Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: fusing
PostNapisane: 5 maja 2008, o 08:57 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mam wreszcie piec do fusingu. Zaczęłem eksperymenty i nawet coś mi wychodzi. Potrzebuję bratniej duszy. Kto może coś pomóc?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2008, o 09:16 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Super, gratuluję! :lol:
Dobrze, że zainicjowałeś temat.
Tak się składa, iż ja się przymierzam do takiego zakupu.
Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym piecu? Może stroma www producenta? Może zeskanuj instrukcję? Może instrukcja jest w formacie elektronicznym?
Na pewno znajdą się zainteresowani.
Mam troche pdf'ów na ten temat, lecz nie mogę Ci ich przesłać z tego poziomu. Musiałbym znać twój adres e-mailowy.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2008, o 09:28 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mój piec ma wymiary stołu 40x60 cm. 3,7KW/230V.
W tej chwili pracuje. Rozgryzam programator. Grzeję szkło, zapisuję i sprawdzam efekty. Mam dokumentację DTR ale na papierze. Mysiałbym wysłać pocztą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2008, o 20:43 
Offline

Dołączył(a): 10 września 2007, o 02:00
Posty: 58
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
pisz dużo o piecu, mnie bardzo interesuje temat
kiedyś sobie też kupie .....
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2008, o 21:23 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Widzę, że dołączył do nas specjalista wysokie klasy z doświadczeniem. Obejżałem stronę www Fagonio i jestem pod wrażeniem :lol: . Uważam, iż w jego pracach jest to "coś", czego niektórym matka natura żałowała :( .
Mam nadzieję, że wejdzie z nami w fachową dysputę i wyniesiemy z tej znajomości dużo dobrego.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2008, o 15:32 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzieki kent. Ale jest mały problem. Właśnie ostygł mój piec do temp. 45 st.C. Włozyłem szkło przeźroczyste tzw. sierść dzika. Chciałem zapiec formatki aby brzegi się zaokrągliły. Grzałem przez godzine w temp. 820 i odprężałem w temp. 520 przez pół godziny. Szkło wyszło jakby zmatowione (piaskowane). Może to przez to, że było oranamentowe. Poprzednio włożyłem zwykłe szkło gładkie i wyszło gładziutkie? Wie ktoś na czym polega problem?
I jeszcze jedno. Czy można tu zamieszczać swoje zdjecia, czy też zdjecia swoich prac?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2008, o 22:35 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale jestem w tym temacie ciut oczytany tzw. teoretyk amator :lol: . Z mojej skromnej wiedzy wyłowiłem pewien - pojawiający się wszędzie w teorii wątek - przed włączeniem pieca "nie zapomnieć rozpylyć sprayu zapobiegającego zmatowieniu powierzchni szkła".
Może to jest powodem Twojego problemu? ;)
Mam na ukończeniu tłumaczenie opisu wypalania kabaszonów do produkcji biżuterii z kilku warstw szkła, różnych kolorów i szklanych igiełek. Na dniach skończę i Ci prześlę. ;)

Odnośnie zdjęć, to z tego poziomu nie ma możliwości ich umieszczenia. Musisz skontaktować się z Dawidem za pomocą e-maila na stronie easy-art(kontakt) i wysłać je ze swojej prywatnej skrzynki, jako załącznik. Moje jedno zdjęcie czeka od paru dni - chyba w kolejce.
Najprawdopodobniej Dawid ponownie wyjechał za chlebem ;) .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2008, o 09:49 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Bardzo dziekuję za poradę. Właśnie to matowienie szkła pojawia sie równiez w przypadku szkła kolorowego spectrum w zalezności od gatunku i koloru. Nie mozna nad tym zapanować i tego kontrolować. Szukam w takim razie sprayu i moze go uda sie sprowadzić. Bede wdzięczny za Twoje tłumaczenie. Mam nadzieje też sie czymś odwdzięczyć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2008, o 10:21 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
W tłumaczonym tekście, jest wzmianka o papierze ceramicznym, który podkłada się pod kabaszony w piecu. Z opisu wynika, iż jest to papier jednokrotnego użytku. Nie wiem czy go stosujesz? Może przy okazji spray'u zamów i taki papier. Tu jest link http://www.artshobby.pl/katalog/index.htm
Odwdzięczać się nie musisz, na forum jest podkreślony przycisk z napisem tutaj, to on służy - między innymi - do wyrażania wdzięczności ;) .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2008, o 14:18 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mam taki papier. T wygląda jak włóknina. Bardzo delikatne toto jest i rozrywa sie przy gwałtowniejszych ruchach. Jest na to pewien sposób, aby przedłużyć trwałość. Kładę to na płytce z gresu i maluję kaolinem na stara warstwę. Szkło nie przywiera. Kładę na płytce z gresu aby nie wyjmować papieru, który się zaraz rwie. Wyjmuję całość. Papier na płycie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO