Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 11:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 19:06 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 20:53 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor napisałeś o koncentratorze tlenu, do czego ma to służyć? chyba , że do japońskich palników. Jedna jest rzecz w tych palnikach nie wiem czy zwróciliście uwagę. Te ich palniki są do szkła COE125 jest to szkło bardzo miękkie i wymaga ok 500stop C aby roztopić.
tu masz stronę
http://www.aparatytlenowe.pl/koncentratory_uzywane.html
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 20:59 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albert , mnie chodzi o wytwornicę tlenu, taką widziałem na stronach niemieckiego fusingu, a teraz tej strony nie mogę znaleźć. Monika napisała o koncentratorze tlenu w połączeniu z palnikiem . Zobacz tą stronę, więc zastanawiałem się czy to co Monika podpowiedziała, nie nadało by się do naszych palników

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 21:43 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wszystko zależy jaka jest wydajność takowego urządzenia. To znaczy ile da radę natłoczyć powietrza jak sam wiesz dysze są duże, więc powietrza trochę łykną te palniki.Wiesz ja już myślałem na różne sposoby i jednak doszedłem do wniosku, że sprężarka dwu lub trzy cylindrowa i zbiorniki. Kompresory takie można nabyć na allegro trzy cylindrowe włoskie dobrze się spisują. Im większe zbiorniki tym lepiej rzadziej będzie chodził kompresor.
Takie palniki jakie mamy to prawdziwy skarb, pokazywałem je fachowcom z tej branży moi serdeczni znajomi z Waszych stron dużo mi naopowiadali.
Dali jeszcze cenną wskazówkę abym dobrze zapoznał się ze szkłem z małym palnikiem a później przeszedł do pracy na naszych cudeńkach.
Spytałem dlaczego odpowiedź krótka zobaczysz sam, no i już zaczynam pomału rozumieć.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 21:48 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Albert - ale masz do tego podłączony tlen, czy powietrze z kompresora?
Przyznam, że w moich warunkach kompresor odpada. Przynajmniej na razie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 22:00 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mati w obecnej chwili pracuję na małym palniku i idzie to z butli tlenowej. Jak wcześniej opisywałem i wysłałem zdjęcia ponieważ prosiła Monika.
Ale do naszych cacuszek albo zastosować może wentylatory ze zwężkami. Mam na myśli jeden większy nadmuch robi na mniejszy i mniejszy tłoczy już otrzymane powietrze w tym przypadku stwarza się ciśnienie, ale czy wystarczy na prawdę nie wiem. Powietrze jest potrzebne do wyrównania mieszaniny gazu z powietrzem trzeba mieć 48do52% prawidłowej mieszaniny. To tak na zdrowy chłopski rozum wcale tego powietrza nie trzeba dużo, ale czy dadzą radę takie wentylatory sprężyć powietrze. Ponieważ gaz wychodzi pod pewnym ciśnieniem, ale małym a powietrze jeszcze go zasysa. Tak na marginesie może również być gaz ziemny.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 22:02 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Hmmm - to na chłopski rozum jeśli powietrza niewiele trzeba, to i tlenu też chyba?
Wentylatory odpadają bo jakbyś chciał sprężyć powietrze wentylatorem to chyba byłoby trudne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 22:12 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jest to sposób jak stara historia. tylko tuby muszą być szczelne.
Wentylator> zwężka i ponownie duża średnica za zwężką> ponownie wentylator i zwężka> ponownie duża średnica i stąd doprowadza się powietrze do zaworów.
Lak zastosować duże wentylatory to same stworzą ciśnienie. Zauważ że wentylator o większej mocy potrafi podnieść człowieka w tunelach kominowych.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2010, o 22:19 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2010, o 02:00
Posty: 81
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
widziałem jak facet na bazarze ze zwykłej butli tyrystycznej i palnik do miedzi wykręcał z prętów kolorowe zwierzęta szklane oczywiście.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2010, o 13:25 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Rozpocząłem ten temat "Jak ma wisieć wisior?" ale temat ewoluował. Jesteśmy gdzieś w okolicach butli gazowych, palników, etc. A jak ma wisieć wisior? Nadal nie wiem. Proponuje trzymać sie tematu. Będzie nam łatwiej szukać odpowiedzi na dręczące nas pytania.
Zatem wróćmy do szeregu. Odpowiedni temat w odpowiednim dziale.
:-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO