Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 15:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 listopada 2008, o 22:22 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja wykonuję witraże obrazy. Są ciężkie i na przyssawkach długo by nie powisiały. Wyginam więc haczyki dopasowane do framugi okna i na nich zaczepiam długie łańcuchy z witrażem. Haczyki są unieruchomione po zamknięciu okna. Jedyny kłopot, gdy to właśnie okno używane jest do wietrzenia pomieszczenia :-). Moje witraże wiszą na skrzydle otwieranym tylko do mycia.
Sposób mógłby być wykorzystany do wiszących wazoników. Ładne, delikatne łańcuchy wszędzie można kupić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 listopada 2008, o 22:37 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
jolka2x napisał(a):
Ja wykonuję witraże obrazy. Są ciężkie i na przyssawkach długo by nie powisiały. Wyginam więc haczyki dopasowane do framugi okna i na nich zaczepiam długie łańcuchy z witrażem. Haczyki są unieruchomione po zamknięciu okna. Jedyny kłopot, gdy to właśnie okno używane jest do wietrzenia pomieszczenia :-). Moje witraże wiszą na skrzydle otwieranym tylko do mycia.
Sposób mógłby być wykorzystany do wiszących wazoników. Ładne, delikatne łańcuchy wszędzie można kupić.



Kiedyś montowałem rolety w oknach. Są takie, teraz już ładne i mocne, uchwyty przykręcane do ramy a nie uszkadzające jej. Trochę tylko spłaszcza się uszczelka. Można to wykorzystać. Co do łańcuszków to trzeba spytać Micha, on skądś ma ładne łańcuszki.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, o 00:51 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor, nie umiem fusingu i o technologii nie będę rozmawiać. Ale o przyssawkach owszem. Moje aniołki itp. na nich wiszą i żaden nie spadł. Głęboko wierzę, że takie coś wraz z wodą i roślinami utrzyma się z tym, że zarówno szybę jak i przyssawkę trzeba przygotować do przyklejenia. Nie wystarczy nachuchać i przyciapnąć do szyby. Ponadto obiekt nie musi wisieć na jednej, może na dwóch, trzech... jak kto sobie życzy. A tak właściwie dlaczego ja się najeżyłam, sam sobie sprawdź, jutro Ci zapakuję wraz z instrukcją obsługi.
Pa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, o 10:42 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Potwierdzam rozumowanie Marlenki i Treborka. Lekkie przedmioty można mocować do szyby na przyssawkach. Należy tylko wyczyścić szybę i przyssawkę. Drobiny pyłu lub brudu spowodują jej odpadnięcie w najmniej oczekiwanym momencie.
Nigdy nie powiesiłbym wazonika z kwiatami i wodą na przyssawce.
Mam w łazience lusterko powiększające służące do damskiej indoktrynacji kosmetycznej ;) , zamocowane na dużej przyssawce(śr. 8cm). Przytwierdzone z należytą starannością i raz na kilka miesięcy - notorycznie - odkleja się.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, o 12:47 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
kent napisał(a):
Potwierdzam rozumowanie Marlenki i Treborka. Lekkie przedmioty można mocować do szyby na przyssawkach. Należy tylko wyczyścić szybę i przyssawkę. Drobiny pyłu lub brudu spowodują jej odpadnięcie w najmniej oczekiwanym momencie.
Nigdy nie powiesiłbym wazonika z kwiatami i wodą na przyssawce.
Mam w łazience lusterko powiększające służące do damskiej indoktrynacji kosmetycznej ;) , zamocowane na dużej przyssawce(śr. 8cm). Przytwierdzone z należytą starannością i raz na kilka miesięcy - notorycznie - odkleja się.



Bo duża przyssawka, na małej znacznie szybciej, a wtedy hlupppp i trzask...
U mnie na giełdzie i w mojej dziedzinie hobby używam dużo przyssawek, ale nie zaryzykowałbym powieszenia na przyssawce kilkudziesięciu dkg.
U mnie jak się przyssawka odklei nic się nie stanie w a tym wypadku - patrz wyżej.
Ale nie to jest głównym tematem.
Sam wazonik (i) bo są pomysłowe i ładne. Nie widziałem ich dokładnie, zdjęcia nie oddają pełnych szczegółów, ale jeśłi są takie jak myślę, czyli prostopadłościany z otworami, to w fusingu byłby kłopot tak zrobić i nie pomógłby ani papier ceramiczny, ani półformy.
Jeszcze z jedną dziurą by wyszło, ale podwójne, to już musiałaby być inna technika, lub inny kształt.

Chętnie "zanabęde" taką jedną podwójną szt w celu "lekkiego skopiowania" . możesz podpowiedzieć gdzie to zakupić?

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 10:44 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Marlenko, przyssaweczki i + doszło.
Dzięki, jestem Twym dłużnikiem. Mam nadzieję, że nie długo.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 20:35 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Treborku, wszystkie zdjęcia tu wsadzone pochodzą z http://www.etsy.com/category_sub.php?ta ... ined_glass Warto pogrzebać i podpatrzeć jak inni to robią. Codziennie są nowe rzeczy, choć często się powtarzają. Zaraz poszukam linka do sprzedawcy wazoników i dam. Nie jesteś moim dłużnikiem, łamaczka od Ciebie (za którą ponownie dziękuję) świetnie się sprawuje. A w kwestii przyssawek - to do Kenta i wszystkich chcących je użyć - dokładnie oczyścić szybę w miejscu przyklejenia, przyssawkę wymoczyć przez ok. pół minuty w bardzo gorącej wodzie, wyjąć, strzepnąć dokładnie wodę i przycisnąć do szyby (lustra, kafelek itp.). Tworzywo, z którego są zrobione przyssawki żółknie i twardnieje po dłuższym czasie, wówczas proponuję wymianę przyssawek. Wiem, bo mam od ok. 4 lat w łazience druciane wieszaki na ręczniki przylepione do kafli na ścianie.
Serdecznie pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2008, o 20:44 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trochę to trwało ale znalazłam, tu jest link do ludka który robi te wazoniki i nie tylko: http://www.etsy.com/shop.php?user_id=5037337
Pa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 grudnia 2008, o 19:58 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
No dzięki, za linka. A przyssawek takich u mnie na giełdzie na kopy. Sprzedają sklepom akwarystycznym.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2011, o 17:00 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ciekawy efekt, a sposób uzyskania wydaje się być prosty:
http://www.clearwaterglass.com/Tutorials/MeshMelt.html
http://www.clearwaterglass.com/Tutorial ... ePour.html
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO