Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 13:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: jak wypalać
PostNapisane: 24 marca 2009, o 00:32 
Offline

Dołączył(a): 20 marca 2009, o 02:00
Posty: 2
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam. Jestem początkującą w sprawach fusingu. Posiadam piec nabertherm F 30 z programatorem c 290, jakąś wiedzę pochodzącą z tego forum i jestem zrozpaczona. Jest tu mowa o programatorze i jego ustawianiu a ja w swoim piecu mam 4 czasy i dwie wartości temperatur a Panowie opisują około 11 etapów. Proszę pomóżcie w rozgryzieniu tego pieca. Niestety na kursy mnie i moją firmę nie stać- pracyję z osobami niepełnosprawnymi. Potrafimy wykonać całkiem niezłe witraże i chcielibyśmy powiększyć swoje umiejętności w fusingu. Pozdrawiam bardzo serdecznie i proszę pomóżcie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2009, o 01:17 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj Malinko w naszym gronie :lol:

Twój programator C290 – dysponuje 9-cioma programami, a każdy ma 8 kroków rampingu(wzrost-spadek) i 8 kroków utrzymania(czyli ustawienia stałej temp.).
W innym miejscu piszą, iż posiada 4 programy i 40 kroków każdy. Tak wyczytałem na stronie o Twoim piecu(może jest to inna wersja).
Ciekawy jestem skąd wzięłaś informacje - które podałaś w poście - dotyczące jego możliwości.

Może masz od niego jakąś instrukcję po polsku lub angielsku.
Jutro może coś wymyślimy ;) .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2009, o 11:24 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Tak się składa, iż zdobyłem polską instrukcję Twojego pieca i programatora.
Czekam jeszcze na oryginalną instrukcję za zdjąciami, ponieważ mam sam tekst, a to jak nauka chodzenia po ciemku :lol: .
A, że instrukcja ze zdjęciami nie będzie po polsku, więc będę musiał je przetransponować do polskiej :cry: ;) .
Następnie rozbiorę ją na członki ;) .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 marca 2009, o 12:40 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
kent napisał(a):
Witam

Czekam jeszcze na oryginalną instrukcję za zdjąciami, ponieważ mam sam tekst, a to jak nauka chodzenia po ciemku :lol: .
Następnie rozbiorę ją na członki ;) .

Pozdrawiam


___________________________________________________
Kent tylko, żeby to rozbieranie na członki nie wystraszyło nam malinyifugasa Embarassed


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2009, o 23:33 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Instrukcja jest pod tym adresem:

http://www.easyart.fora.pl/biblioteka,3 ... m,316.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 12:03 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Mnie akurat nie jest potrzebny programator bo mam wystarczającą ilość, ale ten cuśik bardzo skomplikowany.
Przejrzałem pobieżnie i wycofałem się. Może byś objaśnił Malince krok po kroku na podstawie jakiegoś "założonego" wykresu, jak to robić.
A może'm ja taki ciemny a inni chwytają w lot

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 12:38 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Do opanowania tego programatora wystarczy kilkakrotnie przestudiować pierwszy rysunek.
Pokazałem na nim, jak szczątkowy (1/4 wykresu) wykres wypału, znajdujacy się na programatorze (namalowany na obudowie)kolejno powielać (4 x), aby skompletować pełen wykres wypału.
Nie potrafię tego inaczej przekazać, jak na tym rysunku.
Sądzę, że dosyć sugestywnie to pokazałem.

A na samym końcu instrykcji jest Twój wykres wypału, oraz poszczególne kroki programowania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 17:44 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
DO końca - jak pisałem - nie doszedłem. Nie miałem po co? Początek wydawał mi się wielce skomplikowany , a ja jak Sherlok Holmes nie lubię zaśmiecać sobie umysłu niepotrzebnymi rzeczami.
Dzięki w imieniu wszystkich zainteresowanych ( bądź - NIE) za włożony trud.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 3 maja 2009, o 16:07 
Offline

Dołączył(a): 20 marca 2009, o 02:00
Posty: 2
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Pierwsze udane wypały za mną. Było ciężko ale dzięki tej stonie naprawdę wiele można się nauczyć, trochę podpowiedzi z Waszej strony i poszło. Na razie są to małe wypały, ale wiem w końcu które szkło z którym mogę połączyć a którego wogóle nie ruszać. Moje małe i kolejne pytanie co mogę użyć aby te drobne rzeczy stały się w końcu piękną biżuterią? To znaczy jaki mogę użyć drut aby w temperaturze 720 stopni się nie rozkruszył lub zmiękł? Wywiercanie dziurek jakoś nam nie idzie gdyż nie możemy dostać małych wiertełek. Dziękuję za okzazaną pomoc Malina


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2009, o 18:42 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Witaj
to powodzenia w pracy ze szkłem.
Jeszcze sporo pracy i wiedzy przed Tobą. Gratulacje.
Wklejanie drutów to dopiero problem, bo wklejać można praktycznie wszystko, byle nie za grube, tyle, że metal w tak wysokich temperaturach traci sporo ze swoich właściwości.
Srebro (przynajmniej - to które ja mam), miedź, stal, zmieniają kolor na czarny. Ponadto nie chą się później łączyć z cyną. Podobno uzdrawia sytuację kwas solny.
Natomiast zmianę właściwości wewnątrz metalu nie da się już - nam - odwrócić. Troszkę inaczej jest z mosiądzem. Ten metal nie wiele się zmienia, przynajmniej jeśli chodzi o kolor.
CO robić z dziurkami. Kupić cienkie wiertła - sam je poszukuję. Można też owinąć szkło drutem , znajdziesz tego sporo w internecie - wpisz hasło jewerly a ci się pokażą strony .
Możesz też wiercić większe dziury od 4 mm przed włożeniem do pieca. Łądnie się "zaleją" i będą pomysłowym elementem dekoracyjnym
Reszta należy do Twojej inwencji. Powodzenia.
Pisz i pokazuj co zrobiłaś.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO