Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2011, o 17:32 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Dzisiaj zakupiłem w lombardzie frezarkę BOSCH POF 600 ACE z regulacją obrotów i kompletnym statywem do frezowania w drewnie(o którym wspomniałem w poprzednim poście). Zakres regulacji 12 000-27 000obr/min, 600Wat. Czyli mówię i mam.
Włączyłem ją, pracuje, żadnych luzów, cena 126zł. Regulator obrotów ustawiłem na 4'kę(posiada ponumerowany zakres 1-6) czyli ~20 000obr.
Hałas do wytrzymania( jak powiedział Semi -zwierzątko jak odkurzacz - ten sam poziom hałasu). Przecież nie będę "odkurzał" nią cały dzień. Od czasu do czasu. W końcu nie służy do oddychania, tylko niekumatych witrażystów zadziwiania ;) .

Teraz czas na konstrukcję uchwytu utrzymującego całe to ustrojstwo w stabilnym położeniu.

Pozdrawiam cichutko


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2011, o 18:10 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cześć . Widzę coraz większe zapatrywania. Kent, ta podstawka cała którą pokazałeś na zdjęciu to ja ją na różności kombinowałem i dałem sobie na luz. Jeżeli będzie ktoś robił takie cacko to niech nie stara się na oszczędności typu mocowanie. To musi być coś co nie będzie się poddawało lekkim naciskom przy cięciu szkła. Ja zastosowałem na ramię płaskowniki 8x4mm to się nie wygina. Ramię jest stabilne.
Wzmocniłem podstawę i wymieniłem słup zamiast rurki to dałem wałek metalowy, mogła by być rurka ale nie taka jak w komplecie którą się kupuje.
Swojego czasu miałem taką maszynę zrobioną z żeliwa, oddałem na złom. A tera by się przydała.
Ten kombajnik który nabyłeś to fajna rzecz. Z początku też myślałem o regulacjach, ale ze względu na koszty kupiłem Makitę za 400zł nową.
Weź pod uwagę jak u mnie wystąpiło większe szkło aby można było go obracać w różne strony, aby nie było za krótkie ramię z zamocowaną szlifierką. 8 cm odstępu do szkła w zupełności wystarcza.
Życzę powodzenia.
Albert pozdrawia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2011, o 18:28 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
To nie jest ta strona i ten temat. Ale robię próby jazdy samochodem na wodzie. Ha ha i już zaczynam jeździć.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2011, o 21:53 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Przerobiłem uchwyt. Brak jakichkolwiek luzów. Całość waży dokładnie 2kg.


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2011, o 17:45 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ładnie to wygląda, pozostało jeszcze trochę do końca. Życzę powodzenia w pracy twórczej.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2011, o 23:37 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Do końca już, tuż tuż. Wszystko gotowe.
Czekam na zacisk 3mm do frezu.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2011, o 10:14 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam. Ja zacisk 3mm zastosowałem chwilowo do swojej maszyny od szlifierki takiej małej. Te zaciski mają w środku średnicę 3mm a na zewnątrz 6mm. Jak zauważyłem wszystkie szlifierki wysokoobrotowe powyżej 160W mają uchwyt na 6mm. Ja natomiast jedną znalazłem właśnie Makitę która ma zacisk oryginalny 3mm. Molestuję sklep ich aby zamówili mi takie zaciski ze dwa, ale idzie to z dużym oporem ponieważ od lutego zamówiłem i nic. Zacząłem ich nachodzić teraz, więc monitują, mam nadzieję, że wreszcie sprowadzą z Japonii. Kiedyś pisałem, że potrzebuję tarczki jak najcieńsze do przecinania. Właśnie chciałem sam zrobić takie tulejki, ale tokarz mi źle wywiercił otwór nie współosiowo i dałem się na spokój.
Serdecznie pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2011, o 13:57 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Zaciski można dopasować z innych frezarek. Najważniejsza jest średnica tylnego pierścienia, oraz średnica i kąt nachylenia przedniego. Na Allegro widziałem wczoraj takie zaciski, może trochę dłuższe za 20zł. Należałoby tylko przed kupnem zadać pytanie sprzedającemu odnośnie wymiarów. Długość jest mniej ważna, ponieważ wewnątrz tulejki osadczej jest dużo miejsca.
Ja nie mam problemu, ponieważ do BOSCH'a są takie zaciski.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2011, o 15:06 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
pod jaką frazą szukałeś tych zacisków na allegro, może u mnie będą pasować.
Dzięki za podpowiedź już rozmawiałem z gościem jutro będę wiedział dokładnie jakie są wymiary. Takie tulejki stożkowe są najlepsze ponieważ to są samocentrujące oby średnica zewnętrzna pasowała.
pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2011, o 15:53 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Wczoraj pod nazwą "tuleja zaciskowa" była tuleja podobna do naszych.
Ale przed chwilą byłem na Allegro i już jej nie ma. Może ktoś kupił, albo zakończyła się licytacja. Trzeba trochę poczekać, może gościu wystawi ponownie.
A może wyhodowaliśmy konkurencję ;) ?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO