Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 15:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2009, o 21:57 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tak Trebor
Twoja wypowidź jest w 100% trafna popieram ją również, resztę przedyskutujemy na 1500 oczy albo i więcej, kto będzie chętny to dokoptuje do dyskusji a kto nie wola jego.
Tak mawiali nasi przodkowie MIŁOŚĆ I ZGODA TO DOMU OZDOBA, dlaczego nie w easy-art


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2009, o 07:14 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Panowie,
Trzeba tu rozdzielić dwie rzeczy:
mianowicie to co robimy, czy uczymy się robić robimy tylko i wyłącznie dla relaksu, przyjemności, zabicia czasu, czy dla checy...? - czy też robimy to już na tyle dobrze, aby czerpać już z tego zyski.
Pamiętam, jak sprzedałem pierwsze aniołki i dzwonki witrażowe paniom pracującym u nas w zakładzie, potem były pierwsze zamówienia - to wciąga i uważam, że powinno się iść do przodu :P to jest tak, że jak nie idziesz do przodu - to zostajesz w tyle czyli się cofasz :?
Myślę, że Fagonio najlepiej to wie, jak pisał nam, że po utraceniu pracy musiał zabrać się za coś innego i to były witraże. podziwiam jego odwagę i mobilizację - dziś ma firmę i zyski :P gratuluję mu.
Więc myślę, że jeżeli ktoś chce robić tylko dla znajomych i na "pokaz" to jego sprawa, ale jeśli ktoś czuje się na siłach wypłynąć na "szerokie wody" to czemu nie - życie jest zbyt krótkie żeby się kłócić i skakać do gardła, że ktoś zarobił coś - lepiej sobie pomóc w rozwijaniu się a wszelkie żale utopić choćby na Zjeździe w BECZCE BROWARU :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2009, o 07:26 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Semi, to znaczy że jedziesz na Zjazd?? Fajnie by było, choćby na parę godzin się spotkać.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2009, o 08:46 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nie no ja nie mam do nikogo żalu ani pretensji ale browarka bardzo lubię :P .Kończę rozgrzebaną instalację w Rabce i muszę już to zfinalizować


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2009, o 16:42 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
"Przespałem sie z tematem" i doszedłem do wniosku, że Kent miał rację. Już mi przeszło. Nie, nie dlatego, że mam w sobie "słomiany ogień". Nie będę rozkręcał interesu z naszymi forumowiczami. Nie chcę stracić wiarygodności. Wolę bezinteresownie pomóc. Nawet podpowiem jak sprzedać swoje prace, ale nie u mnie. To by było mało eleganckie. Sorry Robercie za zawracanie głowy. Myślę, że ktoś trzeci to owszem. Ktoś spoza naszego kręgu, ale nie ja.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2009, o 19:53 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Życzę wszystkim uśmiechu na co dzień i pogody ducha oraz miłości do syta. Taka jest moja wola.
Pozdrawiam Wszystkich. Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2009, o 20:50 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Treborku czy zawierasz umowy z twórcami, czy jesteś tylko bezumownym pośrednikiem między twórcami i kupującymi?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2009, o 20:54 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
kent
a jak myślisz?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2009, o 20:57 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No i zawiało chłodem i poziom "wód" się podniósł, byle nie było wylewu ;) - wg mnie te tematy nie nadają się na forum ale na rozmowy podczas spotkań.
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 26 czerwca 2009, o 20:59 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Wszyscy macie rację - pełen zapału Fagonio i pesymistyczny Kent oraz liczne głosy watpliwości prawnych. Cóż, prowadzenie nawet najmniejszego biznesu to wyzwanie, ale i ryzyko.
Trzy dni ekscytacji i pupcia.
To co robimy to pasja. Tworzymy prawdziwe dzieła sztuki. Niekiedy tylko tak nam się wydaje, ale mimo to zapiera na dech w piersiach, to co zaprojektują i zrobią koleżanki lub koledzy.
Tworzymy te cudeńka dla siebie, dla znajomych, rodzin, przyjaciół, żon, matek i kochanek.
Nie ma jednak w tym nic zdrożnego, że myślimy mniej lub bardziej intensywnie gratyfikacji finansowej. Niekiedy to potrzeba czysto materialna, a innym razem potrzeba weryfikacji swoich umiejętności.
Kolejarz, księgowa, bezrobotny, biały kołnierzyk - czy ma jakiekolwiek znaczenie kto jaki ma zawód? Ważne, że mamy pasję. Miłe że jest ona wspólna.

Teraz konkretnie.
Aby sprzedać produkt osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej, z pominięciem marginalnych wyjątków najdogodniejszą formułą jest umowa o dzieło, którą trzeba podpisać z zainteresowaną firmą.
Przykład kalkulacji jak ja to nazywam "ludzkiej"
Załóżmy, że chcecie otrzymać za wyrób np 100 zł.
Aby zainteresowana firma zrównoważyłą koszty, czyli nie dołożyła do interesu, to należy najpierw uwzględnić podatek dochodowy. Aktualnie jest to 18% a przy uznaniu 50% kosztów uzyskania towar musi kosztować niemal 110 zł
Dalej trzeba uwzględnić koszty manipulacyjne (umowy, formularze - PIT4 i PIT11, rachunki, przelewy, komputer i sklep internetowy lub sklep rzeczywisty, czynsze itp - czyli czas i jakieś opłaty) - minimalnie 10%, czyli towar musi kosztować 121
Zysk krwiożernego biznesmena. Jeżeli założymy, że dobra lokata to 15% w skali roku i towar będzie leżał na półce pół roku (czyli 7,5% za lokatę), to zysk musi być dwukrotnie większy, czyli 15%.
Teraz towar kosztuje niemal 140 zł.
Trochę nudne, ale być może pozwoli prześledzić tzw rozsądne wyliczenie.
"Nieludzka" kalkulacja, która jest "nieludzką" niekiedy pozornie (wszystko zależy głównie od umiejętności, czyli kosztów manipulacyjnych i szczęścia, jest najczęściej wyższa.

Propozycja
Niezależnie od dwóch pozostałych moich propozycji w tym wypadku pragnę przekazać informację, że jestem zainteresowany zakupem witraży z przeznaczeniem do dalszej sprzedaży.
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, proszę o kontakt poza forum na mój adres e-mail polskiemuzy@polskiemuzy.pl a przekażę szczegółowe informacje.

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO