Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 18:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 listopada 2009, o 22:29 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Witajcie
W czwartek ( chyba) dostałem paczkę z USA a w niej zamówioną stłuczkę szkła dichroicznego. Już zrobiłem 3 malutkie próbki. Wyszło cudo. Może juto pojutrze uda mi się (czas) zrobić zdjęcia próbek.
W najbliższym czasie napisze coś większego o szkle dichroicznym, choć to takie samo szkło jak inne , ma tylko laserowo (ponoć) napylone różne warstwy tlenków metali . No i te warstwy dają przepiękne efekty.
Chyba, ze ktoś z większym dostępem do czasu porwie się na napisanie coś na ten temat. Mam trochę szczegółowej literatury anglojęzycznej na ten temat. Trzeba by tylko lepszego tłumacza niż translatory.
Może ktoś się podejmie tłumaczenia, do zeskanuję parę stron i wyślę.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2009, o 09:33 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Hello,
No to czekam z niecierpliwością na FOTY Treborku :P
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2009, o 17:35 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Używam już od jakiegoś czasu (w mojej galerii sa fotki). Jest fajne ale bardzo nieprzewidywalne. Czasem wygląda super a czasem traci blask. Natomiast co jest w nim dziwne to mimo że ma COE85 to udało mi się połączyć je i ze szkłem spectrum i nawet ze zwykłym flotem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 listopada 2009, o 22:25 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
To się zgadza.Udało się.
Raz się uda innym razem nie, w zależności jakie szkło Spektrum akurat masz. Witrażowe ma różne COE ( wg mnie zbliżone do 96) ale spectrum 96 to już tylko 96. Ostatnio miałem taka przygodę . Zgrzewałem z sobą 2 rożne szkła i dodałem do tego trzecie . 1 + 3i 2 + 3 było ok , ale razem już nie szkło ma spore pęknięcia. Ot zagwozdka. Euble, tylko się nie obraź, bo albo masz szkło słabej jakości, choć dichroic bo to widać, albo na fotce źle wyszło. Moje próbki wyszły miodzio. Jak dziewczyny zobaczyły to miały oczy jak filiżanki ze zdumienia.

Wyczytałem gdzieś w necie, ze szkło to zachowuje się różnie w różnych temperaturach.
Najczęściej są to kolory podstawowe lub dopełniające, w zależności od wypieku. Na razie - choć mam tą informację w angielskim, to jeszcze nie potrafię jej rozumnie przetłumaczyć.

W najbliższych dniach mam zamiar poświęcić trochę tego szkła na próby. Będę to musiał poopisywać i pofotografować by mieć w archiwum. Nie wiem jeszcze jak się zabrać za zdjęcia, bo chcąc zrobić dobre trzeba sporo czasu poświęcić na próby, a mnie ostatnio najwięcej brakuje czasu i... gotówki

Ktoś na PW deklarował się ze może coś przetłumaczyć, ale nie mogę znaleźć chętnego, a teraz bardzo by się przydał.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO