Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 15:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2011, o 20:31 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj. Kto Ci znowuż naopowiadał o rozpuszczaniu pigmentu kwasem fluorowodorowym?
Nigdy o takim czymś nie słyszałem i nie stosowałem.
Jeżeli Ci się nie chce cofnąć o kilka wypowiedzi, to. Rozmieszaj to wszystko w spirytusie 50x50 z wodą bez chloru. Możesz wymieszać z sama terpentyną techniczną nie do malowania obrazów.
Jeżeli ponownie Ci się zapcha areograf to znaczy, że
za gruba jest ziarnistość środka barwiącego - zmienić na drobniejszy
za mała dysza do danego pigmentu- zwiększyć dyszę
Więcej możliwości nie widzę skoro zapycha się.
Albo wsyp kreta to przeżre i pójdzie hi hi ha.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2011, o 20:05 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albercik
Na wzajem się nie zrozumieliśmy,
Pigment - jak sam pisałeś to tłuczone i mielone szkło kolorowe.
Spróbuj więc rozpuścić szkło w spirytusie :-)
No a teraz druga część Twojej wypowiedzi.
Biały pigment- farba ( ta moja) jest pewnie tak samo drobna jak inne Instytutu, ale ma ta farba manierę brylenia się.
Mieszanina tej farby i medium ( jakie by ono nie było) jeśli się nie zbryli z powodzeniem i bez problemy przechodzi przez dyszę aerograu. Ale jak pisałem powstają mikroskopijne grudki, które stale zapychają mi dyszę.
I... stąd moje pytanie, czym to rozmieszać tak by wyeliminować te grudki, a że ilość są makro więc...
No właśnie więc... i stąd moja prośba o pomoc.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2011, o 20:39 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Co rozumiesz przez słowo medium?
Kto ci każe rozpuszczać szkło w spirytusie!!!!
Mąka-pigment-farba- tłuczenie nie wiem jak jeszcze to nazwiesz wymieszaj z Twoim powiedzeniem medium. Medium w moim pojęciu to są różnego rodzaju żywice, terpentyna, spirytus, woda lub emulgatory. Jeżeli jest inaczej to wiedz, że pigmenty różnego rodzaju rozrabia się w płynach w/w.
Co do brylenia się farbw areografie, to znaczy po dokładnym rozmieszaniu to znaczy jest nie odpowiednio zastosowany emulgator do rozmieszania i rozrzedzenia danego pigmentu. To znaczy, że zastosowany emulgator-medium zbyt szybko wysycha i Ci zabija areograf, to znaczy należy po każdym użyciu areografu go dokładnie umyć i następnie dokładnie rozmieszać pigment i emulgator i ponownie wlać.
Natomiast jeżeli dokładnie jest rozmieszany i od czasu do czasu w czasie pracy Ci się zatyka to znaczy, że pigment został nieprawidłowo przygotowany i w nim znajdują się większe grudki jak 40-60 mikronów. To znaczy, że areograf używa się jeden raz i go się myje. To znaczy, że jednym razem możesz pomalować większą ilość bez odstępu czasu, to znaczy przerwa tak mi się wydaje nie może być dłuższa jak 20-30 min
Nie wiem jak Ci jeszcze wytłumaczyć?
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2011, o 20:49 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
oto cytat z poprzednich opisów o malowaniu
Mieszanie farby odbywa się w następujący sposób;
na szybkę wysypujemy odpowiednią ilość farby i odpowiednim kolorze. Następnie dodajemy kilka kropelek terpentyny lub innego rozcieńczalnika. Po dokładnym roztarciu i uzyskaniu emulsji właściwej konsystencji. Następnie dodajemy olejku damarowego lub innego i urabiamy szpachelką tak aby olejek dobrze zmieszał się z farbą. Ilość olejku dodajemy doświadczalnie w zależności jaką chcemy uzyskać gęstość. Orientacyjnie można wskazać, że wynosi on połowę zawartości farby wraz z utartą terpentyną. Zbyt mały dodatek olejku do farb powoduje miękką spoistość malowanego wzoru, jak również gęstość duża utrudnia również malowanie, zbyt duża ilość olejku powoduje trudność w malowaniu i pęcherzenie się powłoki. malowanej, mogą powstać kratery. Konsystencja utartej farby powinna być jak śmietana. Na palecie po dokładnym wymieszaniu zsuwamy szpachelką na jedną kupkę i rozpoczynamy pędzelkiem malowanie. Malowanie pistoletem lub rozpylaczami farby takie muszą być znacznie rzadsze od farb przygotowanych do malowania pędzlem.
W razie wyschnięcia farby na palecie rozrzedza się ją dodając kilka kropel terpentyny i ponowne rozcieramy do uzyskania konsystencji śmietany. Gdy farba dość szybko wysycha dodajemy olejku lawendowego lub goździkowego, olejku terpentynowego. prawidłowo rozmieszana farba powinna wyschnąć w temperaturze pokojowej w około 15-20 min.
Pozdrawiam serdecznie Albert[/quote]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2011, o 20:56 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Natomiast jeżeli Ci dalej będzie się bryliło to do tego wszystkiego dodaj wody, soli, pieprzu i za okno wypieprz.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2011, o 22:16 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albercik
Myślę, że się nie dogadamy.
Mówimy o 2 różnych rzeczach. Ty mi tłumaczyć jak stworzyć mieszaninę do malowania, a nie do aerografu. o Czym doskonale wiem, choć mam na to inne sposoby.
Jeśli prosiłem to o poradę jak wymieszać dokładnie małą ilość medium ( bez względu co pod tym hasłem uważasz) z farbą (pigmentem)
Dysza zatyka mi się co kilka sekund a nie po pól godzinie. Stąd wyraźny wniosek, ze mieszanina w słoiczku skąd jest pobierana wężykiem do dyszy - jest niejednorodna.
Ale skończmy temat. Na innym Forum podeszli do tego poważnie i podrzucili kilka sposobów. Dzięki za usiłowanie pomocy !!!!

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2011, o 15:11 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Treborku tak to jest jak się czyta nieuważnie. Przeczytaj uważnie o ziarnistości.
To znaczy ziarnistość tego coś co Ci zatyka przed rozrobieniem musi być zawsze przesiana 40-50 mikronów. Jeżeli,kupujesz już wszystko na gotowca, to pisałem Ci, że należy zwiększyć dyszę.
Natomiast rzadkość rozrobionego roztworu tego coś do areografu powinna być gęstości bardzo rzadkiej śmietany, jeżeli jeszcze jest za gęsty roztwór i nie rozbryzguje jak mgiełka tylko kropkami, wówczas należy dodać kilka kropelek tego samego czym rozrabiałeś lub tego samego czym było rozrobione wcześniej roztwór. Przed wlaniem do Twojego sprzętu areografu należy to przecedzić przez gęste sitko, aby wyeleminować gródki nie wymieszane lub o grubszej ziarnistości.
kolejność; rozmieszać przed wlaniem do areografu
przecedzić przez sitko wlewając do areografu
sprawdzić na szkle jak się rozbryzguje rozcienczony-rozpuszczony-rozmieszany pigment
Jeżeli trzeba dodać kilka kropelek roztworu takiego samego jak był wcześniej dodawany do rozrzedzenia i ponowić próbę
jeżeli jest za rzadki roztwór i spływa, jest konieczne ponownie wykonać całą procedurę od początku wylewając to z areografu do naczynka i dodając niewielką ilość pigmentu w celu zgęszczenia roztworu ponownie rozmieszać dodając pigmentu-farby-tlenku-tłuczenia.
Ja stosuję często rajstopy koleżanki małżonki.
Konkretnie sformułowane pytanie daje konkretną odpowiedź.
Twierdzisz, że się nie rozumiemy jeżeli tak uważasz to niech tak pozostanie.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 11 października 2017, o 15:52 
Offline

Dołączył(a): 11 października 2017, o 15:49
Posty: 1
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
gdyby ktoś szukał tych olejków terpentynowych to dobrym źródłem jest Jodła pospolita :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO