Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 13:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 12:51 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
albert235 napisał(a):

...posiadam również palniki o dużej mocy przy użyciu których można wykonywać prace dmuchane oraz jakieś duże wygibasy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/17c ... 60114.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb8 ... 76629.html

Wiem, że ktoś na forum posiada palniki z zawirowaniem powietrza- cyklonowe, ponoć one zdają egzamin.




Albert - bardzo interesują mnie te palniki, jako, że jeden leży sobie grzecznie w garażu i czeka na odpalenie. Mówię o tych "dużej mocy".
Gdybyś mógł zrobić fotki podłączeń wszelkich i opisać po kolei jakich reduktorów używałeś itp. Będę wdzięczny. Jak on się sprawuje? Dużo wysysa z butli? Czego do niego używasz? Tlen i Propan-Butan?

Palniki bez wspomagania tlenem (z powietrza/butli) niestety nie dają rady nawet jeśli są cyklonowe. Natomiast cyklon znacznie podnosi wydajność palnika i jego moc.
Niestety zrobienie kulki o średnicy 3cm to już męczarnia i zjarane szkło (brunatne przebarwienia).
Jest jeszcze opcja zastosowania wysokokalorycznej mieszaniny butanu z... niepamiętam czym. Rothenberger wypuszcza to pod nazwą "Maxigaz 400", ale to raczej drogi interes. Nie wiem jak szkło zachowywało by się pod wpływem czegoś takiego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 14:20 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Myślę, że jednak tlen lub powietrze.
Przy tych "naszych" palnikach dużej mocy, gdyby mieć dmuchawę pompującą duże ilości powietrza to by się chyba na tlenie sporo zaoszczędziło.
Moje na razie leżą w dobrym miejscu i czekają na lepsze czasy a narazie używam tego z USA

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 14:47 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
A butla z tlenem? Jaki to wydatek? Mam na myśli komplet - z reduktorami i innymi rytyntami.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 15:14 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Mati, Butlę kupiłem = z drugiej ręki ale w punkcie napełniania = 160 zł bez faktury
Reduktory- nie pamiętam ale, coś ok 100 zł, na Allegro od 70 - 200 zł/szt
kilka metrów przewodu , aha reduktor do gazu - kilkanaście (chyba ) zł + 4 zaciski do węży. To chyba wszystko. Teraz do tego trzeba by okulary. Kupiłem do spawania z różnymi kolorami szkła ale się nie nadają ( przynajmniej dla mnie), więc trzeba kupić oryginalne a to już koszt od 12 - 100 kilkudziesięciu $.
Na początek - jeśli nie długo będziesz pracował- to możesz bez , a raczej z okularami bezbarwnymi - trzeba chronić oczy. Pisz co potrzebujesz może pomogę, choć znając twoją zaradność to dasz radę. Chciałbym byś już ruszył, będzie nas więcej.
:-)

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 16:32 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor napisał(a):
...Pisz co potrzebujesz może pomogę, choć znając twoją zaradność to dasz radę. Chciałbym byś już ruszył, będzie nas więcej.
:-)


Dziękuję :-) Za wyjaśnienie i za komplement. :-)
Czego potrzebuję? Hmmm. Zastanówmy się.
Całą instalację do Butanu mam, i nawet chyba z w miarę dobrym reduktorem (90zł), ale ze strony tlenu kompletna klęska.
Przy tym zestawie trzeba chyba zastosować jakieś trójniki żeby doprowadzić gazy do obu palników. Mają być jakieś zwykłe czy specjalne?
no i oczywiście grafit, ale to jakoś się da chyba zrobić :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 21:04 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mati jeżeli chcesz używać tych palników które ja wrzuciłem o dużej mocy to jest sprawa grubsza. Bez sprężarki dwu lib trzy cylindrowej to się nie obejdzie. Butla musi mieć ze sto litrów.aby nadążyła sprężarka napompować i aby miało gdzie się zmieścić trochę powietrza. Na tlenie z butli to może wystarczy na kilka godzin.

Węże pomarańczowe to sąa od gazu, większą wydajność uzyskasz z samego propoanu, butan jest mniej kaloryczny.
Na zdjęciach pokazałem palnik do spawania ten to rozgrzewa idealnie czy kulka 3, 5, czy więcej cm nie ma problemu. Jak chcę mniejszą temperaturę to odsuwam szkło i po problemie jak chcę rozgrzać to przybliżam i również wsio gra. Ten mój palnik ma mocy nie wiem ale zdaje egzamin bez trudu radzi sobie nawet z trzema szkłami 4mm tyle udało mi się zespawać więcej nie dokładałem ale i więcej by poszło. A jeszcze w zanadrzu są palniki 2; 3; 4; 5; 6;
Jeżeli chcesz to przejdź się na pchli rynek z badziewiem i poszukaj palników do spawania z rączką i pokrętłami. Natomiast butli tlenowej w zasadzie nigdzie nie można kupić tylko wydzierżawić. Dzierżawa 30 zł za m-c i tyle samo tlen ja płacę. Jest to przepis unijny- robota dla korporacji.
pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 23:08 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
PYTANIE PIERWSZE:
No właśnie - tam są dwa palniki. Jeden jest mniejszej mocy. Miałeś na myśli ten palnik pisząc o butli starczającej na kilka godzin pracy? Czy może ten większy? I tu pytanie. Może ktoś wie JAKIEJ konkretnie one są mocy?

PYTANIE DRUGIE:
Czy one są przystosowane do pracy z tlenem czy wyłącznie powietrzem w roli utleniacza? Wolałbym nie eksperymentować z dyszami i zaworami, które nie są do tego przystosowane.

PYTANIE TRZECIE i wszystkie kolejne...:
Gdzie znajdę butle z samym propanem? W markietach raczej nie. Podpowiesz? No i tlenu gdzie szukać? Ilu kilogramowe są te wysokie butle? Co trzeba mieć (dokument? zaświadczenie z "psychiatryka"? pozwolenie na posiadanie butli w mieszkaniu?) żeby zarejestrować się w "korporacji" jako posiadacz butli z tlenem?
Z drugiej strony - gdybym wepchał takie coś do domu, to żaden lekarz nie dałby mi czystych papierów z "psychiatryka" Embarassed
Jakiś "Paragraf 22"? Czy co? :-)

Martwią mnie jeszcze "patyczki" i tak na prawdę dalej tajemnicza mieszanina kaolinu z gumą arabską, która pozwala na zdjęcie z niego szkła. Zaraz - ktoś mówił, że kupuje na e-Bayu, albo... Hmmm - lecę szukać. :-)
Pozdrawiam.

Na pchlim rynku nie widziałem, chociaż bywam często z racji moich zainteresowań, i poza tym coś się zawsze sprzeda przy okazji. Zawsze obchodzę sobie całą gawiedź i wynajduję różne interesujące przedmioty w tej kupie złomu i chłamu. :twisted: Gdybym spotkał, to chyba pocałowałbym asfalt z radości. :shock:

BTW - Prawdopodobnie zdobędę tanio grafit w płytach. Panowie i Panie - będziemy mieć narzędzia. :-) W mam nadzieję ludzkiej cenie. :-)
Tak się tylko chciałem pochwalić. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 23:24 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
obejrzyj je dokładnie i tam pisze jakie dysze taka moc.

Może być tlen lub powietrze , tlen to klęska nie zarobisz. Huk jak z odrzutowca.

Butlę z propanem możesz zamówić u tych co rozwożą gaz butlowy w Suwałkach cena butli propanu kosztuje 40 zł i jest 10kg, natomiast mieszanina prop-but też 40zł ale jest 11kg

Aby mieć butle z tlenem to nic nie trzeba nawet zaświadczenie z psychiatryka, możesz ją mieć do oddychania. Pytanie jak ją wniesiesz do sypialni.
Są firmy które się zajmują dystrybucją GAZÓW TECHNICZNYCH jak masz działalność to wszystkie papiery z działalności.

Ja zdejmuję po wystudzeniu szkła schodzi z oporami ale schodzi. Pręty zrobiłem z elektrod do spawania i cieńsze ze starej suszarki na ciuchy.

odnośnie palników to pochodź po starych warsztatach samochodowych kiedyś spawali tylko acetylenem i tlenem i to każdy warsztat posiadał.

Pomału kompletuj sobie- Krakowa od razu nie zbudowali.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2010, o 00:41 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2010, o 00:45 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
MAti. Ja jak pisałem,kupiłem butlę i mam swoją, bez dzierżawy . Już sporo zaoszczędziłem bo mam ją więcej niż pół roku. Popytaj w zakładach ślusarskich, gdzie kupują tlen, to ci podpowiedzą gdzie najbliżej. Butla jest dość ciężka , więc o wnoszeniu do chaty raczej nie marz, raczej do piwnicy.
Co z tym grafitem. jak duży i cena?? Ja kupiłem sporą płytę gdzieś 50 x 35 i zapłaciłem grubo ponad 200 zł.
Porozdawałem naddatki, a teraz poszukuje kawałka dla znajomej. Jakbyś miał za dużó to pisze się na kawałek circa 20x20 cm.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO