Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 11:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, o 07:32 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dokładnie tak Kent. Zastosowałem tutaj papier ceramiczny grubości ok. 1,5 mm. Pięknie tnie sie go nożykiem. Z tym, że złożyłem go podwójnie i otwór ma 3 mm. Dzięki za podpowiedź w sprawie zdobywania surowca. Boję się, żeby nie podjechali jakąś ciężarówką :shock: Mój sposób na zdobywanie surowca na tym etapie jest dobry. Typowy przykład na "przyjemne z pożytecznym".
Na razie nie używam form. Wszystko robię za płaskim podłożu. Ale już wkrótce kupię kila form i może z"niewielką pomocą moich przyjaciół" uda się zrobić własne formy.
Na zjazd się nie wybieram. Bardzo żałuję, bo uwielbiam towarzystwo takich zakręconych ludzi. Może uda sie wpaść na chwilkę aby się przedstawić i poznać osobiście wszystkich obecnych. Będę się starał. Tym bardziej, że to blisko ode mnie.
:-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, o 09:03 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Patrzę i patrzę .... fagonio, one są śliczne. I zgodnie z kentem przyznam, że nic dziwnego, że masz na nie zbyt.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, o 09:12 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Sądziłem, że to prawie kwadratowo-sześcienne oczko wypaliłeś w formie. Widocznie, jest to grube szkło polerowane temperaturą, lub kilka warstw cienkiego szkła. A może jakiś inny wariant.
Ja jeszcze nie wiem, czy pojadę, ale jeżeli tak, to na pewno zakręcimy się koło siebie. :lol:

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2008, o 09:40 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Sześcian ze szkła kupiłem w W-wie jeszcze długo przed kupnem pieca. Kaboszony o wielkości 1,5 - 2 cm i 3-4 cm też jeszcze z zakupów. Ale to nie problem zrobić teraz coś podobnego jak dysponuję piecem. Inne nieregularne kształty i przeźroczyste szkło z zatopieniami to juz moja robota. Właściwie piec służy mi do tzw. "wariacji na temat..." Poszerza możliwości.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2008, o 19:23 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
fagonio napisał(a):
Sześcian ze szkła kupiłem w W-wie jeszcze długo przed kupnem pieca. Kaboszony o wielkości 1,5 - 2 cm i 3-4 cm też jeszcze z zakupów. Ale to nie problem zrobić teraz coś podobnego jak dysponuję piecem. Inne nieregularne kształty i przeźroczyste szkło z zatopieniami to juz moja robota. Właściwie piec służy mi do tzw. "wariacji na temat..." Poszerza możliwości.



NO I SAMI widzicie jak potrzebne jest rozszerzenie Forum o nowe działy. OLEK (fagonio) już pokazuje co robi . MA piec od ... ohohoho... Ja kupiłem 2 tygodnie temu. i zaczynam zabawę, a zabawę zaczynam od nauki.
Szukam po necie wszystko co ma ze szkłem wspólnego, ale w polskiej literaturze prawie nic nie ma. Sprowadziłem parę książek z USA , jedyny szkopuł ze nie znam jeżyka a na translatorze wychodzą cuda no i ciężka katorżnicza praca. Może ktoś zechce pomóc w tłumaczeniu.
Olek chce sprowadzić następne książki z Anglii. Będzie co porównywać.

Jeśłi tylko szef otworzy wątek z Fusingiem ( i inne wątki) to zaraz powinniśmy ruszyć z kopyta bo fusing to poezja szkła.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2008, o 21:58 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cześć Trebor, mogę zaoferować swoją pomoc przy tłumaczeniu tego tekstu. Oczywiście nie będzie to szybkie tłumaczenie, ponieważ mogę to robić tylko w wolnej chwili. Nie wiem jakiego translatora używasz i jakiej wersji, ale podstawową sprawą przy tłumaczeniu translatorem, to swoje własne słowniki, które trzeba sobie napisać w zależności od tłumaczonej tematyki. Nie ma możliwości przetłumaczenia tekstu strikte technicznego, czy technologicznego przez osobę, która nie zna się na danej dziedzinie. Kiedyś dałem do przetłumaczenia tekst techniczny koledze, który jest tłumaczem przysięgłym i ma duże doświadczenie. Przyniósł mi go na drugi dzień i powiedział, iż nigdy się takiej pracy nie podejmnie.

Nie wiem jak się do tego zabrałeś, więc przedstawię Ci jak ja to robię:

1-skanuję tekst w rozdzielczości minimum 400dpi,
2-stosuję program OCR, taki, który przetwarza tekst z grafiki bitmapowej na tekst formatowany(tzn. w skrócie - taki który który można edytować w PC)- oczywiście w przypadku książki papierowej,
3-wnoszę poprawki i usuwam błędy, które zawsze wystepują,
4-wklejam tekst do English Translatora XT najnowszej wersji i do przodu.
W stadardowej wersji tego Translatora, występuje kilkadziesiąt słowników tematycznych. Lecz nie ma słownika fisingu ;) , więc jeżeli chcesz, aby nie wychodziły Ci cuda, musisz stwożyć sobie taki słownik.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Fusing /relief
PostNapisane: 5 lipca 2008, o 01:07 
Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania w sprawach fusingu ,reliefu to piszcie na maila postaram się pomóc
szkłem różnym zajmuję się od 20lat :D


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2008, o 08:59 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wojtas spadasz nam z nieba :lol:
Witamy w klubie.
Masz może jakiś sposób aby zapobiec matowieniu szkła?
Podczas wygrzewania pojawiają sie plamki. Używam roztworu boraksu, ale to mój wynalazek. Może jest jakiś inny sposób?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2008, o 17:22 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wojtas, rzeczywiście spadłeś nam z nieba. Także witam w klubie :lol: .
Na pewno Wszyscy zainteresowani czekali na takiego rodzynka.

Dobrze by było, abyś na ewentualne pytania odpowiadał na Forum.
Po to ono jest, inaczej traci rację bytu i przeradza się w kontaktowe forum kolesiostwa i wzajemnej adoracji ;) .
Mieliśmy już taki przypadek i specjalista szybko rozpłynął się w nieznane :shock: .

Nie za bardzo rozumiem, co oznacza link w Twoim profilu, można domniemać, iż zajmujesz się naganianiem klientów i nie jest Twoim zamiarem poważna dyskusja o fusingu :? !!!!!!!??????. Nie wiadomo co o tym myśleć ;) .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2008, o 11:21 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kent rozgryzłeś natychmiast gościa. Wojtas67 to jakiś podejrzany koleś. Przejrzałem strony. Na jednym z forum podaje, że ma 35 lat. Ma podobno 20 lat doświadczenia w pracy ze szkłem? Rozumiem, że fusing ćwiczy od 15 roku życia, czyli jeszcze przed jego pojawieniem sie w Polsce. Wojtas67 kręci sie w okolicach sprzętu elektronicznego. Strony Allegro i Onet aukcje z jego kontem są zablokowane. Blokowanie stron następuje po nadużyciach użytkowników.
Kolego Wojtas67 żegnamy cię!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO