Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 11:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 czerwca 2012, o 22:42 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Stawiam dosyć prowokacyjne pytanie.
Spowodowane jest to przypadkowym odkryciem. Od kilku lat mówi się, że import z Chin uniemożliwia życie rzemieślnikom. Na potwierdzenie widzieliśmy w centrach handlowych wiele różnych abażurów witrażowych w zaskakująco niskich cenach. Jakość była niska, podobnie jak i cena, ale były to lampy witrażowe
Ostatnio tych wyrobów nie zauważam w centrach handlowych. Pojawiły się w sklepach z pamiątkami lampy bardziej skomplikowane i w cenach znacznie wyższych.
Czyżby oznaczało to, że ze sklepów zaczyna znikać tani chiński produkt?
Oferta lamp witrażowych z krajowych profesjonalnych pracowni jest duża. Ceny nie są drastycznie wysokie i wygląda, że godziwie skalkulowane.
Jak oceniacie tą sytuację?

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 grudnia 2012, o 20:19 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 02:00
Posty: 26
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kiedys też sie zastanawiałem nad cenami chińskich kloszy do lamp. Cena była w granicach 250 zł. Nie doszedłem jeszcze tak daleko z moją praktyka witrażową ale myślę, że u nas za tyle to nie da się zrobić. Cena w detalu czyli VAT i marża.
Ostatnio tym zjawiskiem się nie interesowałem ale interesuje mnie coś innego odnośnie abażurów. Jest u nas specjalistyczny sklep z samymi witrażami. Myślę, że pani sprzedawczyni kiepsko eksponuje swój towar bo w dzień świecą się w lampach żarówki 40W zapewne z oszczędności a taki ciemny klosz nię zachęca do kupowania. Stosując energooszczędne mogła by dać więcej "czadu" ale to nie ten temat.
Rozmawiałem z włascicielką to tym, że te lampy takie ciemne a ona że teraz tak się robi, że stosuje się szkło opalowe które jest teraz modne. Jakoś to mnie nie przekonało. Nastrojowe światło nastrojowym ale mi mogły by się podobać kolorowe refleksy na ścianach.
Abazurów ciemnych jest bardzo dużo, właściwie to wszystkie. Powiedzcie jak to jest, dlaczego nie stosuje się szkła bardziej transparentnego, z czego to wynika? Może z tego, że w dzień, nie podświetlone, były by bardzo ciemne?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 grudnia 2012, o 00:28 
Offline

Dołączył(a): 25 marca 2009, o 02:00
Posty: 107
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jendrku, a może chińskie już są lepsze? Mówię poważnie np. są w sprzedaży wytworzone w Chinach naśladujące dawne wzory naczynia ceramiczne niezłej jakości http://www.antykibukowski.pl/antyk/1470.xhtml. Więc prędzej, czy później będą też lampy, może w cenach wyższych,ale nadal konkurencyjnych w stosunku do rodzimych wytwórców. Mogę tylko teoretyzować, bo lamp zrobiłem mało, a tylko kilka za pieniądze, ale wiem, że czas poświęcony na wykonanie jest najdroższym składnikiem końcowej ceny (poza marżą :lol:). Tak więc aby konkurować z chińszczyzną nie można oszczędzać na materiałach (szkle) i wykonywać najwyższej jakości pojedyncze egzemplarze najlepiej na zamówienie, lub orginalne autorskie dzieła.
Jest to też odpowiedź dla Marka. Szkła opalowe, nieprzezierne są najczęściej stosowane w lampach z racji rozpraszania przez nie światła. Pod wpływem przechodzącego światła białego same "świecą" wspaniałymi kolorami. Nic jednak nie szkodzi poeksperymentować - może to jest szansa na dla Ciebie :idea:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2013, o 00:16 
Offline

Dołączył(a): 28 kwietnia 2013, o 02:00
Posty: 11
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
lampy made in china kosztują około 170,00 i niewątpliwie są konkurencją, bo nie oszukujmy się każdy liczy swój grosz. Jakoś nie ma kursów darmowych :( . problemem moim zdaniem jest raczej fakt, że nie ma na to popytu i jak większość prac rzemieślniczych to też wymrze. Za komuny zepsute żelazko trzymało się żeby mieć na zapas choćby grzałkę czy kabelek na wymianę do drugiego żelazka. teraz nie dzwonimy po fachowca od żelazka bo koszt jego naprawy jest niewiele niższy od nowego żelazka na gwarancji.
Szanujący się witrażysta raczej do naprawy tego nie weźmie bo nie wie jaka niespodzianka się kryje pod tym czymś.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2013, o 17:45 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cześć,
Wiemy już wiemy ...co się tam kryje,
ale jeśli ktoś preferuje chińskie, bo tańsze .
Ja zanim coś kupię, to najpierw patrzę na producenta.
To trzeba dokładnie sprawdzać;
sam uczestniczyłem w lecie w Bieszczadach przy wycofaniu towaru
u gościa, który sprzedawał kubki porcelanowe (rzekomo polskie) bo naklejał
własną naklejkę, że niby ręcznie malowane....
Okazało się, że owszem ręcznie malowane ale w Chinach i to szkodliwymi
farbami - naklejka oryginalna made in China była pod jego naklejką.
Horror


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2013, o 21:00 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Naprawiałem "chininę". Rzeczywiście jakość tragiczna. Liźnięte tylko z wierzchu cyną. Pod spodem prawie wcale, tyle, że zabielone. Efekt taki, że klosz się ugina jakby był z tektury.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2013, o 11:48 
Offline

Dołączył(a): 12 marca 2012, o 02:00
Posty: 29
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No właśnie,czym to badziewie jest lutowane,cyną?Dostałem do naprawy taką lampę.Do rozlutowania użyłem Wellera 100W,bo 80 była za słaba.Nie dość,że słabo topiła ,,cynę" to po jakimś czasie grot pokrył się jakimś tlenkiem? Czyszczenie szczotką,gotowanie w kwasie nic nie daje.Taki grot kosztuje chyba ze 130zł....
Kupiłem lutownicę gazową,która daje radę,ale lubią pękać od temperatury sąsiednie elementy.
Nie mam za dużo pracy,więc brałem ,więc brałem każdą robotę ale od pewnego czasu nie naprawiam chińskich lamp.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2015, o 10:25 
Offline

Dołączył(a): 19 lutego 2015, o 02:00
Posty: 4
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Miej na uwadze fakt, że produkt wyrobiony made in china to nie zawsze produkt chiński. Wiele polskich firm przenosi swoje fabryki właśnie tam, a potem eksportuje je do innych krajów pod nazwą marki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 listopada 2015, o 03:41 
Offline

Dołączył(a): 28 kwietnia 2013, o 02:00
Posty: 11
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Znajoma prowadząca Galerię witrażu otrzymała taki egzemplarz do naprawy. Cieniutkie szkło jakiego użyto do zrobienia lampy pękło ale niespodzianką było to, że podczas usuwania uszkodzonego elementu, niczym kra pękały sąsiadujące elementy. Oddała nie brnąc w temat . A nie zajmuje się tym od wczoraj.
W myśl powiedzenia "tanie mięso psy jedzą" przeważnie usłyszysz, że witraż jest drogi bo my zapomnieliśmy o słowie kosztowny.
Jak człowiek wyposaża dom w witraże to liczy się z tym, że to 500 zł kosztować nie będzie.I zapłaci za jakość a nie pseudo witraż. Pamiętaj, że tam setki rąk musi mieć zatrudnienie więc koszty są znikome.
Cena zależy od materiału mosiądz będzie droższy, wielkości podstawy do lampy ale przecież jeszcze harfa i kopułka, trójnik lub czwórnik to i kabel elektryczny też. I ważne czy z masowej formy czy artystycznej jest robiona podstawa do lamp.
Dotyczy to wszystkiego bluzka na bazarku ale Gucci made in China itd.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Czy
PostNapisane: 19 września 2016, o 13:19 
Offline

Dołączył(a): 19 września 2016, o 13:04
Posty: 5
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Co kto lubi. Jeśli ktoś nie zauważa różnicy pomiędzy jakościową pracą a chińskim dziadostwem, to jego gust. Zawsze jednak są ludzie, którzy potrafią docenić prawdziwą sztukę ze względu na jej jakość i choćbyśmy byli zalani chińszczyzną to i tak grupa ludzi wybierze to co jakościowe. Zresztą i tak widać w różnych dziedzinach, że ludzie się zachłysnęli taniochą, ale po paru latach jednak wracają do tego co oryginalne bo jest po prostu lepsze. Ja bym się nie przejmował.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO