Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 18:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, o 02:42 
Offline

Dołączył(a): 13 września 2007, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam! Ja sam robię formy styropianowe na ploterze termicznym (ploter też sam sobie zrobiłem, wykorzystując stary, ale markowy, gramofon). Wzmacniam je poprzez pomalowanie klejem Vikolem lub klejem do styropianu. Na jednej formie wykonałem trzy lampy i była jak nowa. Nie mogę podać linku do mojej strony (przepisy forum), gdzie można zobaczyć formę i gotową lampę na niej wykonaną. Może oszukam e-robota: trzy litery kropka vitro4u znowu kropka i com.

Pozdrawiam

I jeszcze uwaga do Admina zmień godzinę bo już chciałem iść spać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2008, o 22:03 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Możesz dodać stronę w swoim profilu. Już kiedyś przegrzebałam Twoją stronę od początku do końca i powiedz mi proszę, czy masz piłę do szkła? To pytanie w kontekście ram do luster ze szkła butelkowego. Są naprawdę świetne.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2008, o 00:11 
Offline

Dołączył(a): 13 września 2007, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Paski szkła o wymiarach ~12x2 cm wycinam z butelek krajaczem. Swego czasu wystawiałem pocięte butelki na Allegro, bez sukcesów. Natomiast, lustra sprzedają się nieźle. Fajnie wyglądają gomółki (dna butelek, -jest jedno takie lustro na mojej stronie)
Adres do strony podałem dość nieskomplikowanym szyfrem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2008, o 10:25 
Offline

Dołączył(a): 17 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 18
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Paski szkła o wymiarach ~12x2 cm wycinam z butelek krajaczem.


Możeszx napisać coś więcej o tym ? Co to za krajacz ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2008, o 20:57 
Offline

Dołączył(a): 13 września 2007, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Krajacz, jak krajacz. Normalny (no, na pewno nie z Castoramy za 15 zł), profesjonalny olejak. Najpierw odcinam szyjkę, następnie dno, a później to już normalka, cięcie wzdłuż na paski. Można odpukiwać, przy odcinaniu szyjki, stosując np. b. długą śrubę z okrągłym łbem, wygiętą w laskę, lub podgrzać rysę nad podgrzewaczem spirytusowym. Dna, przycinam na koła, stosując szablon i krajacz z obrotową głowicą (nie jest tani, mój kosztował ok. 500 zł). Z tych denek można zrobić kapitalne przeszklenia do segmentu ( coś dla stolarzy meblowych). W swoim warsztacie mam własnoręcznie wykonane: szlifierki do dużych tafli, małą witrażowniczą, wiertarkę do wierteł diamentowych, frezarkę CNC (sterowaną komputerowo, na której robię ramy do luster), ploter termiczny do wycinania form do lamp Tiffany'ego, cyrkiel do wycinania elips (oryginał kosztuje ok. 1000 euro) i takie jeszcze różne pierdoły. Piszę o tym, nie dlatego, żeby się chwalić, ale może komuś pomogę, komuś kto będzie chciał zrobić jakiś przyrząd samodzielnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2008, o 00:10 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Rogal, uświadom mnie, ile rąk używasz aby jednym cięciem noża zrobić rysę dookoła butelki, która jest wredna i kula się na boki. Na moje oko z sześć rąk by się przydało. Bardzo interesujące rzeczy piszesz i dziękuję, że jesteś skłonny podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2008, o 02:29 
Offline

Dołączył(a): 13 września 2007, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mam dwie ręce i nimi kręcę - powiedział gracz w trzy karty na wiejskim jarmarku. A tak na serio, gdybyś zobaczyła moje ręce, potargane przez frezarkę do drewna, nie uwierzyłabyś, że można nimi coś zrobić. Do cięcia butelki w poprzek, wykonałem sobie prosty przyrząd. Butelka obraca się na trzech rolkach, a czwartą jest krajacz na b. twardej sprężynie. Obracając butelkę wykonuję jednocześnie nacięcie, a dalej jak w poprzednim poście. Szkiełka wyglądają jak na zdjęciu: http://www.vitro4u.com/DSC00262.jpg
Z zawodu wyuczonego jestem chemikiem - technologia szkła. Z ciekawszych rzeczy które robię, to szkło mrożone: http://www.vitro4u.com/szklomro.htm


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2008, o 10:34 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No, no, całkiem, całkiem te szkła mrożone. Myślę, że znajdziemy szybko dla nich zastosowanie w naszej sztuce.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2008, o 18:49 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 143
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jak byś rzucił jakieś zdjęcia opisy albo rysunki techniczne na pewno nie jeden z nas by skorzystał dużo tutaj ludzi którzy sami dorabiają sobie narzędzia :-):-), nie oszukujmy sie jesteśmy na początku nauki i nie stać nas na kupowanie narzędzi wiec często musimy nadrabiać brak narzędzi wiadrami potu i stłuczek hihihi
A co do mrożonego szkła to jest świetne :-))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2008, o 21:11 
Offline

Dołączył(a): 13 września 2007, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wedle życzenia - http://www.vitro4u.com/Cutter-1.pdf

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO