Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 15:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, o 10:04 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Olek, ja byłem chyba szybszy, wysłałem mu wczoraj. Może doceni nasze koleżeństwo ;) ?
Powiedz Olku, czy te formy są gładkie i dokładne? Przymierzałem się do ich kupienia kilka miesięcy wcześniej, ale wyglądały mi na niechlujnie wykonane.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, o 10:45 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trudno powiedzieć. Ja mam tylko takie i nie mam porównania. Mnie wydają sie gładkie. Ale przecież smarujemy je i tak kaolinem, który można wygładzać? Ale czy to jest takie ważne. Efekt artystyczny osiąga się nie koniecznie na gładkiej powierzchni. Podkładamy kaolin, papier ceramiczny i osiągamy różne faktury niezależnie od gładkości samej formy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2009, o 23:41 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Za cenniki obu Panom dziękuję. Dzwoniłem do faceta kilka razy ale odzywa się sekretarka - automatyczna.

Olek coś nie tak
Dla mnie to one też są obskórnie wykonane, a z tym wygładzaniem kaolinem to nie jest tak dobrze.
Ostatnio stwierdziłem, że kaolinem tylko leciutko spryskuję ale tylko aby, aby. i tak jest lepiej.
Dawniej dawałem grubą warstwę ale nie dawało to pożądanych efektów. Kaolin kleił się do szkła i sporo musiałem poświęcać czasu by go usunąć. Teraz mam tylko do 10% tego co wcześniej.

Pewnie jedną czy 2 szt kupię u niego, a więcej w USA. Poczekam tylko na spadek ceny $.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, o 09:09 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Życzę, abyś sie doczekał. Na razie kryzys trzyma sie mocno. Jak spryskujesz kaolinem? Ja mam właśnie problem z przyklejaniem sie kaolinu do szkła. Usuwam go potem druciakiem. Jak pisałem nie mam porównania, bo nie znalazłem innego producenta form. Te wydają się gładkie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, o 10:09 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Chłopy, skąd wziąć kaolin?. Czy są jakieś + i - , oraz rodzaje kaolinu. Muszę powoli gromadzić materiały.

Treborku, skoro wpadłeś na właściwą dawkę, mógłbyś zrobić zdjęcie posypki z kaolinem. Ja jestem skłonny to obejrzeć.
Po co mam się przewracać, skoro Ty już wywinąłeś kilka fikołków ;) . Z tego co wiem, to wykonuje się ją za pomocą sitka, jak faworki czy pączki. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, o 10:11 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Olek ja próbuję rożne sposoby. Kupiłem sobie taką spryskiwaczkę do kwiatów ale się zapycha. Jak byłem na kursie facet miał taką ogrodniczą. Jak pompka do roweru z małym baniaczkiem podwieszonym pod nią - kupił w sklepie ogrodniczym.
Na początku popełniałem błąd nowicjusza. Myślałem, ze im więcej tym lepiej.
Teraz rozpuszczam bardzo mało kaolinu w wodzie. Zawiesina bardzo rzadka.
Formę czy powierzchnię płyty maluję raz szerokim płaskim pędzlem. Tak by było ledwie widać. Oczywiście faktury się nie zakryje.
Próbowałem też podkładać aluminiową formę pod szkło. przy wysokich temp powyżej 800 st C folia się wypala i jest OK. KAolin usuwam tak. Wkładam przedmiot do wody i niech się moczy, później druciakiem lub szczotką drucianą.
Ostatnio szlifuję na szlifierce poziomej. Trwa to kilka sekund. Pod spodem zostają jednak ślady szlifowania - chcę na drugą szlifierkę założyć kamień polerujący, ale jeśli nie przeszkadza slad szlifowania to zostawiam. i tyle.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2009, o 11:07 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Treborku pisałeś kiedyś, że formy mogą być z grafitu,
tylko, że jest on zaje ... drogi.
Wyciągnąłem od moich logistyków namiary na firmy handlujące tym specyjałem. Wiem, że są różnej granulacji, albo bardzo drobne (trochę droższe) albo mniej - tańsze.
Rząd wielkości cen brutto to 150-130 zł za dm.sześcienny. Wysyłają pod wskazany adres. Jeśli chcesz namiary - jestem do dyspozycji. U mnie współpracują z nimi już ok. 5 lat i nie ma problemów.
Jeszcze nie robiłem prób gięcia szkła na nim, ale w przyszłym tygodniu będę bardziej "czasowy".
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 grudnia 2009, o 17:56 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 grudnia 2009, o 17:59 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2009, o 00:25 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
UWAGA
Nie wolno wsadzać mokrej formy - glinianej - do pieca.
1. Forma może pęknąć
2. Woda paruje i skrapla się. Jeśli padnie na gorące szkło 9 ok 300 stC to- buuuummmm)
Miałem takie przykłady u siebie.

Co do robienia form. To mnie się średnio udaje, Ale popróbuję tym sposobem.
Najtrudniej jest zdjąć plaster gliny tak by się nie odkształcił.
Po co plaster? a po to by położyć go na kopyto - szablon formy, a ponadto "doszlifować" tak formę by była tak gładka jak pupa niemowlęcia.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO