Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 19:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2009, o 19:53 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam serdecznie ja również byłbym wdzięczny za spotkanie z Tobą i rozszerzenie swojej wiedzy na temat płomiennego szkła. Ja osobiście pomału zaczynam przygotowywać sprzęt. Dziś n.p. kupiłem przewody ciśnieniowe trzy po 20m z szybkozłączkami za 20zł za sztukę na allegro. Mam 60m przewodu przyda się na doprowadzenie powietrza do palników. Z nich można zrobić krótsze dokupując w sklepie szybkozłączki. Za taką cenę to rewelacja.
pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2009, o 20:03 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jeżeli komuś potrzebny będzie do sprężarki wąż taki z szybkozłączkami to podaję stronę.
http://www.allegro.pl/item703304145_waz ... ml#gallery


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2009, o 20:31 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albert, czy nie za mały przekrój, chyba, że ciśnienie a później rozprężać, ale nie wiem. Wszędzie powietrzne przewody (widziałem) o dość dużej średnicy.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 16:44 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam serdecznie. Treborku ciśnienie w przewodach musi być takie same jak zazwyczaj gazu czy to acetylen czy propan butan, nie moze być mniejsze, a ponieważ acetylen na maxa może mieć 1,5 atm to powietrze nie może być mniejsze. Tyle ile ma wystarczyć do palników to w zupełności wystarczy dostarczenie tymi przewodami z zewnątrz fi8 a wewnątrz fi6.
Zastanawiam się tylko czy do piaskowania zdadzą egzamin ponieważ tam musi być cały czas 3,5atm. Ja również te przewody będę wykorzystywał do różnego rodzaju prac warsztatowych odkręcanie, przykręcanie, przedmuchanie, pompowanie kół, jak również do piaskowania, z tym również robię przymiarki. Chcę kupić piaskarkę kabinową, do robienia matu jak wiadomo wzory na szkle. Wazony, kielichy, lustra i na tym co jest ze szkła.
Pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 17:21 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wczytałem się w Twe wypowiedzi, jeżeli chciałbyś zbiornik to mogę Ci wysłać po zdemontowanej butli gazowej z samochodu, w najgorszym przypadku będziesz musiał ją pomalować. Zapłacisz tylko za przesyłkę. Ja je oddaje na złom.
Kolorowe pozdrowienia śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 19:31 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albert.
Mam piaskarkę, ale dość rzadko jej używam - na razie, zastanawiam się nad sygnowaniem poprzez piaskowanie właśnie, swoich prac. Przewód jest OK!!!
co do użycia go do palnika mam obiekcje, jako, że nie ważne jest ciśnienie a ważna jest ilośc podawanego powietrza, a ta musi być znacznie większa ni podawanie tlenu.
Widziałem na you tubie, że przewody powietrzne są dość grube, nie muszą natomiast być wytrzymałe na ciśnienie.
To tyle moich obiekcji. Co do zbiornika, to byłbym zobowiązany, gdyby CI się chciało mi go wysłać. Dzięki z góry.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 20:13 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam serdecznie. Treborku. Jest sprawa tego rodzaju iż jeżeli n. p. palnik zużywa 1dcm3 gazu na minutę to powietrza musi być minimum 1dcm3 w praktyce musi być ok 50% więcej to znaczy 1,5dcm3. Przy propanie butanie dostarcza się powietrze w składzie 48-52%. To znaczy w tych granicach uzyskuje się najlepsze efekty energii cieplnej zarówno przy obróbce termicznej jak również przy samochodach.
48% gazu do 52% jak jest występuje 100% spalanie. Jeżeli przekroczymy te wartości to tracimy na temperaturze, jak również na długości płomienia. Tak z tego prosty wniosek prawa analogii: jeżeli mamy w palniku ciśnienie gazu 0,5atm to ciśnienie powietrza winno wynosić ok 0,5atm. To tak dla wyjaśnienia. Zazwyczaj pracuje się na ciśnieniach0,8 do 1,3 gazu i odpowiednio tlenu lub powietrza. Przy zastosowaniu tlenu uzyskuje się wyższą temperaturę nawet powyżej 2850stC, przy powietrzu ok 1700stC.
Zapewne zauważysz różnice w wyliczeniach ale każdy ustawia sobie jak uważa, co innego ścisła teoria a co innego praktyka, tak więc bez sprężonego powietrza nic nie będzie, chyba że zastosować turbinę powietrzną to masz cały czas dostęp powietrza, wówczas nie trzeba sprężać, ale to drogi gips wówczas stosuje się grube przewody rzędu 1,5 do 2cm średnicy.
Podaj swój adres to wyślę na priv.
pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2009, o 18:48 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albercik
Dzięki za zbiornik. Jam teraz w remontach, ale zbiornikowi nie popuszczę. Jak tylko dojdzie do regeneracj go ( malowanie) i podłączanie i zaraz eksperymenty, bo pewnie taniej wyjdzie z powietrzem niż z tlenem.
Jeszcze raz dzięki, jak wyjdzie doświadczenie to opiszę.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2009, o 21:03 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Powietrze bez porównania wyjdzie taniej tyle co silnik zeżre prądu. A to w porównaniu z tlenem to ho ho i jeszcze taniej. Ja w obecnej chwili porobiłem pincety dł ok 25cm może za długie to je skrócę. Zrobiłem też dwa rodzaje szczypiec z drutu jedne 20cm drugie ze 35cm. Tak po mały sobie tworzę narzędzia. W poniedziałek chyba postaram się zrobić stół z zamocowaniem palników i podłączenia na stałe już do pracy. Zobaczę co będzie wychodziło.
Kolorowe pozdrowienia śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2009, o 21:42 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Rób, rób chętnie zerżnę przykład z Twoich doświadczeń.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO