Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2009, o 13:00 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Trebor może udałoby się zrobić formę z tego materiału (duże floki) i napylić ją kaolinem, aby złagodzić nierówności...?

Qrcze :? forma to właściwie narzędzie pomocnicze,
więc michu ma rację, że powinniśmy znajdować się z tym tematem w Narzędziowni a nie w Szpitalu Embarassed

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2009, o 21:58 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
semikolon napisał(a):
Witam,
Trebor może udałoby się zrobić formę z tego materiału (duże floki) i napylić ją kaolinem, aby złagodzić nierówności...?

Qrcze :? forma to właściwie narzędzie pomocnicze,
więc michu ma rację, że powinniśmy znajdować się z tym tematem w Narzędziowni a nie w Szpitalu Embarassed

Pozdrawiam,



No to niech przeniesie temat do narzędziowni !!!!

Dzisiaj dostałem kawałek jakiegoś materiału, który rozpuszcza się w utwardzaczu i maluje te formy. Wychodzą gładziutkie, palce lizać.
Tyle, ze chyba nie mam za dużego zaufania do tego materiału. Zbyt kruchy.

Może się zdecyduję na zakup materiału do form z USA, ale niech $ trochę spadną.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2009, o 22:03 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Być może trzeba go wygrzać w piecu po powlekaniu i wtedy jest trwalszy... :?:
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2009, o 22:45 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nieraz należy poleżeć jakiś czas w szpitalu, aby mieć formę ;) .

Zakupiłem 4kg miałkiej glinki szamotowej 2,50/kg(jest w drodze) w proszku.
Powoli przygotowuję się do wielkiego wejścia w świat wyższych temperatur :lol: .
Mam już kilka książek o fusingu i tak lewituję między kilkoma, na raz.

Treborku, jak myślisz, czy można połączyć kwadratowe belki szamotowe kwadrat 13mm(w środku dziurka 7mm) z płytą na formę i utworzyć płaski np.basen (kwadrat, prostokąt lub inną figurę) ograniczający rozlewanie się szkła? Wyciąć na pile rowki wokół domniemanych boków (np. 3-5mm głębokości) i wkładać w nie powyższe belki z papierem.
Myślę, że prosto i tanio. Jedna belka kosztuje 1,25zł. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lutego 2009, o 12:47 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor napisał(a):
semikolon napisał(a):
Witam,
Trebor może udałoby się zrobić formę z tego materiału (duże floki) i napylić ją kaolinem, aby złagodzić nierówności...?

Qrcze :? forma to właściwie narzędzie pomocnicze,
więc michu ma rację, że powinniśmy znajdować się z tym tematem w Narzędziowni a nie w Szpitalu Embarassed

Pozdrawiam,



No to niech przeniesie temat do narzędziowni !!!!

Dzisiaj dostałem kawałek jakiegoś materiału, który rozpuszcza się w utwardzaczu i maluje te formy. Wychodzą gładziutkie, palce lizać.
Tyle, ze chyba nie mam za dużego zaufania do tego materiału. Zbyt kruchy.

Może się zdecyduję na zakup materiału do form z USA, ale niech $ trochę spadną.




No to tak w gwoli ścisłości.
Trebor , miałeś otrzymać range moderatora forum fusingowego ale uciekłes z warsztatów tak szybko że nie zdążyłem cie przeszkolić.
W związku ze zmianami w swerze prywatnej zachodzącymi w moim świecie informuje iż TREBOR od dzisiaj otrzymuje uprawnienia MODERATORA działu FUSING.
Da to Tobie drogi ser Treborze zwanym Robertem co imie Twoje Bohdan brzmi możliwości tela że ja juz nie będę musiał czytać


No to niech przeniesie temat do narzędziowni !!!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lutego 2009, o 17:30 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Fajnie.
Już to robię tylko... nie wiem jak> Musze pogadać z Marlenką ona pomoże

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2009, o 23:58 
Offline

Dołączył(a): 7 września 2009, o 02:00
Posty: 34
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
W jednej z książek widziałem doniczkę użytą jako pojemnik przy wypale szkła. Miała nawiercone od dołu otwory po czterech stronach. Do środka włożone szkło o różnych kolorach. W trakcie wypału topniejące szkło wylewa się przez otwory tworząc ciekawy motyw.
Czy dałoby się w takim razie jako formę wykorzystać ceramiczną doniczkę lub podstawkę pod doniczkę? Niektóre mają całkiem ciekawy wygląd.
Jak myślicie, może jest szansa skontaktować się z firmą która produkuje doniczki i zlecić lub samemu u nich w zakładzie uformować interesujące nas wzory a potem wykorzystać je jako formy.
Może za bardzo się wymądrzam, ale ten typ tak ma.
PePe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2009, o 00:26 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Generalnie ponoć można. Ja nie próbowałem ale rozmawiałem o tym z kimś kto ma kilkuletnie doświadczenie w fusingu. Chciałem spróbować ale jak usłyszałem co się może stać kiedy taka doniczka pęknie w piecu to stwierdziłem ze nie będę narażał pieca. Wizja grzałek oblepionych szkłem trochę mnie wystraszyła. Wszystko zależy jaka doniczka, z jakiej gliny zrobiona i jak wypalona. Musiał byś taką doniczkę najpierw sprawdzić bez szkła. Płaski spodek powinien być w miarę bezpieczny. Nawet jeśli pęknie to szkło tylko się wyleje. Ale jak trzaśnie doniczka wypełniona w całości szkłem to możesz mieć w piecu niezły Sajgon. Zresztą zauważ ze większość form do fusingu jest płaskich, a te do głębokie do wytapiania przycisków na biurko są raczej małe. Nie wiem czy doniczka normalnych rozmiarów wytrzyma pracujące w środku szkło. Może dało by się z małą, taką kilkucentymetrową?
Widziałem że ludzie używają doniczek obróconych do góry dnem do wyginania szkła w coś a'la wazon. To wydaje się bezpieczniejsze niż wsypanie szkła do doniczki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2009, o 07:27 
Offline

Dołączył(a): 7 września 2009, o 02:00
Posty: 34
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
W książce doniczka opisana jest "terra-cotta flawerpots"
Nie rozumiem dlaczego miała by w piecu jakoś mocno strzelać. Wydaje mi się że uszkodzenia materiału w piecu polegają raczej na pęknięciach i swobodnym wycieku niż na wybuchu. Niech wypowiedzą się koledzy z doświadczeniem. Ja spytam się w przyszłym tygodniu na kursie.

PePe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2009, o 12:31 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
pepe-marche napisał(a):
Niech wypowiedzą się koledzy z doświadczeniem. Ja spytam się w przyszłym tygodniu na kursie. PePe



OK sorry, myślałem że początkującemu każda rada się przyda. :D
Napisałem tylko to czego dowiedziałem się od osoby zajmującej się szkłem od kilku lat. Ja tej osobie wierze bo już nie raz dostawałem od niej dobre rady które sprawdzały się w praktyce. Pytałem dokładnie o to co ty. Czy można wziąć dowolne gliniane naczynie i próbować "gotować" w tym szkło. Odpowiedź była taka jak ci napisałem poprzednio.
Tak czy siak ja swojego pieca narażać nie będę :D. Też na początku mialem tego typu pomysły, bo nie znałem szkła. Teraz kiedy je trochę lepiej poznałem część moich pomysłów sobie odpuściłem. Lubię eksperymenty ale nie za wszelką cenę :D
Napisz co ci powiedzą na kursie na ten temat.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO