Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 19 marca 2024, o 05:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 lutego 2011, o 19:34 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Bardzo długo rozważałem myśl nad zrobieniem właśnie maszyny, która by spełniała rolę piły jak Taurus lub podobne.
Brałem pod uwagę nawodnienie, cięcie we wszystkich kierunkach jak również robienie otworów.
Na ile mój pomysł będzie skuteczny na razie nie mogę nic powiedzieć ponieważ kompletuję wszystko to co jest niezbędne do mojego pomysłu.
Do realizacji tejże maszynki jest potrzebna szlifierka wysokoobrotowa o mocy 500-600W, frezopilniki obrotowe z węglików spiekanych, stojak wiertarki, kuweta, plexi grubości 1cm 30x40cm, pompka akwariowa o najmniejszej wydajności. Do tego jeszcze wkręty i klocki drewniane lub podstawki plastykowe. Myślę, że koszt nie przekroczy 900zł. Zastanawiam się nad szlifierką czy lepsza by była z przedłużanym uchwytem czy bez uchwytu.
Pomysł mi się wziął z przypadku a mianowicie; będąc w sklepie z artykułami narzędziowymi szukałem wierteł do szkła. Przez przypadek zauważyłem pilniki obrotowe. Ponieważ w tym sklepie można wypróbować sprzęt narzędziowy jakim handlują ja zażyczyłem sobie pokazanie jak pracuje taki pilnik. Wytłumaczono mi, że jest on zrobiony z węglików spiekanych. Od razu mi się skojarzyły kółka noży do szkła.
Pokazywali jak obrabia metal taki pilnik i można robić nim otwory jak również wyrównywać spawy. Na tych pilnikach nie było żadnego znaku, że były używane. Więc poprosiłem aby wywiercili otwór w szkle. Odmówili. Więc spytałem czy ja sam mogę spróbować, mogę więc wziąłem tą szlifierkę szybkoobrotową i zacząłem świdrować w szkle. Wszyscy podchodzili na 2m ode mnie a ja swobodnie wywierciłem otwór bez wody. Co się okazało na frezie również nie było znaku. Zakupiłem taki frez i w domu zrobiłem próbę szlifierką mini w rękach i wanience z wodą. Ten frez wycinał kształty i otwory jakie chciałem. Był jeden problem moja miniszlifierka ma moc 160W i jak mocniej przyciskałem to stawała.
To tyle.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2011, o 19:45 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Abercik, otwór to małe piwo, a spróbuj teraz pociągnąć rzaz ( to stolarskie określenie).
Jak długo będzie trwało wycięcie np 10 cm "szwu"?
Próbowałem kiedyś coś podobnego w drewnie robić frezarką szybkoobrotową.
Dziury szły - specjalnym frezem- bardzo szybko, ale już rowki... odechciewało się bo szło bardzo długo i nierówno.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2011, o 20:00 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Treborku ja to podchodziłem do tego kilka razy. Najdłużej mi było wywiercić otwór, natomiast cięcie szkła w ręku szło dość szybko. Aż sam byłem zaskoczony. Pytasz ile by trwało zrobienie szwu 10cm to myślę, że zajęło by mi 2min.Postaram się wrzucić zdjęcie na galerię. Wycinałem krzyż i serce od ręki bez rysunku dla próby zajęło mi to ok 5min z wywierceniem i wycięciem.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2011, o 20:21 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jak jeszcze jesteś to wejdź w galerię wrzuciłem zdjęcie ale się namęczyłem
Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2011, o 10:49 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,

Noo, powiem Ci albercik - robi wrażenie :shock:
Nieźle - alternatywa jest.

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2011, o 12:13 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Zrób zdjęcie tego pilnika i firmy, która go wyprodukowała, oraz podaj jego średnicę.
Interesowałaby mnie ta frezarka ze sklepu w którym robiłeś pokaz :lol:.
Przy okazji zrób jej zdjęcie. Może była to frezarka do drewna?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2011, o 16:19 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam serdecznie. Kent szlifierka szybkoobrotowa to była firmy Hitaczi ja natomiast wszedłem w allegro i wpisałem szlifierka prosta (wysokoobrotowe) nie pamiętam czy wpisywałem wysokoobrotowe i tam znalazłem; kilka marek wybór jest ogromny, właśnie zastanawiam się tylko jaką zakupić. Tak oglądałem i chciałem najpierw kupić Celmę, ale coś mnie tknęło i szukałem dalej i uwagę moją przyciągnęła szlifierka Bosch. W tym sklepie co byłem to sklep firmowy i ceny są sakruckie-duże. Za taki frezik średnicy 3mm zapłaciłem 24zł. Nie dałem za wygraną i zacząłem szukać na allegro i znalazłem. Zakupiłem sobie kilka ale o wiele niższa cena.
Wszystkie te szlifierki są do obróbki metali, można je stosować do drewna-do tego odpowiedni frez. Ale nie tu jest kwestia mój cel to szkło. Odnośnie firmy to produkcja w stanach, ponoć już robią w europie takie cacka.
Pozdrawiam serdecznie Albert Zapomniałem podać stronę gdzie kupiłem, ten jegomość ma dwa rodzaje jedne z prostopadłym zakończeniem a drugie z półokrągłym którymi można wiercić w szkle.
oto strona;
http://allegro.pl/show_item.php?item=1432523825a tu strona do szlifierek Bosch;
http://allegro.pl/okazja-szlifierka-pro ... 36642.html
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2011, o 20:24 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albercik ta strona z frezem się nie otwiera.
Napisz jaką ma nazwę na allegro

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2011, o 22:55 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
http://allegro.pl/frez-frezy-miniaturow ... 23825.html
nie wiem dlaczego tak jest ale podaję jeszcze raz. Albert
Teraz już jest dobrze. można wejść i sobie poczytać szerzej.
pozdrawiam i przepraszam widocznie źle skopiowałem Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2011, o 02:21 
Offline

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 02:00
Posty: 187
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Albert, powiem Ci, że sama się tym zainteresowałam, chociaż straszna ze mnie konserwa w temacie rżniecia szkła :-) a i na technice znam się jak żaba na fotografii :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO