Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 20:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 listopada 2010, o 12:37 
Offline

Dołączył(a): 15 listopada 2010, o 02:00
Posty: 23
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witajcie :-)
Wiem, że wielu z Was to bardziej doświadczeni fusingowcy ode mnie. Jednak może kilku rzeczy jeszcze nie próbowaliście :-)
Testuję różne rzeczy pod kątem zatapiania w szkle, pewnie jak każdy z Was. Polecić mogę biel cynkową i tytanową, piasek, brąz (lekko śniedzieje ale efekty i tak są ładne wg. mnie). Dzisiaj się okaże jak się sprawdza szkliwo i ultramaryna :-) Pigmenty do farb emulsyjnych również da się wypalić. Fakt, że częściowo wzór może zanikać (mimo wszystko pigment ogniotrwały nie jest) jednak efekty wychodzą ciekawe. Zatapianie kamieni i minerałów zakończyło się wypaleniem każdego z nich na biało i powstaniem bąbli powietrza dookoła. W sumie też wyglądało to całkiem nieźle :-) Większość prób przeprowadzam stapiając szkło w sandwich. Wiem, że czas testów wielkich wielu z Was ma już dawno za sobą, ale jeżeli coś nowego wpadnie Wam do głowy to chętnie przetestuję :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2010, o 00:25 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Też mam takich próbek pełen worek. Może by warto zrobić zdjęcia z opisem i wrzucić w osobny wątek?

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2010, o 01:39 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2010, o 11:41 
Offline

Dołączył(a): 15 listopada 2010, o 02:00
Posty: 23
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No właśnie...macie jakiś inny sposób sprawdzenia czy szkło w miejscu wtopienia czegokolwiek będzie pękało? Polaryskop się nie sprawdza a niekoniecznie jest zawsze możliwość żeby czekać miesiąc lub więcej i obserwować szkło. Mosiądz np. w małych kawałkach zachowuje się dobrze, z tego co zauważyłam, przy wersji blaszki szkło pęka już w trakcie wypału. Ehh. Plus przy wtapianiu zasuszonych roślin najczęściej nie zostaje mi ładny popiół (jaki widziałam u kogoś na zdjęciach w innym wątku). Wtapiam oczywiście w sandwichu. Dużo pewnie jeszcze przede mną. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2010, o 12:31 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2010, o 12:38 
Offline

Dołączył(a): 15 listopada 2010, o 02:00
Posty: 23
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki! Spróbuję jeszcze raz z liśćmi :-) Zdjęcia na pewno jakieś zrobię gdy z czasu dobowego zostanie mi ciut więcej niż obecnie :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2010, o 21:57 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Mnie tam szkło z blaszką mosiężną nie pęka, zmienia co prawda troszkę kolor (mosiądz), ale za to są nieprzewidywalne bąble i nie zawsze ładnie to wygląda, co innego opiłki mosiądzu,
próbowałem już z foliami złotymi, i tu nie za bardzo daję sobie radę bo część złota wyparowuje.
co do piaski i innych to Monika ma rację, choć mam próbki piasku grubego do ok 5 mm do dnia dzisiejszego i jest OK, ale zmienił kolor,
Teraz myślę o innej technice - sitodruku. tym można sporo wyczarować, tylko szukam odpowiedniego medium. Dostałem jakieś z Warszawy - muszę popróbować.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2010, o 01:01 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2010, o 01:19 
Offline

Dołączył(a): 15 listopada 2010, o 02:00
Posty: 23
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj :-)
Nie wiem jak dużą blaszkę masz zatopioną w szkle, ale u mnie szkło pęka za każdym razem. Kurcze.
Co do piasku- ja wykorzystuję czysty piasek odzyskiwany z bezpieczników. Nie zmienia koloru i nie posiada żadnych zanieczyszczeń, plus wygląda wg. mnie ładnie.
Obstawiam, że Trebor mówi o sitodruku :-) Jestem strasznie ciekawa efektów!
Z mojej słabej wiedzy chemicznej: piasek to kwarc, z którego przecież powstaje szkło, więc naprężeń nie ma :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2010, o 01:36 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO