Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 15:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, o 19:59 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Zabiorę głos w tejże kwestji. Jedna roboczogodzina u rzemieślnika nieważne jakiego ale kształtuje się w granicach 80do 120zl.
Wykonując witraż 16 godz x 90zl to takie dzieło winno kosztować 1440zł, jest to koszt wraz z materiałami. Natomiast jeżeli ktoś daje materiał, roboczogodzina maleje do 50% to znaczy 45zł/h. Przy układzie 16 godz daje 720zł.
ZUS zawsze musi płacić wykonawca, ponieważ sprzedawca ma w garści wytwórcę, w razie kontroli zawsze poda od kogo nabył i klops.
Biorąc pod uwagę produkcję maszynową można takich drobnostek nachlastać setki wówczas cena spada jak w wyrobach chińskich.
Każdy rzemieślnik traktuje swoje wyroby jako dzieło artystyczne w naszym przypadku, a więc najpierw należy widzieć co się chce wykonać następnie wyceniamy powyższą sprawę. W przypadku formatu A4 z kilku kawałków to za 100zł można się skusić jeżeli natomiast w formacie A4 ma być 100 kawałków za tą cenę może sam sprzedawca się nauczyć i wykonywać takie dzieła i będzie miał 100% zysku.
Najpierw propozycja następnie rozmowa
Pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, o 23:07 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Ponieważ inicjatorem tego tematu byłem ja, to pozwolę sobie na drobną uwagę.
1. Zaproponowałem współpracę z pytaniem o Wasze oczekiwania. Proszę zwrócić uwagę, że nie sugeruję żadnych kwot, lecz oczekuję propozycji opartej o rozsądną kalkulację.
2. Pracownie witrażowe kalkulując wyroby posługują się: powierzchnią, ilością elementów i długością linii cięcia, co pozwala z pewnością na wstępną wycenę. (proponowany przeze mnie format A4 i 100 elementów co daje od 5 do 10 mb cięcia przy średniej wielkości elementu 6cm2)(Nie przewiduję trudnych elementów, raczej łuki i proste)(Wobec powyższego szablony w zasadzie nie mają wpływu na cenę. Mogą mieć wpływ na zainteresowanie pracą).
3. Nie gniewajcie się, ale złożona propozycja zostałą określona jasno i jednoznacznie i na równie konkretne odpowiedzi czekam a na skompletowanie zespołu do tego zadania mam miesiąc (do końca lipca).(Szablony będą gotowe dopiero do końca sierpnia wg deklaracji grafika).
4. Wierzcie mi, jeżeli nikt się nie zgłosi, to w niczym nie zmianie to naszych relacji.

Pozdrowienia z Mazowsza

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, o 23:49 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Treborek i Albercik
Nie wiem czy Was śmieszy Masztalski po opowiedzeniu kawału, czy dopiero po pół godzinie i to z dodatkową interpretacją:lol: .

Zrobiłem wyliczenia do ceny wytwórcy, oszacowanej przez Fagonia na 110 zł. I wyszło jak zwykle.
Albercik,
-po pierwsze: ZUS płaci wytwórca tylko wtedy, gdy nie ma innego (pierwszego) źródła do ozusowania, a że większość forumowiczów to pracujący amatorzy, więc ZUS ich nie dotyczy,
- po drugie: podaj adres chociaż jednego rzemieśnika, który płaci za r/h 45 zł. Już jutro z całą rodziną przeprowadzam się w to miejsce.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 10:47 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Andrzej
Ja z kawału śmieję się 3 x
1x gdy wszyscy się śmieją.
2x gdy zrozumiem!!!!
i 3 x że wcześniej nie zrozumiałem sic!!!

45zł /r godz to bierze rzemieślnik a nie pracownik!!!
To proste jak budowa cepa.
Ja nie potrzebuję wyliczać. Już tyle lat pracuję na własny , że nie muszę szukać, przeliczać tylko od razu mniej więcej wiem z dokładnością 10%
I stwierdzam, że za tą cenę się to nie opłaca.
A przy okazji: maszynowo to jak?
Ile ci to zaoszczędzi czasu???
Ile sztuk jednorazowo możesz zrobić (chodzi o zapotrzebowanie a nie możliwość).

Tak czy siak ja nie mam na to czasu. przykro mi.
A każdy ma swoją kalkulację. Jednym 20 zł na dzień wystarcza inny woli iść na wycieczkę i "dozdrowić się"

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 11:53 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kiedyś w poprzednich wypowiedziach pisałem że należy zawsze czytać uważnie aby coś zrozumieć nie to co się przeczyta i ma na myśli.
Nie ma takiego przypadku abyś kolego coś wystawiał do sprzedaży a nie odprowadził opłat, jeżeli to robisz to poczekaj na dobrego przyjaciela który potrafi skierować sprawę do odpowiednich władz a dopiero zrozumiesz co piszesz.
Nie będę na siłę przekonywał ale wiedz jedno iż jesteśmy tak obwarowani przepisami że w głowie się nie mieści jak należy postępować.
Podaję przykład kobieta za ksero nie wystawiła paragonu ok 0,30zł została posądzona o kredzież 5 gr ze skarbu państwa otrzymała karę za 5 gr ponad 100zł.
Pozdrowienia kolorowe śle Albert.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 12:37 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jendrek
Jeżeli tak przekonywująco piszesz to bardzo proszę podaj wzory projekty lub szblony jak to ma wyglądać z miłą roskoszą zapoznam się z propozycją. Możesz podać to na priv.
Kolorowe pozdrowienia przesyła Albert.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Szybki finisz
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 14:38 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Najmocniej przepraszam wszystkich, którzy zapoznali się tym wątkiem.
Po zapoznaniu się z interesującymi i pouczającymi wypowiedziami chcę zakończyć ten pomysł, co automatycznie powoduje, że
propozycja staje się nieaktualna.
Tym niemniej wszystkim uczestniczącym dziękuję za wskazówki i oceny, które wzbogacają moją wiedzę.
Gorące pozdrowienia, życzenia pomyślności i cudownych pomysłów oraz satysfakcjonującej realizacji, a zmęczonym i spragnionym wypoczynku, upojnych chwil przy wymarzonej pogodzie podczas urlopu.

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 19:05 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ba no tak również Ci tego samego życzę ale dlaczego się wycofujesz?
Czyżby wypowiedzi nie były autentyczne z zamiarem?
W takim przypadku tymbardziej nie powinienneś się wycofać, a przedstawić swą lojalną pełną uczciwości i szczerości chęć bycia razem. Jako przedstawiciel powinienneś być pełen entuzjazmu oraz zrozumienia obaw wszystkich zainteresowanych tą że sprawą.
Myślę jednak, że pomimo wszystkiego będziesz dalej miał na celu przedstawienie projektów dla zainteresowanych.
Kolorowe pozdrowienia przesyła Albert.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 19:48 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Albercie, cieszy mnie Twoja aktywność, ale czy nie jest lepiej skoncentrować się na bardziej konkretnych zajęciach.
Najpierw propozycja była ciekawa, potem podejrzana, następnie zmanipulowana, a na końcu zaskoczenie z jej wycofania.
Tak ta oferta została wycofana i już.
Prace i tak będą powstawać, bo taki jest również kierunek działania www.polskiemuzy.pl (choć główny jest zupełnie inny, co byś być może zauważył odwiedzając i poznając nasz internetowy serwis).
Z pewnością, tak jak i innymi dokonaniami będę się dzielił z easyartowcami.
Dużo uśmiechu, wiele radości, więcej zaufania.
Pozdrowienia.

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 19:56 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Zyczę powodzenia w kształtowaniu swoich poglądów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO