przetopy między oczkami i cyny poszło :roll: , no ale dokończone i żonka doczekała się lampki .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2012, o 17:38 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Blaszka jest cienka, 01mm, a łączenie wygląda tak. Pusta przestrzeń jest podobna do figury karo w kartach. Docinam kształt blaszki "na oko", łapie z jednej strony, potem zalewam wszystko cyna. Cyna nie przelewa się wtedy na druga stronę. Nie wiem co masz na myśli "jak wygląda łączenie blaszki z oczkiem"? Estetyka jest doskonała.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2012, o 20:11 
Offline

Dołączył(a): 9 stycznia 2012, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jak wygląda lut od spodu ? może prościej - mógł byś podać fotkę jak taka lampa wygląda w Twoim wykonaniu ,od spodu też , bo ja też zalewam na gładki lut lampę od wewnątrz , cyna nie ucieka bo oczka są na formie , no czasem coś kapnie ale i Matejce też z pędzla kapało :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO