Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 13:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2008, o 00:10 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Przez ten czerwony kolor.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2008, o 09:02 
Offline

Dołączył(a): 9 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 83
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
A ja myślę półkę na szkło zrobić z ociekarki do naczyń, takiej wiszącej, z pręcików. Jedyny problem widzę w tym, że szkło opierałoby się punktowo, ale ostatecznie wiekować tam nie będzie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2008, o 22:45 
Offline

Dołączył(a): 9 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 83
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Marlena napisał(a):
Powiedzcie jak zrobić stojak z pionowymi prętami. Podstawa i boki nie są problemem, co użyć na pionowe pręty oddzielające tak, aby pod ciężarem szkła się nie przekrzywiły. Nie chcę robić daszku, bo szkło może mieć różne wymiary. Może jakieś długachne gwoździe lub śruby owinięte np. folią spożywczą aby nie kaleczyć szkła. I proszę bez tych uśmieszków.


Spójrz Marleno na to (sklep zapodał Trebor):
http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... sid=126628
Druty do wełny w deseczce?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2008, o 00:40 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam
Z linku wskazanego przez Nowalijkę :lol: wynika (jak dobrze przeliczyłem : :lol: ), iż ten stojak utrzymuje około 3 m2 szkła w 15 przegrodach, czyli około 0,2 m2 w jednej.
Wynia z tego, że mogą to być grube druty do "robienia na drutach" ;).

Kiedyś, zrobiłem takowy stojak - lecz dużo mniejszy - z dwóch plastikowych desek do krojenia warzyw i szprych od roweru(nie rdzewieją, są b. wytrzymałe i sprężyste).
Bardzo jest przydatny przy przenoszeniu szkieł np. do szlifierki, czy doraźnym pasowaniu kolorystycznyn. Nie ma bałaganu na bałakupim stole.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2008, o 19:01 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nowalijka (a tak dokładniej, nowa wcale nie jest nowa w temacie, powiedziałabym, że nawet wysoce zaawansowana :D :D :D i strasznie ubolewam, że nie mogłam jej poznać osobiście) trafiła w sedno, dokładnie o to mi chodzi. Przypuszczam, że stojak pokazany przez nową zawiera tafelki 30x30, dł. drutów ok. 20 cm, szer. podstawy jakieś 15 cm, rozstaw ok. 2 cm, grubość podstawy też chyba ze 2 cm. Powiedzcie mi, czy wg Was rozstaw 2 cm pomiędzy drutami nie wydaje się rozrzutnością powierzchni? Nadmieniam, że moja bałakupi to przeszklony balkon o wymiarach ok. 0,9x3,25m. Jeżeli dało by się nieco sfilcować :shock: stojak, to jakiej grubości (długość i szerokośćw tym momencie nieistotna, mogę oprzeć tafelki o ścianę) zrobić podstawę aby druty się nie przekrzywiły? Raczej skłaniam się ku tafelkom 60x30 ale myślę, że utrzymanie ich w stojaku nie będzie miało szczególnego wpływu na długość drutów. Jeżeli się mylę, uświadomcie mnie.
Pliiiiz .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sierpnia 2008, o 10:44 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Marlenka na rację, przy przeliczaniu stóp na metry korzystałem z internetowego przelicznika, widocznie był jakiś felerny ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sierpnia 2008, o 23:16 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Rany, Kent, osłabiasz mnie i to po raz kolejny. Musiałam Ci to powiedzieć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2008, o 00:53 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Osłabiam Cię, negatywnie, czy pozytywnie :lol: ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sierpnia 2008, o 22:56 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tu są zdjęcia mojej półki. Może komuś się przydadzą.

Zdjęcia nahttp://amichalek.sloneczko.net/forum/

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sierpnia 2008, o 12:10 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Obejrzałam wszystkie, pięć razy. Ależ z Ciebie zdolny człowiek. A czy mógłbyś zrobić zdjęcia całej pracowni? Interesuje mnie rozmieszczenie poszczególnych stref pracy ze szczególnym uwzględnieniem stanowiska do lutowania. I też zrobię sobie niskie oświetlenie stołu do cięcia. Czy w Twojej pracowni jest żółta podłoga?
Pozdrawiam i (zapewne nie jestem odosobniona w swojej opinii) bardzo dziękuję, że w trakcie pracy robiłeś zdjęcia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO