Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 czerwca 2009, o 10:15 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Najpierw gorące pozdrowienia dla wszystkich, których znam i serdeczności dla jeszcze nie poznanych. Milczenie jest wynikiem rozlicznych zajęć, ale wierzcie mi nie zasypuję gruszek w popiele i niebawem będę mógł dzielić się osobistymi radościami ze świata kolorowych szkiełek.
* * *
Tymczasem propozycja współpracy.
Dyrygent kiedyś wspominał o serwisie www.polskiemuzy.pl
Rozwijamy się powoli, ale sukcesywnie.
W ramach tego projektu dedykowanego wspieraniu polskiej sztuki chcemy uruchomić sklep internetowy, w którym znajdą się również witraże.
Obecnie przygotowujemy szablony dla dwóch cykli:
1. polskie stroje ludowe - 12 rodzajów
2. baśnie polskie - 12 rodzajów
Każdy z cykli, to po 12 rodzajów, czyli tuzin witraży w rozmiarze kartki papieru A4. Stopień skomplikowania, to około 100 elementów na jednym wyrobie. Potrzebujemy każdego rodzaju po 10 szt a później w miarę potrzeb będziemy domawiać.
Dostarczamy szablon, szkło, folię, patynę.
Projekt rusza na początku września i do tego czasu musimy mieć skompletowany zespół.
Dlaczego Easyartowcy? Bo jesteście najlepsi i mam zaszczyt być w tym zacnym gronie.
Czego oczekujemy?
Deklaracji chęci współpracy. Informacji o możliwościach producyjnych, czyli w jakim czasie, jaka ilość. Warunków finansowych, czyli w jakiej cenie jesteście w stanie zrealizować zadanie (proszę podać wartość netto, czyli wartość "do ręki") za 1 szt witraża wg powyższych wymagań.
Rozliczenia na zasadzie umowy o dzieło a jeżeli ktoś ma firmę, to może być to również faktura VAT.

Pozdarwiam gorąco
Pytania prosze zadawć na forum lub lepiej bezpośrednio w korespondencji z nami pod adresem andrzej.bochacz@polskiemuzy.pl

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 czerwca 2009, o 20:47 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jak widzę nikt się nie wpisał, może easyatrtowcy bezpośrednio na emalię ślą, jeżeli nie, to mam wszystkie materiały i moc (dwie łapki) przerobową w weekendy. Ale... jak bezpiecznie przesłać witaż ze Szczecina do Warszawy?
Pozdrowienia dla Helenki
Pa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2009, o 07:24 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam serdecznie
Ja wyemaliowałem muzycznie :-)
Marlenku :mrgreen: jak ja Cię dawno bardzo nie "widziałem" na Forum.
Czyżbyś ostro pracowała nad pracami do konkursu... :P
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2009, o 08:11 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:D Propozycja, bardzo nęcąco - kusząca :D Jestem gotów się do tego przyłączyć od zaraz :lol: Pozdrawiam również i Ciebie i małżonkę Twoją.
Mielismy się już przyjemność poznać i myślę, że ta znajomość zaowocuje :lol:
Mam do zagospodarowania, każde popołudnie, nawet i niektóre przedpołudnia, a warsztat jest na tyle doposażony, że nie ma żadnych problemów :idea: :arrow: .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2009, o 18:22 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jendrek
jeżeli traktujesz to poważnie to ja również jestem za. Mam warsztat jak również warunki, na dodatek czasu mi wystarczy.
Tematy które podajesz są nader miłe i sprzyjające.
Pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2009, o 21:21 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dla zainteresowanych tym tematem.

Byłem dzisiaj w podróży i przejazdem zatrzymałem się w małym opolskim miasteczku w Strzelcach Opolskich. Wszedłem do galerii-sklepu z różnymi precjozami i zobaczyłem witraż formatu A4(dokładnie sprawdziłem), który składał się z 62 elementów. Bardzo starannie wykonany w Polsce(żadna chyńszczyzna). Kosztował 220zł.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, o 10:31 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Andrzej za taką cenę bym nie sprzedał.
Czytałeś co pisał Olek. Oni mają narzut ok 100%.
Przy takim witrażu, a są tam malutkie elementy spędzisz co najmniej 2 dni + materiał + podatki, Ile dla Ciebie zostanie?? NIC!!!!

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, o 10:48 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jestem gotów sie przyłaczyć po obejrzeniu projektów. Trebor weź pod uwagę, że organizatorzy zapewniają wszystkie materiały. Zostaje kalkulacja robocizny. Dlatego aby wycenic trzeba zobaczyć. Wtedy mogę podać swoja cenę. Kent widział witraż , który u dostawcy pewnie kosztuje 110 zł wraz ze wszystkimi materiałami. Rzeczywiście to tanio. Dlatego trzeba zobaczyć
:shock:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, o 15:28 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Poprzednią informację, dotyczącą ceny detalicznej witrażu, przedstawiłem, aby zainteresowani byli świadomi swojej wartości.

Dla przykładu, podam najniższą dopuszczalną przez prawo wartość roboczogodziny w 2009 roku. Czyli wartość pracy portiera, operatora powierzchni płaskich czy plackowego bez wykształcenia, talentu czy jakichkolwiek umiejętności.

Wartośc netto r/godziny, obliczona na podstawie minimalnego wynagrodzenia brutto w wysokości 1.276,00 zł. wynosi:
954,96 zł. / ~176 h ≈ 5,43 zł/h.

Jeżeli więc praca zostanie wykonana:
1. w oparciu o umowę o dzieło (20% - koszty uzysku, gdyż w tym przypadku nie stosujemy przepisów prawa autorskiego - zlecony wzór tj. brak utworu),
2. wykonawca dzieła nie opłaca składek ZUS,
3. nie jest watowcem,
to dla osiągnięcia stawki za godzinę pracy, odpowiadającej stawce minimalnej, czyli netto 5,43 zł. /h, kwota brutto za dzieło, którego wykonanie pochłania 16 r/h (Treborek - 2 dni pracy) wynosi 103 zł.

W przypadku przedsiębiorcy, opłacającego składki ZUS i Vat, 103 zł. brutto za dwa dni pracy, to totalna żenada. Aby żyć skromnie, musiałby pracować powyżej 24 godzin na dobę lub mieć dodatkowe źródła dochodów.

Zamiast wspierać taki rynek, lepiej chyba wrzucać ulotki do skrzynek ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, o 18:53 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Oj nisko nas cenisz - jak portierów.
Myślę, ze powinieneś nas usytuować kapkę wyżej.
Olek
Dzisiaj robiłem witraż z małymi kawałkami. Sam wiesz jaka to mordęga i dokładność. 100 kawałków na A4 toż to drobinki.
Ja się nie pisze, choćby z tego powodu, ze nie mam nawet odrobinki czasu, no i nie chę robić za portiera. Myślę, że trzeba się cenić!!!
Piec mi zabiera 90 % czasu a reszta to witraż.

pozdrówka Trebor

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO