Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 15:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 11:09 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Czytam tekst Marleny i już myślałem, że przekierowali mojego IE na serwis erotyczny :lol: :lol: . Ach te kobitki to świńtuszki ;) .

Rogal, oczywiście dołączam się do Życzeń dla Ciebie. Taka okrągła cyferka rzadko się zdarza :lol: :lol: .

Teraz mam merytoryczne pytanie do nestora :roll: :?: .

Rogal, buduję maszynkę do cięcia butelek. Będzie to taki "wash and go" 3 w jednym. Już jestem na półmetku. Z jednej strony będzie się cięło butelki (szyjkę+denko), a z drogiej przecinało korpus na paski. Mam też pomysł na przystawkę do wycinania różnych kształtów w korpusie butelki np. wypukłych liści, kółek, figur geometrycznych itp..
W związku z tym mam pytanie, czy doświadczyłeś wycinania takich kształtów w korpusie butelki - może się nie da tego zrobić :?: :!: . Może potrzebny jest do tego jakiś trik ;) . Szczególnie chodzi mi o łamanie szkła na półokrągłym kształcie.

Pozdrawiam Wszystkich i zagłębiam się w bałakupi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 13:24 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kent - proszę trzymać się konwencji, użyłeś skrótu balakupi, a tu Ci wychodzi bałakupi. Jestem pewny, że nie zauważyłeś.
Niech żyją wszystkie "dzięcioły', a Marlenko - Twój opis Nikena, mnie powalił na kolana.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 18:34 
Offline

Dołączył(a): 3 lutego 2008, o 02:00
Posty: 9
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
a ja z malutkim pytankiem :-) czy ktoś się orientuje gdzie można kupić formy do lamp???
Wiosenne pozdrowionka dla wszystkich dzięciołków :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 19:06 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
kent napisał(a):
Cześć, właśnie wylazłem z bałakupi i widzę, że się towarzystwo rozbrykało.
Marlena ma kółeczko na swoim ulubionym "Nikkusiu" - nazwa bardzo seksi. Przepraszam za wścipskość, czy te kółeczko to kolczyk? .


Brogre, no czy to nie była prowokacja :?: :!:
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 19:24 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Antoinette, najpierw przeczytaj ten wątek od początku a później poszukaj w sieci sklepów z materiałami do witraży. Najtaniej byłoby kupić używaną formę, tak jak to zrobiła ankaskakanka, jest ich dużo na niemieckim e-bay, tylko problem z kosztami przelewu. A może przejrzyj projekty lamp panelowych, są mniej skomplikowane od kopułowych. Jeżeli nie masz gdzie poszukać albo nie wiesz jak, napisz do mnie na e-mail (jest w danych użytkownika), podeślę Ci jakieś wzory, które ściągnęłam z sieci.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 20:02 
Offline

Dołączył(a): 3 lutego 2008, o 02:00
Posty: 9
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
wielkie dzięki za podpowiedź. W sklepach już szukałam, ale tam gdzie znalazłam to okazywało się, że produkt nie jest dostępny bo wycofał się producent, niestety. na allegro sprawdzam regularnie i tak samo na necie. No i nic... myślałam, że może ktoś z was ma jakieś pomysły gdzie to dostać. O lampach panelowych poszukam, jeszcze raz dziękuję za wskazówkę


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 21:28 
Offline

Dołączył(a): 13 września 2007, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam. Dzisiaj zacząłem nieco wcześniej, do północy jest trochę czasu.
Znalazłem kilka kawałków mrożonki dla Marleny, formatka 15x15 w cenie 5 zł, inne niewymiarowe oraz paski butelki, dorzucę gratis.
Odpowiadam Kentowi - chcąc wyciąć z butelki jakiś kształt np. liść, trzeba zrobić to tak: w płycie PVC wycinamy żądany kształt (ja wycinam na frezarce CNC), na stalowej rurze o średnicy butelki wyginam termicznie ten szablon i krajaczem z ruchomą głowicą nacinam butelkę (fajnie wyglądają listki, będę robił takie lustro z aplikacją w formie winogrona, w przyszłym tygodniu zamieszczę zdjęcia).
Mam pytanie do Antoinette, chodzi Ci o formę czy projekt lampy. Jeżeli masz na myśli czaszę, to ja robię takowe ze styropianu (zapraszam na moją stronę).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2008, o 02:17 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam. Marlenko jesteś niesamowita. Teraz znając Twoje zdolności oratorskie (ilość postów - liderka, żółty "mokry" podkoszulek :lol: ), powinnaś pisać np. do Harlekina. Byłaś super. Brogre to potwierdził ;) - aż padł na kolana. :lol: .

Tak nawiasem Brogre masz chyba ustawioną złą stronę kodowania w IE, ja nie widzę u siebie tego "l". Co słychać "u Twojego blatu"?.

Antoinette, kieeeeedyś kupiłem paczkę (pakę) grubego styropianu(chyba grubości 10cm - nie pamiętam). Pociąłem go i posklejałem w sześcian. Uciąłem niepotrzebne kanty (ostrym nożem). Następnie między dwie sklejki (mniej więcej wielkości podstawy) przykręciłem na środku obrotową podstawę od stolika obrotowego(pod telewizor), zakupioną w sklepie z akcesoriami meblowymi (około -12zł). Na środku stolika przykręciłem pionowo pręt stalowy( przyspawałem kawałek blaszki z otworkami) i nadziałem na niego posklejany styropian (z przewierconym na środku otworem). Następnie ze sklejki wyciąłem prowadnicę, czyli 1/2 kształtu formy. Na górze połączyłem ją starą połówką zawiasu z prętem na środku, a drugi koniec przykręciłem ściskiem stolarskim do stołu. Kupiłem w jakimś markiecie urządzenie podobne do lutownicy transformatorowej, które służy do cięcia styropianu (około-80zł). Posiada nakładane końcówki z blaszki, które można ręcznie wyprofilować. Następnie przymocowałem małym ściskiem tą przecinarkę z prowadnicą, włączyłem i obracając powoli górną płytą obrotowego stołu wraz ze styropianem, stopniowo oddzieliłem niepotrzebny nadmiar styropianu. W miejscach wypukłych i wklęsłych należy wyginać blaszkę grzejną. Wyszła eleganckia forma. Kiedyś widziałem oryginalną i niewiele się różniła od mojej. Oczywiście musiałem narysować na niej wzór. Ale to było b.dawno i już jej nie mam. Opisałem amatorski sposób wykonania formy, dla tych, którzy lubią majsterkować.
Są jeszcze inne sposoby, ale wydaje mi się, że ten wystarczy.

Osobiście proponuję Ci dogadać się z Rogalem, on robi profesjonalne formy.

Rogal, dzięki za garść nowości, ukierunkowałeś moje myślenie. Ciekawy jestem jak będzie wyglądało te liściaste lustro. Mam pytanko, czy ty prowadzisz sprzedaż tego pięknego mrożonego szkła, czy tylko produkujesz je na swoje potrzeby.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2008, o 11:12 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam
Rogal, byłem przed chwilą w Castoramie i rzucił mi się w oczy :shock: taki twardy gumowany magnetyczny plastik, różnej grubości (od około " na Bolka oko" - 1,5 do 3mm, może większej). Z opisu na metce, służy do przykejania na metalowych elementach notatek i informacji. Szczególnie pomocny, gdy w mieszkaniu grasuje ten Niemiec na "A...", który wszystko chowa ;) . Sądzę, iż można przy jego krawędzi swobodnie prowadzić "krajacz" np. Nikkusia (jaki ze mnie zdolny uczeń ;) ). Narysować np. liść, wyciąć go zwykłymi nożyczkami CNC - Co NieCo - tnącymi :? . Umieścić na korpusie butelki, do butelki włożyć rulon cienkiej blachy(wyprofilowanej do wewnętrznego kształtu butelki - taki niepełny sprężysty walec, pasujący do każdej butelki) i kroić, i kroić.
Pod wpływem temperatury ręki mięknie i dopasowuje się do kształtu.

Cały ambaras w tym, że w tym plastiku jest trochę za mało "power'a". Może jak producent wejdzie na forum, to go dorzuci.
Miałem szczęście, że Gastorama nie jest sklepem odzieżowym, jak zacząłem badać właściwości tego plastiku na metalowych regałach i obłuch kształtach, podsłuchałem, że obsługa wszczęła poszukiwania czegoś :roll: z długimi rękawami ;) .
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2008, o 14:21 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Znalazłem stronę pewnej leciwej Kloszardki zza oceanu, która - nie obawiając się polskiej konkurencji ;) - z radością opisuje - swoją technikę produkcji kloszy, dokumentyjąc ją wieloma zdjęciami. Formy do lamp na których pracuje, wykonane są z żywicy, a szkiełka przyklejane są za pomocą wosku.

http://www.toplamps.de/SeitenTulip22E/Tulip.htm

Gdzieś w internecie wyczytałem, iż taki lepiszcz można wykonać samemu (podobno jest dosyć drogi, nawet w warunkach amerykańskich), łacząc na gorąco wosk pszczekli z gliceryną (później napiszę w jakim stosunku - bo zapomniałem). Nastepnie nagrzewa się szkiełko owinięte folią nad farelkiem lub podgrzewanym blatem i przykłada do formy. Forma też nie jest czymś skomplikowanym (oczywiście w USA kupuje się gotowe), ale jeżeli ktoś widział kiedyś jak robi się poszycia żaglówek i łodzi motorowych, to dla niego będzie to "bułka z masłem". :lol:

Żywicę, utwardzacz(mała tubka) i matę(tkaninę - o różnych grubościach) z waty szklanej, można kupić na Allegro lub w Castoramie. Jako kopyto na formę może posłużyć używana lampa lub używana forma ze styropianu. Można też wykorzystać miednicę o właściwym kształcie, po ścięciu obwódek utrzymujących ją w poziomie i zbędnych ozdobnych krawędzi.

Robimy (lub wykorzystujemy gotowe) pudełko z drewna, wiekości (długości i wysokość boku) przekraczającej o kilka cm średnicę i wysokość formy lub pudełko plastikowe, do środka wlewamy gęsty gips budowlany (o wydłużonym czasie tężenia, np: do 30minut). Dla zapewnienia wytrzymałości można (w miejcach narożnych i obwodowych) zastosować gazę (jak przy gipsowych usztywnieniach kończyn) drut, stary worek lub średnio-drobną siatkę. Wciskamy w taki krater formę lub miskę (z zatkanym otworem do mocowania żarówki). Dookoła formy ubijamy patykiem gips. Nadmiar wypływającego gipsu usuwamy. Obciążamy środek formy (garnek z wodą) i pozostawiamy do wyschnięcia.

Po kilkudziesięciu godzinach, wyjmujemy wzorzec formy, ewentualne ubytki lub pęcherze zaklejamy świeżym gipsem nadając formie idealną gładkość. Smarujemy formę jakimś środkiem uniemożliwiającym przyklejania się żywicy do formy np: gęstym mydłem rozpuszczonym w wodzie i polerujemy.

Łączymy żywicę z utwardzaczem (opis na opakowaniu), układamy na zakładkę szklaną matę pociętą w kawałki (w kształcie trójkąta - wysokość trójkąta = długości obwodu wysokości klosza od środka do krawędzi) w formie i polewając gęstą żywicą ubijamy kawałkiem dość szerokiego kołka lub sztywnym pędzlem. Żywica musi dotrzeć do każdego miejsca pod matą, gdyż zewnętrzna strona formy (od strony gipsu) będzie naszą powierzchnią roboczą przy układaniu szkła. Na wszelki wypadek możemy położyć drugą warstwę. Forma będzie bardziej sztywna. Czekamy do wyschnięcia, rysujemy wzór permanentnym flamastrem i kloszardujemy :lol:

Wpadłem na taki pomysł :idea: :?: , aby zamiast drugiej warstwy płótna zastosować metalową, drobno tkaną siatkę (taką jaką stosuje się w sitkach kuchennych). Może przy takiej formie nie trzeba byłoby stosować wosku, lecz ogólnie dostępne na Allegro małe, bardzo silne nano-magnesiki do przytrzymywania szkieł. Należy to przećwiczyć :lol: ;) .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO