Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 15:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2 stycznia 2011, o 19:56 
Offline

Dołączył(a): 12 listopada 2010, o 02:00
Posty: 6
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ojejku, to niedobrze...bo jak na razie korzystam z tych z instytutu, ale nie moge sobie z nimi do konca poradzic...szukam farb transparentnych o zywej, radosnej barwie i nie moge tego osiagnac. Nie wykluczam, ze popelniam jakis blad z tymi farbami z instytutu...ale juz wyprobowalam chyba kazde mozliwe medium, rózne konsystencje itp. jedynie jak sypie je na sucho jest w miare ok.
Tak, ostatnio sie przelamalam i wystawilam swoje prace na Trendymanii:) i musze przyznac, ze robienie zdjec "szkiełkom" nie jest najlatwiejszym zajeciem i kosztowalo mnie to troszke czasu i energii i wiem, ze efekt do konca nie jest osiagniety...niestety, ale...:-)
wracajac do tematu malowania...jesli ktos mógłby polecic dobre farbki to bylabym wdzieczna:)
po tych wszystkich "przeżyciach" zaczelam zastanawiac sie nad zakupem pistoletu do malowania/aerografu...ale najpierw pozycze od znajomego...bo cos czuje, ze to nie tu tkwi problem...:-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 stycznia 2011, o 21:28 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 stycznia 2011, o 22:19 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 120
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
monika szczerze się dziwie że cie nie zaprosili bo dzisiaj tam popatrzyłem to niektóre kiszka a twoje prace można wszystkie tak wstawić


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2011, o 00:05 
Offline

Dołączył(a): 12 listopada 2010, o 02:00
Posty: 6
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ja tez jestem bardzo zaskoczona...ciezko "odgadnac" kryteria jakimi posługuja sie galerie internetowe..ale musze sie przyznac, ze bardzo podobna odpowiedz dostalam od Decobazaar tzn. ze moje prace nie odpowiadaja stylistycznej wizji ich portalu, a zdjecia nie sa odpowiedniej jakosci...choc smutno to uslyszec to na szczescie nie na jednej galerii nasz "polski" rynek sie konczy...a nawet niekoniecznie musimy ograniczac sie do tych polskich...ostatnio przez przypadek poznalam Pania, która zabrala kilka moich przedmiotów do Niemiec, do galerii "stacjonarnej". Co prawda nie sprzedaje tam duzo przedmiotow, ale jak juz sie uda to czuje to w kieszeni...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2011, o 00:31 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2011, o 00:47 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2011, o 10:18 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
neoo napisał(a):
ojejku, to niedobrze...bo jak na razie korzystam z tych z instytutu, ale nie moge sobie z nimi do konca poradzic...szukam farb transparentnych o zywej, radosnej barwie i nie moge tego osiagnac. Nie wykluczam, ze popelniam jakis blad z tymi farbami z instytutu...ale juz wyprobowalam chyba kazde mozliwe medium, rózne konsystencje itp. jedynie jak sypie je na sucho jest w miare ok.

wracajac do tematu malowania...jesli ktos mógłby polecic dobre farbki to bylabym wdzieczna:)
po tych wszystkich "przeżyciach" zaczelam zastanawiac sie nad zakupem pistoletu do malowania/aerografu...ale najpierw pozycze od znajomego...bo cos czuje, ze to nie tu tkwi problem...:-)



Witaj
Dobre ( w miarę) farby znajdziesz w Print Glass'ie w Częstochowie (www.print-glass.pl/fwysokotemperaturowe.html) . Mają tam sporo transparentnych i bąbelkowych, co daje fajne efekty. Instytut transparentnych ma niewiele i nie najlepsze - chyba.
Ja robię jeszcze tak, że mieszam farbę suchą z pyłem lub drobniutkimi frytami z własnego tłuczonego szkła. Zakładam, że pamiętasz, by szkło do malowania i tłuczone szkło powinno być z tej samej dostawy by nie było różnicy COE. Co prawda przy cieniusienkiej posypanej warstwie COE można prawie pominąć, ale trzeba uważać.

Pistolet !? zależy co chcesz nim robić. Nadaje się do malowania większych powierzchni. Natomiast - przynajmniej mnie się nie udało malować kresek, zawijasów i innych.
Winą oczywiście są farby- a raczej medium używane do farb. Nie próbowałem na olejowych, ale to nawet gdyby się udało to może być długotrwała robota, bo najpierw musiałby podeschnąć podkład - spód, by napylić następną warstwę.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2011, o 18:33 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Pisałem już jak malować, ale każdy może próbować na swój sposób. W formie przypomnienia, raz nałożona farba musi być wtopiona. Następnie można pokrywać drugi raz i wtopić i tak kolejno. Nigdy dwie na raz, chyba że są oddalone od siebie.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 stycznia 2011, o 17:35 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Alberciku tak się dawniej malowało. Dzisiaj znam ludzi, którzy malują kilka warstw od razu.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 stycznia 2011, o 17:43 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja też spotykam takich i cóż mają poważne problemy, a zarazem ponoszą niesamowite koszty. Wiem jednak że stare 1000 krotnie wypróbowane metody są najskuteczniejsze. Ale kużden ma swój wybór. Życzę powodzenia.
serdecznie pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO