Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 01:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 6 listopada 2009, o 07:34 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
EUBLE; Spróbuj może pomalowaną wilgotną formę oprószyć suchym kaolinem (przez sitko - jak pączki cukrem pudrem) a po wyschnięciu nadmiar zwyczajnie odmuchać. A może należałoby poszukać w sklepach ogrodniczych jakiegoś opryskiwacza dostosowanego do oprysku mieszankami (wiem, że do oprysków dodawana jest np. mączka skalna). Zobacz:
http://www.ceneo.pl/Opryskiwacze?gclid= ... zAodjUp5oA
Pozdrawiam; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 listopada 2009, o 09:57 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Jak biorę do łapy gotowe wyroby z pieca (kupne) to na 80% widać ślady pędzla, to pewnie większość producentów używa kaolinu i pedzla, ale są też
i takie do których nie można się przyczepić.
Treborku polerowanie formy z nierdzewki to rzecz nierealna :evil: można dostać wściku tego .... no wiesz :-)
Czy ktoś już z Was próbował coś "wypiekać" na formie grafitowej?
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 listopada 2009, o 23:08 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam. Formy metalowe Panie i panowie najlepiej jest czyścić piaskarką. Żadne zabrudzenie nie ma szans na utrzymanie się na powierzchni metalu.
O ile mi wiadomo to Trebor posiadasz piaskarkę więc nie cuduj.

Co do spryskiwania. Ja sam osobiście zrobiłem sobie z pompki od roweru.
w pompce zastosowałem dwa tłoczki ze skóry jeden skierowany w jedną stronę, drugi tłoczek w drugą stronę to znaczy w przeciwną. Podkładki metalowe dociskają tłoczki do siebie, ponieważ skręciłem to nakrętką M5 samokontrującą.
Na końcu pompki zamiast wężyka gumowego zastosowałem z rurki miedzianej pręcik i zalutowałem koniec. Wywierciłem otworek 2mm i mam spryskiwacz który mi się nie zatyka.
Najpierw naciągam w pompkę roztwór ze słoika, następnie go wypuszczam do słoika pozostawiając trochę. Wyczucia własnego deko i spryskuję to co jest mi potrzebne czy formę czy produkt.

Wiem również iż zdają egzamin zraszacze fryzjerskie jak one fachowo się nazywają nie wiem ale jak się zatykają wystarczy lekko rozwiercić otwór jeżeli separator jest grubszej struktury i ok.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 listopada 2009, o 23:11 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 listopada 2009, o 00:08 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
JWAR napisał(a):
EUBLE; Spróbuj może pomalowaną wilgotną formę oprószyć suchym kaolinem (przez sitko - jak pączki cukrem pudrem) a po wyschnięciu nadmiar zwyczajnie odmuchać. A może należałoby poszukać w sklepach ogrodniczych jakiegoś opryskiwacza dostosowanego do oprysku mieszankami (wiem, że do oprysków dodawana jest np. mączka skalna). Zobacz:
http://www.ceneo.pl/Opryskiwacze?gclid= ... zAodjUp5oA
Pozdrawiam; Jadwiga



Te ogrodnicze spryskiwacze są na moje potrzeby trochę za duże. Obsypywanie formy też nie zdaje egzaminu bo woda się na nim nie zatrzymuje i po takim prószeniu forma pokryta jest tylko plamkami kaolinu. W sumie najlepiej jeśli chodzi o przyczepność sprawdziła się guma arabska. Medium z Instytutu czy klej do fusingu z A&H też pewnie by się nadał ale nie próbowałem jeszcze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 listopada 2009, o 00:21 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Spytajcie Fagonia, on kupił taki spryskiwacz i o ile wiem nie za duży.
Tego rodzaju spryskiwacze nawet jak się zapchają to można łatwo szpilką otwór przetkać.
Ja stosuję aerograf , ale kaolin i tak często ( nie zawsze) przylepia mi się do szkła. Ostatnio kupuję separator wielokrotnego użytku w Bielsku. W zasadzie nie przylepia się do szkła, ale spodnia szkła wygląda jakby nakłuta szpileczkami miejsce obok miejsca. No i jest troszkę osty - spód.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 listopada 2009, o 10:24 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kupiłem spryskiwacz fryzjerski. Zbiornik w kształcie kuli o śr. ok 7-8 cm. Cena 7,50 zł.
Używam go do nanoszenia nabłyszczacza z Instytutu Szkła, bo ten z A&H od razu by zapchał otworek.
Działa bez zarzutu pod warunkiem, że:
- przed użyciem mocno potrząśniemy kilka razy, aby wymieszać roztwór,
- zrobimy kilka próbnych spryskiwań, np. do zlewu,
- nanosimy spryskiwacz poza piecem ( broń boże w piecu!) na szkło.
- po skończeniu odkręcamy głowiczkę i wkładamy ssawkę do pojemnika z wodą i robimy kilka spryskiwań, aby umyć rozpylasz z resztek nabłyszczacza.
- nakręcamy głowicę na zbiornik z pozostałym roztworem i odstawiamy do następnego użycia.
Sprawdzone.
Polecam.
i Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2009, o 20:13 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
i to jest przykład jak można małym kosztem zastąpić drogie urządzenia.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 grudnia 2010, o 21:46 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2010, o 02:00
Posty: 81
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
już trochę robię w stali, i na początku stosowałem azotek boru z art & hobby nakładałem go na różne sposoby najlepsze efekty uzyskiwałem areografem na gorące formy jedyną zaletą w miarę gładka powierzchnia,wady duża cena ,nagrzewanie form ,po wypale powtórka procesu, przeszedłem na kaolin na wodzie , bardzo rzadki oczywiście jest drobna faktura ,szybko schnie w normalnej temperaturze to zaleta ,tani , jeśli chodzi o przyczepność wystarczy szybciej ruszać pędzlem ale ten problem jest tylko w przypadku nowych ,niewypalonych form , potem znika no i można zmyć pod bieżącą wodą taką formę choć na niektóre formy nanoszę 2 lub 3 warstwy i potem i tak myję bo się łuszczą ,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO