Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 00:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2009, o 14:38 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Na razie jestem uziemiony z robieniem czegokolwiek bo nóż do szkła który odesłałem w ramach reklamacji jeszcze do mnie nie wrócił, a diament który służył mi wiernie 10 lat się ukruszył i nie tnie (uroczysty pogrzeb w sobotę :? ). Kupiłem drugi na Allegro ale czekam na dostawę.
Teraz na moim blacie do wszystkiego znowu króluje glina (a poszła ty precz od klawiatury!). Ale jak odzyskam narzędzia to potestuję trochę te druty. Wygląda to dużo lepiej niż myślałem. Wniosek: nie myśleć tylko samemu testować :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2009, o 07:48 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Olek
Ja używam zamiast kleju czegoś co jest podkładem do sitodruku i się wypala. Muszę sprawdzić jak toto się zowie.
Dostałem - dosłownie - 1 litr z Kędzierzyna Koźla na próbę bo sprzedają po 20 l.
A starczy mi na długo.
Podam ci namiary jak sprawdzę. Mam to gdzieś zapisane.
Tyle, że trzeba z nim uważać bo zostawia lekkie ślady na powierzchni jak przez nieuwagę pobrudzisz nie to co trza!!!!

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 września 2009, o 21:50 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jak pokazał Euble na zdjęciach oczka szklane do wisiorków to jest dobre. Spróbuję zrobić ze szkła pod palnikiem. Dlaczego piszę wykonałem kilka wisiorów bez drutu tylko na zagięciu szkła w kółko i się to trzyma. Ponieważ są to cały czas próby robione z palnikami jak również z różnymi rodzajami gazów, oprócz gazu ziemnego-ponieważ u nas go nie ma. Jak na razie doszedłem iż propan i tlen najlepiej zdają egzamin.

Nie mogę rozszyfrować tylko co oni używają przy nawijaniu szkła rozgrzanego na drut stalowy. Wydaje mi się, że kaolin ale drobno zmielony gdzieś o granulacji 60mikronów. Grubsza granulacja nie chce się trzymać pręta. Może ktoś coś wie?
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 września 2009, o 22:11 
Offline

Dołączył(a): 9 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 83
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Może się komuś przyda:
http://www.allegro.pl/item747768432_sre ... istek.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 września 2009, o 22:47 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Te zawieszki są niezłe tyle ze trzeba by obciąć ten "patyczek" albo wiercić lub wytapiać na niego dziurkę.
Całkiem ciekawa opcja.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2009, o 13:22 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
albert235 napisał(a):

Nie mogę rozszyfrować tylko co oni używają przy nawijaniu szkła rozgrzanego na drut stalowy. Wydaje mi się, że kaolin ale drobno zmielony gdzieś o granulacji 60mikronów. Grubsza granulacja nie chce się trzymać pręta. Może ktoś coś wie?
Pozdrawiam Albert



Ja mam specjalną pastę (kupioną w USA), ale jak byliśmy na targach w Krakowie, to babka mówiła, że na kaolinie to robią, , tyle, że fakt, kaolin nie chce się trzymać. może dodać coś klejącego a wypalającego się w ogniu. spróbuję przy okazji dodać do kaolinu medium do farb. Toż to się lekko klei a wypala się w procesie obróbki cieplnej.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2009, o 17:49 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
próba z gipsem na tyle się udaje, że jak nałoży się płynne szkło to tylko tam zostaje. Chcąc nakładać dalej już jest sam drut bo gips odskoczy.
Trebor jeżeli masz kredę gips i kaolin spróbuj wymieszać to w stosunku 1/3 każdego środka po 33% i woda -spróbować. Jak zauważyłem oni w czymś maczają i jest to białe podczas grzania robi się żółtawe, podobnie zachowuje się kreda i gips.. Wkładają do "doniczek" wypełnionych piaskiem i to schnie. Dlatego na końcach moczenia przeważnie zbiera się kropelka. Wydaje mi się, że to musi być gips kreda i kaolin ,lub gips i kaolin.
Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2009, o 17:52 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
to nie może się wypalić jak farba, ma pozostawać do końca. Zdjęcie dzieła topionego to jest betka.
Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2009, o 21:36 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Na razie odstawiłem wszelkie prace nie mówiąc o doświadczeniach. Pisałem gdzieś powyżej - REMONTY-
Ale spróbuję. Mam oryginalne z USA.może chemik jakiś by to rozgryzł, ale ja nie mam dostępu do chemika

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2009, o 07:54 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Będę próbował, myślę, że rozgryzę to to. Nie wiem czy glinka ceramiczna do tego by się nie nadawała. Może ktoś coś wie na ten temat- Jawor wie dużo na temat ceramiki.
Może coś podpowie?
Jak cienką warstwą pokryć drut materiałem, który nie odpadnie w czasie grzania podczas obróbki szkła przy palnikach?
I co zrobić aby można było zdjąć ten wyrób szklany z drutu nie tłukąc go po ostudzeniu?
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO