Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 01:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 listopada 2007, o 22:29 
Offline

Dołączył(a): 15 listopada 2007, o 02:00
Posty: 7
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
witam musiałem napisać 3 posty żebym mógł na forum umieści link do programu (taka polityka antyspamowa) więc w następnym czwartym go umieszcze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: glass eye 2000
PostNapisane: 23 listopada 2007, o 22:30 
Offline

Dołączył(a): 15 listopada 2007, o 02:00
Posty: 7
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
witam
poniżej link do amerykańsiego programu GLASS EYE 2000 do projektowania witraży. program to 30 dniowa DAMOWA wersja testowa

http://www.dfly.com/download.html

włąsnie ściągam, więc nic jeszcze powiedzieć nie mogę. Robie to raczej z ciekawości, choć do różnych rzeczy urzywam komputera bardzo często to wszytkie koncepcje i projekty rodzą się jednak na kartce z ołówka lub rapitografu i tuszu.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: .
PostNapisane: 23 listopada 2007, o 22:52 
Offline

Dołączył(a): 15 listopada 2007, o 02:00
Posty: 7
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ojejku
przepraszam, że dałem wam ten lin. program wg mnie idiotyczny. To samo i owiele wiele więcej można zrobić w CORELU. Z zalet to tylko to że jest tam duza baza szkła i mozna nim wypełnić zaprojektowany wzór i zobaczyć teoretycznie jak witraz będzie wyglądał i jest nawet pokaźna biblioteka gotowych projektów znanych projektantów i firm. Jak ktoś lubi gotowce to jest ich sporo. mozna skopiowac do Corela, ale niezabardzo można tam obrabiac tylko zmniejszyć , ziększyć i wydrukować . Jak ktos jednak potrzebóje gotowce, a nie chce wszystkich drukować , to lepiej skopiować bo program działa tylko 30 dni. Ja rezygnuje już po pierwszym.
Dla mnie podstawą jest kartka i ołówek
ciekaw jestem waszych opini.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2007, o 00:02 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mam go, właśnie tę wersję. Zostało mi 11 dni użytkowania. I tak generalnie jestem ciapek, bardzo wkurzony ciapek. Na skanie projektu starałam się wykreślić linie cięcia i wypełnić pola odpowiednimi kolorami z fakturą szkła. Nie udało mi się. Nie wiem jakie błędy popełniam. Brogre zna ten program (Brogre, masz przechlapane, już ja cię dorwę na warsztatach!!!) i nie dzieli się doświadczeniem. Przychylam sie do opinii śróby, że najlepszy jest ołówek i kartka, no i kolorowe kredki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2007, o 12:21 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 143
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
no albo corel :-):-) ja zdecydowanie wole corela bardzo pomaga zwłaszcza w przerabianiu i wycinaniu elementów ze zdjęć które chcemy przerobić na witraże :-):-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2008, o 13:49 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam
Wczoraj wieczorem wgrałem ten program i go testowałem. Nic nie drukowałem. Myślę, że dla osób które nie miały nic wspólnego z grafiką komputerową na początku przysporzy trochę kłopotów. Jest dosyć prosty - Corel przy nim to kombajn. W kilka minut można zaprojektować elegancki witrażyk z oryginalnym oszkleniem, coś wspaniałego. Podłożyłem jako tło zdjęcie bukietu róż i w kilka minut było po sprawie.
Jeżeli ktoś poważnie traktuje swoją pracę, czy hobby i chce mieć wygodę to mu go polecam.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2008, o 19:45 
Offline

Dołączył(a): 13 września 2007, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam! To jest naprawdę dobry program, profesjonalny. Posiada również funkcje dla sprzedających swoje wyroby, oblicza ilość zużytego szkła, ołowiu, taśmy, oraz wylicza cenę gotowego witraża. Corela zaś, używam od wielu lat, zaczynałem od ver. 1 (koniec lat 80-tych) i nikt nie przekona mnie o wyższości Flasha. W corelu robiąc projekt, rysuję narzędziem Linia, zaznaczam cały rysunek, ustawiam obrys na 2mm przy ołowiu lub 0,5 mm przy taśmie, klikam i mam gotowy rysunek w konturze. Wypełniam szkłem z katalogu Arts & Hobby w wersji podświetlonej i mam gotowy panel lub lampę w kolorystyce bardzo zbliżonej do wyrobu finalnego. Proste. Wycinam na ploterze tnącym (pozostał mi z czasów gdy robiłem reklamy) z kolorowych foli poszczególne elementy projektu, naklejam na gruby brystol, wycinam nożyczkami i mam gotowe bardzo trwałe szablony w kolorach zbliżonych do projektu.
Będę niezmiernie zadowolony, gdy Ktoś skorzysta z moich porad.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2008, o 11:02 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Rogal, której wersji Corela używasz?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2008, o 15:30 
Offline

Dołączył(a): 15 września 2007, o 02:00
Posty: 60
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Bartolini i ja jestem za corelem bardzo mi pomaga no i jakoś sobie radzę
osobiście mam wersję 9


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2008, o 18:17 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 143
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
program jest może i dobry ale nie korzystam z niego z banalnego powodu .... nie mogę nigdzie znaleźć opisu / instrukcji w języku polskim intuicyjne corel ok ale glass ... cóż :-):-) intuicja rożne ma oblicza hihihihi, ja aktualnie korzystam z corela 12 w sumie niewielka różnica do 9 ale ma ciekawe dodatkowe oprogramowanie do obróbki zdjęć :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO