Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 10:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 listopada 2009, o 20:28 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
No, wczoraj byłem przejazdem w Bielsku Białej. Byłem u mojego znajomego ( robiłem u niego kurs fusingu) i rozmawiałem odnośnie malowania farbami szkła.
Próbował farbami z Szklifarbu ( podobno się rozleciał), ale były niestabilne - brak powtarzalności kolorów i tp. Próbował też z innymi w ostateczności pozostał przy farbach z Instytutu z Warszawy . Używa do tego medium też od nich.
P Małgosia z Instytutu była nawet u niego w warsztacie i rozmawiali o farbach.
Nie robią katalogu bo stale zmieniają asortyment. My dla nich nie jesteśmy kontrahentami, bo sprzedają farny w dziesiątkach kilogramów, ale nas - hobbystów - też obsługują i to z szacunkiem.
Obecnie - mój znajomy - prowadzi cyklicznie kilka warsztatów fusingu - równocześnie. Pokazał mi próbki malowane przez dzieci, starszych i zaawansowanych i wierzcie mi kolory wychodziły fajowo.
Inna sprawa, ze wypala szkło - float- w wyższej niż ja temperaturze bo w 820 stC i przetrzymuje w tej temp w czasie 10 min. Reszta znana z podstawowych krzywych wypału.
Umówiłem się z nim na dłuższą rozmowę - być może w przyszłym tygodniu - więc jeśli macie jakieś szczegółowe pytania to podawać. Zapytam.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2010, o 23:07 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2010, o 02:00
Posty: 81
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
witam chciałem zapytać czy ktoś używał farb zakupionych w http://www.print-glass.pl/g_fusing.html i jak się sprawują, może polecicie jakąś firmę po której nie boli kieszeń i jakość jest w miarę ,ja maluje pędzlem więc farba typu pył, łatwo rozpuszczalna w medium coś takiego bym chciał .ostatnio pracuję na doreo xm ale ceny w A&H są jak wiadomo kosmiczne .Trebor pytanie do ciebie wspominasz o instytucie szkła w warszawie ,wchodziłem na ich stronę ale nie wiem jak tam wyszukać farb o których wspominałeś że tam się zaopatrywałeś normalnie czarna magia może masz jakiś skrót w jakim dziale szperać ,z góry dzięki .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2010, o 23:31 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Hakilmer - masz ich cennik? Mógłbyś przesłać? Bo nie mogę tam znaleźć.
Z góry dzięki. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2010, o 23:36 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2010, o 19:29 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
monikatl napisał(a):
Ja ich używam, ale nie maluje, bo mi się nie chce tylko grubo sypie.
Ostatnio połączyłam czerwień z print glassu z starą farbą ze szklifarbu i efekt był naprawdę fajny.
Farby z instytutu - mam takie wrazenie - niewiele się różnią od tych z print glassu



Tyle, że te z instytutu są tańsze, ale za to w Print Glas'ie jest ich znacznie więcej. A do instytutu, najlepiej zadzwonić, tam Ci wszystko wyjaśnią
Tu masz ich stronę, ostatnio troszkę się zmieniła (strona).

Tu masz namiary na Panią Małgosię.


Sprzedaż:
mgr Małgorzata Marek
tel. (+48-) 22 843 74 21 w. 241
tel.bezp. (+48-) 22 843 82 78
fax. (+48-) 22 843 25 51
e-mail: zdobnictwo@isic.waw.pl

Ona i szefowa jej wytłumaczą szczegółowo co i jak.

Monika, Print Glass, często zmienia ceny. JA mogę Ci wrzucić ich ceny, bo gdzieś mam, ale może lepiej napisać do nich i ci wyślą.


Tam też są mili ludzie a szef odpowie Ci na każde pytanie, jeśli jest w Polsce, bo dużo wyjeżdża.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2010, o 02:29 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2010, o 02:00
Posty: 81
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
dzięki TREBOR


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2010, o 11:31 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2010, o 02:00
Posty: 81
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
witam ,ten instytut to porządna firma próbki farb już w drodze ,ale nie o tym chciałem porozmawiać ,przeglądając ostatnio prace różnych artystów mówię o flocie ,stwierdziłem że marnuję materiał a i efekty są wymierne a mianowicie ja najpierw wycinam kształt na przykład patery w dwóch egzemplarzach potem wycinam wzór ten wzór maluję jeżeli chcę tło to jeszcze maluje jedną z części kanapki ,potem wypalam a potem wyginam ,no a inni malują bezpośrednio na jednej z części i gną ,chodzi mi o to malowanie albo mam złe farby albo nie umiem ich używać cobym nie robił pociągnięcia pędzla się rozmywają nie trzymają kreski dodam że jako medium używam wody może to przyczyna ,bo wycinając do kanapki wzory te patery zawsze mają jakieś nierówności no i prawie zawsze bąble nie wspomnę o myciu tych wszystkich drobiazgów i malowaniu a potem trzeba to jeszcze ułożyć i dwa razy grzać ,bardzo proszę o jakąś radę w sprawie malowania .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2010, o 19:56 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
NO, malowanie to wyższa sztuka jazdy.
Pytałeś w instytucie o medium do farb. Mają ich tam kilka, ale jeśli nie chcesz korzystać z ich medium , to możesz rozpuścić to w spirytusie, lub nawet piwie. Farbę jednal przed wymieszanie i po dobrze rozetrzeć.
Moja wspólpracownica uczyłą się (sama) malować - pół roku. A kiedy się nauczyła to poszła na studia i tyle jej widać. Nie jest to łatwe.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2010, o 00:12 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2010, o 02:00
Posty: 81
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
chodzi o malowanie w ogóle czy malowanie na szkle bo tego zwykłego trochę posmakowałem co do szkła to noga po prostu inne składniki i efekty inaczej wygląda przed inaczej po wypale całkiem inny warsztat i technika nanoszenia, na studia to trochę za późno , pewnie że dużo dają a jeśli jest się ciekawym wielu różnych zagadnień to życia nie starczy więc jestem zdany na na to co złapię w locie hej


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2010, o 01:35 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2010, o 02:00
Posty: 81
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mati nie mam pojęcia jak ci go przesłać ,ja do nich pisałem na ich adres @biuro i przysłali ten na ich stronie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO