Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 20:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2009, o 00:44 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Semi, myślę, ze palnik bursena byłby lepszy, bo na gaz miejski, i nie trzeba do tego tlenu.
A jak Tobie sprawdza się ten cyklonowy, bo to może być przebój w płomiennym szkle.

Zastanawiam się, czy nie ma tylko za małego płomienia

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2009, o 01:36 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2009, o 10:40 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Monika .... nie ma bezpiecznych palników i .... cichych :(
Niestety to nie kuchenka gazowa i nie gotuje sie wody na tym płomieniu.
Ja mam palnik cyklonowy 24 kW i im większego dajesz mu "kopa" czyli większy dopływ gazu a co za tym idzie większe zawirowanie i pobór powietrza w dyszę tym więcej decybeli. I tak niestety jest z każdym palnikiem :?
Na "YouTube" jest sporo filmów do obejrzenia - i są z dźwiękiem, więc możesz sobie posłuchać.
Odnośnie temperatury - to nie mam tak wyrobionego zdania -wydaje mi się, że jeśli zaczynasz rozgrzewać zimne szkło to potrzebujesz wyższej temperatury aby proces był szybszy, później jak kształtujesz swoje "coś" nie potrzeba aż tak wysokiej.
A odnośnie bezpieczeństwa; to jest gaz :!: i urządzenia gazowe, wiec trzeba pamiętać o przewietrzaniu i dostępie powietrza do pomieszczenia (wyciąg).
Treborku odnośnie mojego palnika, to próby robiłem na zwykłych kawałkach szkła i nie było problemu. Teraz czekam na maila od firmy z namiarów od "Moni" może u nich kupię stringersy.
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2009, o 15:40 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2009, o 20:53 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Moni,
Ja pracuję na szkle witrażowym ale jednej firmy Spectrum. Staram się by COE było 96. Są wśród nich szkła oznaczone COE 96 , ale to co jest u nas w hurtowni (Sosnowiec) to tylko 2 - 3 kolory i trochę przeźroczystego. W rezultacie kupuję Spectrum bez patrzenia na COE i w 90% jest to szkło kompatybilne.
Nie pracowałem na szkle sodowym. Kiedyś korespondowałem z kimś z USA ( poprzez translator) i odradził mi pracę z tym szkłem w początkowej fazie mego wtajemniczenia.

Z tego co piszesz o swoim doświadczeniu, to teraz tym chętniej wpadnę do Ciebie. Wezmę z sobą palnik, tylko musisz mieć tlen, bo dużej butki nie wezmę, a małą już oddałem. No ale to dopiero po Nowym roku.

A, ... mam pytanie. Skoro robisz koraliki to pewnie na stalowym pręcie, co używasz jako separatora na końcówce pręta?

Tu zobacz palniki :

http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... sid=144841

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2009, o 22:43 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
No właśnie... ktoś tu pisał o boraksie, ale ja go mam w proszku :(
Pozdrowienia,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 grudnia 2009, o 01:26 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 grudnia 2009, o 17:27 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Dlaczego szkoda byłoby ci Spectrum?? toż to tańsze szkło niż nasze z Krosna, a o ile lepsze, a gdyby jeszcze sprowadzać bezpośrednio z USA, to byłoby z 50% taniej.

Płomienne szkło zaczyna być i u nas modne, więc nie dziwi mnie, ze chcemy znaleźć wiele rozwiązań swojskim sposobem by zmniejszyć koszty. Dla przykładu podam ci ze separator do form metalowych w USA kosztował ( nie wiem jak teraz) ok 50% a w Ars hobby w tym samym czasie i ten sam ponad 350 zł.
Podobnie z pręcikami stringerami. Kupiłem pręciki różnokolorowe o długości ok 40 cm i średnicy łącznej ok 1 cm kwadratowy i zapłaciłem 170 zł. Gdybym kupował w USA to miałbym dokładnie 10x więcej.
Takie są realia u nas w Polsce. Ceny księżycowe.
CO do szkła sodowego to chyba pomyliłem gatunki, chodziło o boro silicatowe - borowokrzemowe. (?)

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 stycznia 2010, o 18:37 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam.
Piszecie o palnikach. Ja osobiście zrobiłem palnik z kompletu do spawania acetylen tlen.
Praca tego palnika jest tak samo cicha jak przy spawaniu metalu. Nadmieniam, że jest również bezpieczna. Płomień cienki i długi, mogę sobie oddalać i przybliżać szkło w zależności jaką chcę mieć temperaturę. Nie kopci .
Przerobiłem go na propan i tlen. Zużycie tlenu jak i propanu bardzo małe. Przez 8 godzin robienia prób z różnymi szkłami, wyginanie w esy floresy to tlenu mi poszło ok. 9 atm a propanu jak była ciężka butla tak i pozostała nie ważyłem, ale jak poszło z kilogram to wszystko.
Zauważyłem, że stringersy o wyższej liczbie COE łatwiej się topią i potrzebują mniejszej temperatury. Ostatnio zakupiłem trochę pręcików szklanych w Devardi Glass mają bardzo bogaty wybór a na dodatek nie są drogie. Mają również dichroniczne szkło w listkach. I inne specyjały do prac z palnikami, chyba i mają palniki.
oto strona
http://www.devardi.com/?gclid=CPOM7brBg ... ZgodOhDlbQ

Pozdrawiam kolorowo w nowym roku Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 stycznia 2010, o 18:44 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO