Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 16:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sierpnia 2010, o 20:21 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jak wiecie chcę sprzedać mój piec do fusingu. Piec jest nowy i w 100% sprawny. Był robiony w EPO. Mogę zademonstrować na życzenie jego działanie. Używałem go tylko kilka razy. Sprzedaje go bo będę musiał zmienić pracownię, a w nowej się nie zmieści. To jest okazja! Obniżam nawet cenę do 7600 zł. Szczegóły mogę podać na maila: artfama@gmail.com lub priv.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 26 sierpnia 2010, o 10:16 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 3
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam!

Jestem tu nowa, ale juz jakiś czas studiuje Wasze jakże ciekawe wpisy i..robie notatki))
Jestem niespełnioną artystką :( i w końcu- po wzglednym odchowaniu trójki urwisów, postanowiłam coś zrobic ze swoim życiem i mam nadzieję chocby odrobiną talentu:))
Chodzę na zajęcia ceramiczne do Ars Novej w BB i tam tez zainteresowałam sie fusingiem. I to tak,że po nocach wstaje,żeby zanotować pomysły:-))) Tyle,że tam je cięzko zrealizować, bo mają tylko farbki i float + dwie formy na paterę... Wsio.
A ja chcę więcej. Tak więc jestem na kupnie własnego pieca.

I tu mam do Was Doświadczonychpytanko: Piecyk tak 40 na 40, ale jaki wysoki wewnątrz. Bo piszecie,że na dno trzeba płytkę położyć na dystansach- ile to zabiera miejsca? Czy w piecyku 20 cm wysokim zdobię wtedy np. 7 cm głęboką miseczkę, paterke etc?

Z góry dzięki z odpowiedź! Dalsze pytanie pewnie sią posypią:-))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sierpnia 2010, o 13:05 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Na dno pieca kładzie się np. papier ceramiczny. Bezpośrednio na dno. Bez żadnych dystansów. Chyba, że się chce układać następne piętro do wypalenia przy dużej ilości wyrobów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sierpnia 2010, o 13:37 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 3
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki!
Ale w piecyku z grzałkami w pokrywie (tylko), to chyba raczej nie można układać piętrowo? Temperatura się raczej nie rozłoży równo, bo taka półka to izolacja...
Zresztą wszystko przede mna:))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sierpnia 2010, o 23:54 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
zenobiapelikan napisał(a):
Dzięki!
Ale w piecyku z grzałkami w pokrywie (tylko), to chyba raczej nie można układać piętrowo? Temperatura się raczej nie rozłoży równo, bo taka półka to izolacja...
Zresztą wszystko przede mna:))


Witaj
No może w pełni nie jest to takie proste.
W związku z tym, że jesteś z BB lub okolic, to masz niedaleko do mnie. Wpadnij jeśli chcesz i możesz to porozmawiamy, może coś z tego wyniesiesz. Co do pieca to moje zdanie jest takie. Im większy piec tym lepszy - no może nie gigant. W piecu, który ma Fagonio, ja i inni, nie za bardzo da się układać warstwowo materiały do wypału. My mamy piece typowo do fusingu.
No ale temat o piecach to zbyt obszerny by go tu i teraz omawiać. Jeszcze raz zapraszam, to pogadamy przed podjęciem decyzji o zakupie pieca przez Ciebie.
W każdym bądź razie powodzenia :lol:

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2010, o 00:08 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 3
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Bardzo dziekuje za zaproszenie!
Jeśli to rzeczywiście nie jest kłopot, to chętnie skorzystam. Tylko daj znać jak by to Tobie pasowało.
Przywiozę też pokazać moje wypociny, choć niewiele tego jak na razie. Jak to bez pieca:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2010, o 00:40 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2010, o 10:39 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2008, o 02:00
Posty: 39
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dziękuję za adresy gdzie można kupić fryty.
Szkoda że w Krośnie nie mają fryt do szkła float bo podają że COE jest 94 +-2 a drugi adres to muszę rozszyfrować b problemy językowe(poproszę dzieci by mi pomogły)
W poniedzialek już ostatecznie podejmuję decyzję w sprawie pieca czy ten Amerykański czy Kępka w Pile.

Pozdrawiam serdecznie
Przemek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2010, o 10:56 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2010, o 11:43 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2008, o 02:00
Posty: 39
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Bardzo Ci Moniko dziękuję za tak cenną wiedzę bo nie wiedziałem że też można procentowo dodawać fryty a nie tylko sugerować się rozszerzalnością. Też większości chcę pracować ze szkłem float(nawet kupiłem lampę do sprawdzania która strona jest metalizowana).

Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
Przemek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO