Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 15:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2010, o 11:51 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2010, o 12:05 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2008, o 02:00
Posty: 39
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Zrozumiałem wszystko i dziękuję

Przemek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2010, o 17:10 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Przemek
przeoczyłem Twoją wypowiedź.
Myślę, ze zabierasz się do fusingu od d..y strony. Wybacz, ale tak jest. Nie słuchasz tego co mówi Monika.
Poczytaj forum - dział o fusingu to ci może otworzy oczy na ten temat. Cieszę się z tego, ze dojdzie jeszcze jeden fusingowiec, ale przy takim nastawieniu przeżyjesz sporo rozczarować.
Robisz fryty, z czego, jakie szkło - wiesz> poczytaj o współczynniku rozszerzalności szkła - COE, przybliży ci temat.
Na koniec, życzę ci powodzenia w Twoich zamierzeniach. Daj znać co z tego wyszło. :lol:

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2010, o 18:52 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2008, o 02:00
Posty: 39
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Robercie wiem że jestem zielony i długo będę ale też wiem o COE bo byłem na kursie i omawialiśmy ten temat. Fryty robię ze szkła BAOLI które ma COE pomiędzy 85 a 90 a szkło float 82 a 90 czyli najbardziej do siebie pasujące a ponieważ swoje prace chcę rozpocząć ze szkłem float to robię fryty ze szkła BAOLI.
Czytam Wasze forum od kilku miesięcy i dlatego między innymi postanowiłem zabrać się za wypalanie. Podziwiam Waszą wiedzę w tym temacie i zapewne długo nie będę mógł dorównać Wam.
Za około 2, 3 tygodnie kupię piec i zacznę być może bez powodzenia ale spróbuje.
Pozdrawiam
Przemek

PS. Robercie czy mógł by Cię prosić o informację o wysokości cła i kosztów przesyłki z USA bo z forum wiem że często sprowadzasz urządzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2010, o 20:10 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
anka329 napisał(a):
mam pytanie,kto z okolic Poznania robi fussing.Posiadam piec.Może jakieś wskazówki co do temperatury wypału-gdzie szukać?



Witaj. Albert już ci powiedział od czego zacząć.
Nic nie powiedziałaś jaki masz piec, jakie narzędzia i tp
Nie powiedziałaś na jakim szkle chcesz pracować i co robić.
Wszystko to jest dość ważne przed rozpoczęciem przygody z fusingiem.
Może jednak by nie mnożyć kosztów zacznij na szkle okiennym - float - .
Nie jest do wdzięczne szkło do fusingu, ale większość wyrobów w naszym kraju robi się właśnie na floacie.
Przed zaczęciem może spróbuj robić doświadczenia nad zachowaniem się szkła w piecu. Sprawdź jak wtapiają się farby , fryty w szkło, jak wygląda gięcie się szkła w piecu.
wszystko to jest na naszym forum, ale gdybyś miała jakieś pytania to pytaj. Spróbujemy znaleźć rozwiązanie.
Mimo wszystko liźnij trochę teorii bo zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2010, o 23:10 
Offline

Dołączył(a): 23 września 2010, o 02:00
Posty: 65
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Pewnie nie zabłysnę ale ja usypuję formy z zaprawy szamotowej, robię tak patery o nieregularnych kształtach...nawet bardzo głębokie. Grzebię sobie w tym piachu paluchami i nadaje mu na przykład kształt liścia, bardziej lub mniej wypukłego. Dla świętego spokoju posypuję to jeszcze delikatnie kredą, tak aby jakieś upierdliwe ziarenko piasku za bardzo się nie wtopiło. Oczywiście używam też papieru ceramicznego, ale w momencie kiedy zależy mi na idealnie gładkiej powierzchni... z papieru ceramicznego korzystam wtedy kiedy chce wyciąć na przykład literki, świetnie się do tego nadaje...tworzy efekt wypukłości a napis jest idealnie prosty, na takie literki z papieru można nanieść kolor, podłożyć pod szkło i wytopić. Ot takie moje skromne wywody :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2010, o 00:20 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 września 2010, o 20:26 
Offline

Dołączył(a): 23 września 2010, o 02:00
Posty: 65
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
no proszę, ale czyli jak? Czyli, że można też kaolinu stosować w formie sypkiej? Tak samo jak zaprawę szamotową? Szczerze mówiąc jeszcze nie robiłam form, kaolin mam, ale leży w szafie i czeka. Rozumiem, że najpierw trzeba go "nagrzać" i potem korzystać. Ale czy jest tak samo jak szamot wielokrotnego użytku? I co to znaczy, że jest, jak to ładnie określiłaś, delikatny :] Pozdrawiam serdecznie!!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 września 2010, o 21:21 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 listopada 2010, o 17:56 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2010, o 02:00
Posty: 81
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
podaj link do tej galerii


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO