Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 13:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 11 grudnia 2010, o 15:35 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2010, o 02:00
Posty: 18
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
WITAM, mam mały problem kupiłem w A&H w W -awie przyrząd do precyzyjnego cięcia szkła kastar GCP -312 ,jest w ich katalogu ,zmarnowałem już arkusz flotu na uczenie się posługiwania tym sprzętem ,kosztuje sporo bo 870zł a tnie tylko mozaikę i to poszarpaną ,czy ktoś powie mi jak się tym posługiwać ,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 grudnia 2010, o 20:36 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Po pierwsze, taki przyrząd nie jest wart swojej ceny. Są sposoby na cięcie pasów prawie za darmo.
Obsługa - jak wynika ze zdjęcia tego ustrojstwa - jest dosyć prosta, choć wymaga wprawy i wątpie, aby ktoś na forum posiadał taki przyrząd.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 grudnia 2010, o 22:36 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
N ie mówię źle o ludziach a tym bardziej o kolegach z Forum, ale pomyśleć mogę. No chyba, że ktoś ma za dużo pieniędzy i kupuje byle co.
A&H to zdziercy. Może ku przestrodze innym , lepiej zasięgnąć rady kolegów.
Cięcie pasów to nie problem, trzeba tylko dojść do wprawy tak jak pisał powyżej Andrzej.
Trochę szkła trzeba popsuć.
Jeśli możesz jeszcze, to oddaj to ustrojstwo. Do 10 dni możesz oddać.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2010, o 15:29 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2010, o 02:00
Posty: 18
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
oczywiście,ale ja go mam bez możliwości zwrotu ,w USA cena trochę mniejsza ,acz kolwiek ktoś to wyprodukował w jakimś celu i bynajmniej nie sądzę że dla naiwnych,to że większość woli taniej to zrozumiałe ,mam z Kastara wiele narzędzi i sprawują się dobrze ,być może problem w czym innym ,wydaje się że kółko do ciecia ma inny profil bardziej jak stożek niż żyletka to może sugerować że jest do grubszego szkła ; a to znaczy że parametry które podaje a&h są błędne ;być może jest kilka rodzai tych narzędzi ,na moim pisze że od 3/12mm ale kółko mówi co innego , nie wiem co w tym dziwnego że chcę uprościć sobie pracę ,po to są ,te narzędzia ,TREBOR ciągle czytam twoje tematy ,kupiłem 100 szt tego 500 szt tamtego, kilogramy tego kilogramy tamtego ,jesteś bardzo bogaty nieomylny wszystko wiedzący , i wszystko wychodzi ci ok,ja tylko głośno myślę ,nie mówię źle o kolegach z forum a tak nawiasem stać mnie ,też cię lubię ,KENT chodzi mi o szybkie i precyzyjne cięcie jak się domyślasz to wiem ,że nuż wystarczy i liniał ,koło można wyciąć też bez cyrkla ,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2010, o 18:39 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 120
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
no miałem siedzieć cicho ale
jak jesteś taki bogaty i robić ci się nie chce a o kombinowaniu nawet nie mówię

to po co zawracasz głowę ludziom na forum

ludziom co chcą pokazać że aby coś zrobić nie trzeba mieć diamentu do szkła z czystego diamentu

ps.

kupiłeś maszynkę nie zadowolony jesteś to oddaj że nie spełnia twoich oczekiwań
a jak nie masz możliwości zwrotu to tylko znaczy że kombinujesz i szukasz ........


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2010, o 19:16 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
jar55 napisał(a):
TREBOR ciągle czytam twoje tematy ,kupiłem 100 szt tego 500 szt tamtego, kilogramy tego kilogramy tamtego ,jesteś bardzo bogaty nieomylny wszystko wiedzący , i wszystko wychodzi ci ok,ja tylko głośno myślę ,nie mówię źle o kolegach z forum a tak nawiasem stać mnie ,też cię lubię ,KENT chodzi mi o szybkie i precyzyjne cięcie jak się domyślasz to wiem ,że nuż wystarczy i liniał ,koło można wyciąć też bez cyrkla ,



Oszczędzam sporo po to by kupić większą ilość bo taniej. No i szukam miejsc, gdzie to samo jest taniej. Tyle odnośnie mego bogactwa.
Odnośnie zakupu jakiegoś urządzenia a nie jestem do tego przekonany, to po prostu wcześniej pytam i proszę o radę kolegów z Forum.
Żeby dojść do "mojej mądrości" to zniszczyłem kupę materiału, i sporo nerwów. To co wiem to doświadczenie i rady kolegów (koleżanek), głownie z Forum, bo tu nie boją dzielić się swoją wiedzą. A że jeszcze dużo nauki przede mną to sam wiem, bo jak sam wiem, jeszcze niewiele wiem.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2010, o 01:39 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Spokojnie Panowie. Chłopak chciał się poinformować, a tu prawie drugi Grunwald i biegun zimna.

Jar, jeżeli masz różne narzędzia do szkła to i nabrałeś chyba jakiegoś doświadczenia. Chyba nie prowadzisz muzeum zapominanych zawodów?
Wątpię, iż ten przyrząd jest do niczego. Wymaga wprawy lub spróbuj poeksperymentować i - jak piszesz - zmień kółko na inne. Chociaż osobiście nie wydaje mi się, iż to jest przyczyną Twoich problemów.

Kiedyś kupiłem kółka do automatu tnącego szkło i robiłem z nimi próby. Mają rożne kąty natarcia, w zależności od grubości szkła. Dużej różnicy w łamaniu szkła nie stwierdziłem, ale jest różnica w lekkości prowadzenia noża przy różnych kątach. Czym mniejszy kąt, tym prowadzenie noża jest lżejsze.

Masz do niego instrukcję obsługi?
Gdy mam zamiar kupić jakiś przyrząd lub narzędzie, najpierw sprawdzam A@H czy mają takie. Następnie wysyłam do nich e-maila, aby przysłali mi instrukcję, gdyż jestem zainteresowany zakupem. Po kilku godzinach otrzymuję instrukcję po polsku i nie muszę się głowić nad jej tłumaczeniem w przypadku zakupów zagranicznych.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2010, o 13:49 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2010, o 02:00
Posty: 18
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
dzięki ,kent za wyrozumiałość ,mk1a,filozofujesz ,nie każdy robi breloczki niektóre prace wymagają trochę więcej,do twojej wiadomości po 14 godzin dziennie umilam sobie pracę ze szkłem ,niektóre prace wymagają banalnie prostych pasków po 4-5 mm ,potnij kilka dni to pogadamy ,kent oczywiście nim kupiłem to ustrojstwo sprawdziłem instrukcje ,błąd popełniłem nie sprawdzając w naturze ,po zakupie nie był mi potrzebny od razu ,produkcja idzie pewnym torem i na ówczesnym etapie nie było to konieczne ,zrobiłem wiele prób teraz i jeszcze popróbuje ,bo przecież po prostu nie odstawie go na półkę , chyba że jak to mówi mk1a ,pokombinuje i sprzedam mu oczywiście z upustem . trebor też tak robię jak ty ,rzecz polega na tym że jak idę do salonu merca to wiem że to merc ,kastar to ten merc ,dotychczas tak myślałem .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2010, o 14:20 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam
Jar, pochodzisz ze stołecznej Woli?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO