Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 23:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2008, o 22:05 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Myślę tak.
Lampy za parę złotych to przeważnie chiński wyrób, a dobrzy witrażyści się cenią . i mają rację, chyba, że robią dla przyjaciół czy dla satysfakcji.
Stąd moje wcześniejsze dywagacje na temat proporcji ceny do nakładu.
I nie dlatego, że nie doceniam czyjejś pracy, ale wręcz odwrotnie. Dobrą pracę trzeba odpowiednio wyceniać.
I chyba nie ma w tym nic zdrożnego.
Artyści powinni być doceniani.!!!

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2008, o 23:16 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cytuj:
rą pracę trzeba odpowiednio wyceniać.
I chyba nie ma w tym nic zdrożnego.
Artyści powinni być doceniani.!!!


Święta prawda!! Trzeba jeszcze dodać, że w tej cenie jest połowa za materiał o którym zapominają potencjalni klienci, no i ta masa czasu na zrobienie takiego klosza w zależności od ilości elementów możne dochodzić nawet do 2000 elementów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2008, o 23:18 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor - Ty Artysto - popieram Cię w całej rozciągłości, a nawet szerokości.
Widziałem gdzieś filmik w internecie o chińskiej fabryce produkcji lamp Tiffaniego. Przypominał mi fabrykę produkcji np. żelazek, czy telewizorów.
Tafle szkła podawane taśmociagami na linię produkcyjną, cięte są maszynami cyfrowymi na poszczególne elementy - składniki klosza.
Paniusiom spadają one automatycznie na stół, ale tylko kilka sąsiadujących ze sobą w kloszu. Wiąże się to chyba ze ścisłą spejalizacją :lol: W mgnieniu oka - owijają ta szkełka i przekazują do kolejnej specjalistki, która układa je na wypukłym podkładzie ze wzorem jakiegoś zespołu elementów klosza. I tak cała "twórczość" :lol: się zagęszcza, aż dochodzi do etapu łączenia elementów całego klosza.
Oczywiście, trzeba wiąć pod uwagę różne kształty lamp i wielkości.
Ale u nich hektary robotników, to nie problem.

I tu jest odpowiedź na pytanie dot. cen niektórych lamp.

Ale sądzę, że o malowaniu szkłem i doborem faktury to nie ma nic wspólnego. A już o jakimkolwiek artyźnie, tym bardziej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2008, o 08:35 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jeśli jakiś witrażysta twierdzi, że jego lampy nie schodzą poniżej 2 tys. zł to znaczy, że:
1. Robi wybitne dzieła sztuki używając przy tym drogich szkieł. Drogie szkła, z fakturą ( mam na myśli fakturę szkła- nierówności, wypukłości, a nie papierek) osiągają cenę w hurtowni nawet do 1 tys. zł/ m. kw.
2. Ma na te lampy klientelę.
Lampa (sam abażur) np. 40 cm u mnie kosztuje 500-800 zł. Czasem wkurza mnie to, ale to jest cena zaporowa i w moim mieście nikt więcej nie zapłaci. Pozostaje zatem zwinąć interes albo dorabiać dodatkowo różnymi gadżetami, aniołkami, zawieszkami, itp. Od czasu do czasu trafia sie coś większego. Np. lampa, witraż i wpada większa gotówka. I jakoś się kręci. A najważniejsze to zadowolenie z pracy. Wtedy nie patrzy sie na pieniądze. One przychodzą same.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2008, o 20:49 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
fagonio napisał(a):
Jeśli jakiś witrażysta twierdzi, że jego lampy nie schodzą poniżej 2 tys. zł to znaczy, że:
1. Robi wybitne dzieła sztuki używając przy tym drogich szkieł. Drogie szkła, z fakturą ( mam na myśli fakturę szkła- nierówności, wypukłości, a nie papierek) osiągają cenę w hurtowni nawet do 1 tys. zł/ m. kw.
2. Ma na te lampy klientelę.
Lampa (sam abażur) np. 40 cm u mnie kosztuje 500-800 zł. Czasem wkurza mnie to, ale to jest cena zaporowa i w moim mieście nikt więcej nie zapłaci. Pozostaje zatem zwinąć interes albo dorabiać dodatkowo różnymi gadżetami, aniołkami, zawieszkami, itp. Od czasu do czasu trafia sie coś większego. Np. lampa, witraż i wpada większa gotówka. I jakoś się kręci. A najważniejsze to zadowolenie z pracy. Wtedy nie patrzy sie na pieniądze. One przychodzą same.



Olek, w Katowicach był sklep z lampami (coś słyszałem , że go już nie ma ?)
i tam były klosze (same klosze) od 800 zł w górę do powyżej 2000 zł.
Wierz mi obejrzałem je sobie dość dobrze i stwierdziłem już wtedy, że się nie opłaca, chyba, że taśmowo. Obok były lampy chińskie za 1/3 ceny ale różnica...

Inny przykład: znajomy, już o nim pisałem, robi wazony i inne ze szkła giętego i klejonego UV.
Mówił mi tak. Na śląsku i na niemieckiej granicy nie mogły przekroczyć ceny 40 zł , bo nikt nie kupił, ale w Warszawie nikt od niego nie wziął jeśli nie przekroczyło ceny 100 zł.
Tak to jest z klientami. Może trzeba ich powoli przyzwyczajać do wyższych cen, choćby mówiąc i pokazując jak się to robi i ile czasu to pochłania.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2008, o 21:17 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Uważam, że ceny muszą być adekwatne do wkładu własnego. Ponieważ należy się cenić, to zgadzam się, że klientowi nie ma co zbytnio folgować. On nie ma pojęcia o całokształcie robót związanym z powstaniem naszego końcowego "dzieła". Jeżeli dzisiaj kupi za niewielką cenę, to jutro też będzie chciał cenę ze wczoraj.
Sam mam przypadek tego rodzaju na tapecie - kolega zajrzał na moją galerię w N.K. i zapodobał mu się Koń, zrobiony wg. projektu z G.E. Ponieważ moja cena była dla niego za wysoka, życzył sobie niższej. Wytłumaczyłem mu z czego powstaje cena i nie uległem jego prośbie. Może zrozumie i kupi jak go będzie stać. Jeśli nie, to kupi go ktoś, kto nie będzie miał przed tym żadnych barier.
Zawsze można powiedzieć - jeżeli znajdziesz takie dzieło po niższej cenie, to ja Ci sprzedam swoje, w tej samej cenie pomniejszonej n.p. o 5%


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 11:31 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Brogre, pokaż swoją galerię, wrzuć link.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 grudnia 2008, o 13:26 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dostałem zlecenie na wykonanie witrażu pt. "akwarium morskie'. Format A3.Zrobiłem rysunek.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a1d ... 8d762.html
wyciąłem szablony z kartonu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/27f ... 07b7d.html
wyciąłem szkło i od ręki oszlifowałem:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/371 ... d61e7.html
potem taśma Cu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4aa ... 1169c.html
lutowanko:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49f ... 93df9.html
patynowanie:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae1 ... ddc90.html
a tak wygląda w świetle odbitym:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/420 ... e8a92.html
W poniedziałek witraż odbiera klientka.
Zostaną zdjęcia na pamiątkę.
Trochę szkoda :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 10:52 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Brawo, brawo.
Możesz zrobić drugie!!!

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 13:11 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Fagonio to potrafii... Robota, że ho,ho !
Dobrze przedstawione powstawanie dzieła, zdjęcia to świetnie pokazują.
Prosimy o więcej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO