Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 grudnia 2011, o 13:04 
Offline

Dołączył(a): 10 września 2010, o 02:00
Posty: 21
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Korzystałam przez jakiś czas z fryt Reichenbacha, które mozna było kupic w małych ilościach na wagę w Tafli we Wrocławiu, ale sklep zamkneli :? . Kiedy sprawdziłam ich katalog (ponad 200 kolorów) okazało się że wiekszość zawiera ołów. Można je zamówić u dystrybutora , ale sprzedają min. ilosc 1 kg. Zastanawiam sie czy kupować tylko bezołowiowe, czy kontakt z takim proszkiem ew. wdychanie oparów z pieca może być bardzo szkodliwe?
Nie wiem jak zachowują sie inne farby np. z Instytutu, czy można je mieszać ze soba?
Jakie są Wasze doświadczenia z ołowiem ;) ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2011, o 19:51 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
zasadniczo staram się unikać, ale nie zawsze mi się to udaje, a pomimo tego żyję.
Niby trzeba się wystrzegać, ale skoro produkują to...

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2011, o 00:34 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2011, o 10:39 
Offline

Dołączył(a): 10 września 2010, o 02:00
Posty: 21
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Skoro nic Wam nie dolega to nie bede sie tym kierować przy wyborze kolorów :-) Nieświadomie uzywałam fryt z ołowiem jedząc przy tym kanapke w pracowni, ale teraz bede troche bardziej ostrożna...
Co do mieszania kolorów mam na myśli posypywanie lub malowanie frytami różnych producentów, o innym COE. Czy nie bedzie to powodowac zbyt dużych naprężeń, czy raczej trzymać się jednej firmy?
Miałam mozliwość pobawić sie trochę szkłem i wpadłam ;) A teraz organizuję sobie małą pracownię w garażu, na razie bez okna i wentylacji, stąd moje obawy o toksyczność niektórych materiałów. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej wiedzy i chęci dzielenia sie doświadczeniami :D
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2011, o 18:11 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Staraj się nie mieszać materiałów z rożnym COE, ale...
No i jak zawsze jest jakieś ale. Pisaliśmy już gdzieś w tym dziale, ( Dyskusja z Albertem), że można dosypać co nieco innego COE. Drobnego, cieniutka warstwa.
Ja sam często dodaję zrobione przeze mnie Rod'sy (cieniutkie nici szklane) jako element dekoracyjny na płytę szklaną o innym COE.
Jeśli te rod'sy są zbyt grube to widać powierzchniowe pęknięcia, ale to właściwie nie szkodzi bo nie odpadają.
Co do warsztatu w garażu to możesz sobie zrobić wentylację. łatwo i nie drogo, a wierz mi zawsze się przyda,

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2011, o 18:23 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2011, o 20:52 
Offline

Dołączył(a): 10 września 2010, o 02:00
Posty: 21
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Moniko, a jak zachowują się barwy iryzujące z reichenbacha, nie wiem czy jest sens próbować. Pan Marek z Villi napisał że taki efekt można uzyskać tylko w technice hutniczej, a w piecu zachowują się zaskakująco...Tylko czy "zaskoczenie" to ma jakieś walory estetyczne. Ze spectrum robiłam tylko malutkie rzeczy typu biżuteria, ze względu na cenę głównie, ale łączy się pięknie. Tylko nie wiem gdzie teraz mogę kupić w małych ilościach serie 96. Wysłałam zapytanie do Art&Hobby ale są trudni w kontakcie, przez tel. nie można się nic dowiedzieć, a na maile nie odpowiadają, ciekawa strategia marketingowa ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2011, o 22:53 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Farby niskotemperaturowe, czyli te z ołowiem właśnie, kwas fluorowodorowy, profile ołowiane, lutowanie i inna chemia nie stanowią problemu. Pamiętać należy jedynie o przestrzeganiu BHP. Nie dostrzeżesz żadnych zmian, ani dolegliwości, ale wdychając pył przez lata z pewnością ma to niemały wpływ na zdrowie. Ostatnio z uwagi na redagowanie Barw Szkła odwiedzam wiele zasłużonych pracowni. Widać gołym okiem, że tam gdzie nie przestrzegano podstawowych zasad bezpieczeństwa, to pracownicy mają co najmniej alergie.
Generalnie najważniejsze są wyciągi, wentylacja, rozsądek i porządek.

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2011, o 23:06 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 grudnia 2011, o 10:49 
Offline

Dołączył(a): 10 września 2010, o 02:00
Posty: 21
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
nr: 013 ametyst, 016 szafran, 017 honey, 036 moss green, 041 dark blue, 046 aquamarine, 078 canary yellow, 118 smoke topaz, 120 curry, 121 opal orange, 135 lagoon, 139 strawberry, 145 iris blue, 150 old rose, 165 ivory, 191 iris amber, 304 sky blue, 420 montan blue, 540 eco black, 4291 dark olive....
niestety nie wszystkie moge kupic od razu :cry: A kupując w Tafli były wystawione próbki wypalone w szkle, wiec kierowałam sie tym wzornikiem , nie znałam całej palety i nr. Ceny były powalające, ale możliwość kupienia dowolnie małej ilości na wagę ma swoje plusy, można wybrać wiecej barw i przetestować.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO