Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 12:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 sierpnia 2010, o 11:43 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 3
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam wszystkich na forum jestem tu nowy i mam pytanie.

Mam takie pytanie od pewnego czasu zainteresowały mnie lampy witrażowe jednak nie mam jeszcze dobrego sprzętu i zastanawiam się czy kupić.

Na allegro przeglądałem troszkę jest tych lamp tylko chyba nie jest łatwo sprzedać lampę, moje pytanie jak się mają te ceny lamp z allegro do kosztów produkcji chodzi o to iż zastanawiałem się by nie sprzedawać jak już będzie mi to dobrze wychodzić (robienie lamp), pytanie bardziej czy można na tym zarobić czy raczej jedynie to jak hobby może być, a na zarobienie nie ma co liczyć,

proszę o pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam KrzYchuu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2010, o 20:46 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj,
To trudne pytanie a właściwie odpowiedź na nie....
Zależy ile kosztował Cię będzie materiał na tę lampę, jak cenisz sobie swój czas, czy masz dobry pomysł (projekt) na lampę, czy masz na nią kupca za tyle, aby opłacałoby Ci się ją sprzedać i wreszcie :
Czy aby na pewno dasz sobie z tym radę, bo nie jest to łatwe :?:
Generalnie zarobić się oczywiście da ;)
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2010, o 21:16 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 3
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki wielkie za odpowiedź,

Wiadomo że liczy się pomysł itd.

Ale pytanie czy jak już zrobię jakąmś prostą i wystawie czy wgl mi się zwróci to co wydałem czy raczej ciężko sprzedać na allegro wie ktoś coś na ten temat ile tak średnio kosztuje podstawa do żarówki nocnej takie tańsze ?

Do tego stłuczka szklana.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2010, o 06:54 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Robienie lamp jest nieopłacalne. To zajęcie dla hobbystów. Biorąc pod uwagę opłatę czynszu i ZUS-u to już ok. 1800 zł. Ile lamp mam zrobić, by pokryć te koszty? No i żeby dla mnie coś zostało na tę wodę do chleba. Sprzedaż na Allegro? Mało kto kupi taki drogi towar bez dokładnego obejrzenia wszystkich szczegółów. Nie wyobrażam sobie wysyłki. Chyba, że odbiór osobisty. Próbowałem to policzyć. Zakładając małą lampę, np. 20 cm średnicy. Kupujesz jednorazowo kopyto z włókna szklanego. Koszt 300-400 zł. Podstawa lampy 60 - 100 zł. Harfa 8 zł, kapka 8 zł, szyszka 6 zł, elektryfikacja 15 zł. To już minimum 100 zł. Jeszcze pozostaje szkło 0,3 m.kw. 100 zł. Cyna 0,3 kg 15 zł. Taśma miedziana, ok. 20 zł. I już mamy 235 zł. Praca włożona w taką lampę od A do Z to minimum 3 dni robocze, a więcej jak 400 zł raczej nikt nie zapłaci.Czyli za nasza pracę, prąd, inne koszta, pozostaje nam 165 zł. Żeby pokryć miesięczne koszty (ZUS, czynsz, prąd, internet, itp.) muszę zrobić 11 lamp w miesiącu. I jeszcze jedno. Odradzam robienie lamp z odpadów. To widać. Lampa to ma być dzieło sztuki. Za dużo pracy kosztuje, żeby ją robić w nieprzemyślany sposób. Lepiej zrobić coś pięknego, a jak się nie sprzeda to zapisać w spadku wnukom. Będą miały śliczne wspomnienie po dziadku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2010, o 21:40 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Olek, No wreszcie doszedłeś do tego.
Zawsze mówiłem, że trzeba się cenić. Robienie lamp dla samej satysfakcji to...
zabawa dla hobbystów.
Ale wszystkim zapaleńcom tego życzę, by mieli czas i chęci.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sierpnia 2010, o 12:42 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 3
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Fajnie za wyczerpującą odpowiedź :-)

Jednak nie mam na myśli zakładania firmy bo nie mam tyle czasu na to bo mam inną pracę tylko w wolnym czasie np. dwie lampy na miesiąc zrobić i je sprzedać tylko czy to opłacalne jestem z 100licy więc może prędzej uda się kogoś znaleźć, albo na jakieś giełdzie sprzedać ?!

EDIT:

Jeszcze jedno pytanie jak to jest z tym szkłem co się samemu maluje i nie trzeba wypalać stosował to ktoś może ktoś coś napisać o tym więcej ??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2010, o 15:19 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witajcie nie tylko słowianie

W Warszawie, w sklepie koło starówki, widzałem kulistą lampkę fi-20 zrobioną całą z jednakowych, jednobarwnych klinów w czerwonym kolorze za 1tyś. zł. Po prostu badziewie.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2010, o 20:25 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dlatego ją widziałeś bo była za 1000 zł. Tańszej byś nie ujrzał. :-))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2010, o 23:26 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
szkło można malować, ale to zupełnie inna broszka.
szkło malowane nie nadaję się do wystawiania na światło, a i temperaturę źle znosi. blaknie.
malowanie na szkle to jest jakiś rodzaj malarstwa, gdzie podkładem jest nie płótno , tylko szkło. ma swój urok. lekkość. kompletne nieporozumienie ,żeby wykorzystywać tę metodę do witrażu.
lampy sprzedaje się trudno, ja jeszcze nie miałam zamówienia,; cena odstrasza.
robię tylko dla siebie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2010, o 08:11 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Może nasz nowy "napaleniec" ;) , na początek zakupi kolorowe jednobarwne szkło techniczne, i zrobi dla siebie lampę panelową. Jest też wiele kaboszonów, ewentualnie bewelsów, które to stanowić mogą dodatkowe ozdobne elementy klosza. Koszty nie będą znaczne, a jakaś satysfakcja być może 8-) .
Jest pewien szkopuł w tym wszystkim; :evil: klosz można zrobić tanio, ale cenę podbija podstawa do lampy :!: . Może ktoś znajdzie sposób na tanią podstawę :?: :arrow: :idea:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO