Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 01:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 sierpnia 2009, o 00:56 
Offline

Dołączył(a): 3 lutego 2009, o 02:00
Posty: 76
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witajcie
Pomyślałem, że może warto strwożyć na forum bazę adresową sklepów, hurtowni, pracowni witraży itp. w których można kupić /nawet w ograniczonym zakresie/ szkło taśmę i inne interesujące nas akcesoria.
Pod tym względem Opole jest pustynią i wiem jak trudno było zdobyć nawet kawałek kolorowego szkła nie mówiąc o taśmie czy narzędziach.
Oczywiście jest nasz sklepik, jest AH ale!?
- sprzedaż wysyłkowa /zwłaszcza szkła :-)/możne człowieka bardzo rozczarować
- zawsze dobrze jest porównać ceny
- nie każdemu"po drodze" do Warszawy
- myślę, że większość z nas lubi dotknąć,pogłaskać, pooglądać kupowane przedmioty:)
Każdemu z nas od czasu do czasu zdarza się jakiś wyjazd rodzinny, służbowy, urlopowy.... Chyba warto znać miejsca w których można coś dokupić :-)
pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2009, o 09:27 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Myślę ze pomysł godny kontynuowania.
Może należałoby wstawiać informacje takie:
1. Nazwa i rodzaj
2. warsztat, sklep, hurtownia itp
3. Miejsce usytuowania (adres)
4. telefon
5. opis czym się zajmuje ( co można w nim dostać)
6. dostępność dla kupujących ( detal - hurt)
7. ceny
5. Sprzedaż wysyłkowa, płatności
7. Twoje wrażenie o tym obiekcie
8. No i na końcu kto rekomenduje

Może by stworzyć jakąś tabelkę i po prostu następny by wpisywał informacje.
Dobrze, żeby to była wyszukiwarka ze względu np: rodzaj materiału, adres, sprzedaż itp
Ale kto to zrobi? Ja się na tym nie znam. Może szefowie lub Kent

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2009, o 10:45 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja bym raczej podzielił temat na asortyment. żeby ktoś szukający np. zawieszek do wisiorków nie musiał przebijać się przez linki do hurtowni szkła i odwrotnie. Ja np. szukam generalnie rzeczeczy do fusingu ale poza Art & Hobbynie znam innych sklepów które by miały tak szeroki asortyment.

W Poznaniu znam jedną hurtownię szkła witrażowego. Mają też taśmy i narzędzia do Tiffany. Bardzo życzliwa i miła obsługa. Można sobie z nimi pogadać, popytać się o różne rzeczy, doradzą.

AGROPREF
http://www.agropref.poznan.pl/

Co do cen i innych rzeczy to nie podam bo szkło kosztuje różnie w zależności od koloru. O ceny innych rzeczy albo nie pytałem albo nie zapamiętałem. Czy sprzedają wysyłkowo? Nie wiem. Jest strona - można zadzwonić, jest na niej adres - można znaleźć lokalizację w google map lub zumi.
Generalnie jedynymi ważnymi informacjami są co sprzedają i telefon. Resztę samemu można się dowiedzieć.



Art & Hobby
http://www.artshobby.pl/
Generalnie najlepiej zaopatrzony sklep w branży. Niestety fatalna strona internetowa, nieaktualne ceny, wiele pozycji w ogóle bez cen.
Moja opinia o tym sklepie?
Nie lubię go bo zawsze są jakieś problemy z nimi. Kiedy wysyłam zamówienie o 9 rano z prośbą o podanie kosztów wysyłki to jak nie zadzwonię o 17 to w ten sam dzień maila zwrotnego nie dostanę. Jeszcze muszę wysłuchać ile to oni mają roboty i klientów (porównałem numery 2 faktur z zakupów dokonanych w okresie 10 dni i numeracja była wyższa o 30 - więc aż tylu tych klientów nie mają). W ostatniej przesyłce na 5 zamówionych rzeczy przyszły 4. W poniedziałek rano wysłałem im potwierdzenie przelewu to paczka wyszła do mnie dopiero w środę. Pakowanie zajeło im 2 dni ale do faktury doliczają za pakowanie i przygotowanie do wysyłki.
Jak się do nich dzwoni to zależnie na kogo się trafi można pogadać lub nie. Jest tam jeden taki co wyraźnie robi łaskę z udzielaniem informacji, zapytany o cenę potrafi powiedzieć "ale teraz panu nie powiem bo bym musiał iść do komputera i sprawdzić...". A jak mówię ze mogę poczekać to jest wyraźnie obrażony że klient od niego wymaga wysiłku. Masakra.
Chętnie bym kupował gdzie indziej ale niestety u nich jest największy wybór.


ART CLAY
http://www.planetart.pl/sklep/index.php

Mają szkło do fusingiu, także dichroic i papier termiczny. To wszystko w interesującym nas temacie. kupowałem u nich papier termiczny. Szybka wysyłka ale z zamówionych 5 arkuszy przysłali 3 bo im się skończył. Ale grzecznie przeprosili mailem więc nie mam pretensji. Generalnie polecam.

CERAMIQ
http://ceramiq.pl/index.html
Piece do fusingu mają taniej niż inni. Sam zresztą u nich kupowałem. Można pogadać i się popytać, nie robią łaski z udzielaniem informacji. Miła obsługa. W przeciwienstwie do wielu innych sklepów umieją posługiwać się e-mailem więc jak są jakieś problemy szybko kontaktują się z klientem.
Istotne dla nas jest że chcą wejść w temat fusingu, być może już we wrześniu. Więc warto zaglądać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2009, o 20:54 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jurgen Dieckmann Pruszków, Al. Jerozolimskie 422
To ja dopiszę dostawcę, u którego bywam najczęściej. Ceny przystępne. Zaopatrzenie w szkło - doskonałe. Jest tania cyna. profile ołowiowe i ceowniki mosiężne, które produkuje się na miejscu. Stąd niska cena 2x taniej niż w A&H (profile!).
Wysyłki tylko przez DHL i doliczone pakowanie przesyłki (ok. 5 zł)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2009, o 23:11 
Offline

Dołączył(a): 3 lutego 2009, o 02:00
Posty: 76
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:-)
Treborze - fajnie gdyby ktoś chciał stworzyć taką stronę tylko kto będzie miał na to czas :-)
Myślę że forma zaproponowana przez Euble i Fagonia jest wystarczająca.
Ważne jest aby wpisywać tu adresy nawet małych firm o bardzo ograniczonym asortymencie /te duże łatwo jest znaleźć/ głównie chodzi mi o to, by ktoś jadąc przez Polskę wiedział gdzie może zajrzeć, a osoby które chcą spróbować wiedziały, że ewentualnie za miedzą mogą kupić coś na próbę :-)

Pracownia Witraży "TAFLA"
Wrocław ul Komuny Paryskiej 90
tel 071 34 300 44

Mają dość dużą ofertę szkła, posiadają tez ograniczoną ofertę akcesoriów i narzędzi. Na razie kupowałem tam raz i było miło :-)

Pracownia "Ozdobnia"
ul. A.Szamarzewskiego 26 60-517 Poznań
ozdobnia@ozdobnia.vel.pl
http://ozdobnia.vel.pl

bardzo ograniczona oferta-podstawy! ale prowadzą sprzedaż wysyłkową i można u nich kupić taśmę na metry Dla kogoś kto chce tylko spróbować lub poeksperymentować z szerszymi droższymi taśmami jak znalazł :-) Przynajmniej ja tak zaczynałem :-))

pozdrawiam :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2009, o 09:19 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Embarassed Z pewną nieśmiałością...... Embarassed ; może się w tym momencie komuś nie spodobać moja opinia, ale uważam, że w dzisiejszych czasach za wszystko się płaci.
Podając do publicznej wiadomości adresy firm i hurtowni, w nieświadomy sposób robimy dla nich robotę - reklamę, co pociąga w konsekwencji przypuszczalny wzrost volumenu klientów tych firm. Takim filantropem to ja nie jestem - jeżeli coś dla kogoś robię, to oczekuję od tego kogoś gratyfikacji. W tym przypadku nic takowego nie nastąpi. Moja żona prowadzi własną kwiaciarnię. Czy nie ucieszyła by się z takiej darmowej reklamy - myślę, że każdy by się ucieszył. Jednak jest inaczej - by się zareklamować musiała za to zapłacić.
Mam niedaleko siebie hurtownię, której adres znalazłem w książce teleadresowej.
Przedstawię jej właścicielce taką propozycję - " będę Pani podsyłał klientów, którzy przy zakupach będą się na mnie powoływali, a Pani da mi za to 10% rabatu na moje zakupy". Jak myślicie, będzie to lepsze rozwiązanie - korzystne dla obu stron :?:
Jeśli do tego dojdzie, to nie będę miał oporów przed publiczną prezentacją adresu tejże hurtowni. Jeśli nie, to będzie ona nadal dostępna w bazie teleadresowej firm. Jeżeli nie. to pozostanę dalej tylko zwykłym dla niej klientem.
Taką mam zasadę " Kochajmy się jak bracia - liczmy się jak Żydzi".
A Wy - róbta co chceta :lol: i nie miejta :lol: do mnie żalu, że tak to widzę :roll:
Pozdrawiam wszystkich "po naszymu" - no tosz pyrsk ludkowie :!: :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2009, o 10:43 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
brogre napisał(a):
Embarassed Z pewną nieśmiałością...... Embarassed ; może się w tym momencie komuś nie spodobać moja opinia, ale uważam, że w dzisiejszych czasach za wszystko się płaci. Podając do publicznej wiadomości adresy firm i hurtowni, w nieświadomy sposób robimy dla nich robotę - reklamę, co pociąga w konsekwencji przypuszczalny wzrost volumenu klientów tych firm.


Jasne że robimy reklamę sklepom które polecamy. I co z tego? Ubędzie ci? Czy może boli że ktoś więcej zarobi?
Promowanie dobrych sprawdzonych sklepów jest z korzyścią dla nas, forumowiczów. Stworzenie takiej bazy pomoże nam wszystkim dokonywać zakupów bez żmudnego przeszukiwania netu, dzwonienia i wypytywania się o asortyment itp. Poza tym są tu też opinie użytkowników więc pewnego rodzaju weryfikacja.
Jeśli sklep jest dobry to czemu mu reklamy nie zrobić? W końcu większe obroty nierzadko powodują zwiększenie asortymentu czy obniżenie cen. Jeśli sklep jest uczciwy, ma dobry niedrogi towar, a właściciel stara się żeby klient (czyli my) był zadowolony to ja jestem za tym żeby zarabiał jak najwięcej.

brogre napisał(a):
Podając do publicznej wiadomości adresy firm i hurtowni, w nieświadomy sposób robimy dla nich robotę - reklamę, co pociąga w konsekwencji przypuszczalny wzrost volumenu klientów tych firm. Takim filantropem to ja nie jestem


Rozumiem ze znasz fajne adresy ale się nie podzielisz bo po co ktoś ma sobie zarobić albo po co komuś ma być łatwiej dokonać zakupów. No chyba ze będziesz miał jakieś korzyści.

brogre napisał(a):
jeżeli coś dla kogoś robię, to oczekuję od tego kogoś gratyfikacji. [...] Mam niedaleko siebie hurtownię, której adres znalazłem w książce teleadresowej.
Przedstawię jej właścicielce taką propozycję - " będę Pani podsyłał klientów, którzy przy zakupach będą się na mnie powoływali, a Pani da mi za to 10% rabatu na moje zakupy". Jak myślicie, będzie to lepsze rozwiązanie - korzystne dla obu stron :?:


Zapewne nie widzisz sprzeczności między dzieleniem się swoją wiedzą ZA KORZYŚCI, a korzystaniem z wiedzy tych co podzielili się nią na tym forum ZA DARMO nie oczekując od ciebie żadnych gratyfikacji?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2009, o 10:59 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Hmm, właściwie, to niczego zbereźnego :? w podaniu adresów
(zwłaszcza sprawdzonych) nie widzę :roll:
Jest różnica między podaniem (dla ułatwienia) żeby nie szukać,
i później nie być zawiedzionym, że sklep do"bani" a reklamą.
A jeszcze co innego "podać" czy polecić klienta lub wykonawcę.
Ja jak mam za dużo zleceń na wykonanie robót elektr. to przekazuję je
kumplowi, żeby kasa nie przepadła a on jak ją wykona, to coś tam zawsze
"odpali" i tak sobie pomagamy, żeby trzymać się na rynku :mrgreen:
A reklama ... "dźwignią handlu" to wszyscy wiemy :P
Pozdrawiam reklamowo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2009, o 10:59 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Broniu, masz ciut racji w swojej narracji :lol: .

Ale świata w pojedynkę nie zmienisz, nawet za naszym wsparciem ;) .
Od kiedy wymyślono ekwiwalent pieniężny, ludziska wymyślają najróżniejsze produkty, aby ów ekwiwalent rozdymać. Najlepszym przykładem jest aktualny kryzys na świecie.

I sądzę, że przejaskrawiając kwestię reklamy nic nie osiągniesz. Trzeba się przystosować do rzeczywistości i spojrzeć na wszystko z dystansu i własnego doświadczenia, wybierając w ofertach najkorzystniejsze dla siebie rozwiązania. Oczywiście negując niepożądane i bezmyślne działania.

W każdym bądź razie, u mnie masz wszystko po kosztach :lol: .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2009, o 11:24 
Offline

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 02:00
Posty: 187
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
I Bronek ma trochę racji i filozofia Euble jest całkiem rozsądna. Ja przychylam się Bronku, bardziej do pomysłu Macha i Trebora, bo to wszystkim nam może po prostu ułatwić prace a nawet pozwolić na oszczędzenie cennych złotówek :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO