Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 11:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2008, o 17:13 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Fagonio, nie spiesz sie za bardzo. Dajmy gościowi czas na odpowiedź, może jesteśmy w błędzie. Co nagle to po diable.
Tu mam jego zdjęcie http://www.dailymotion.com/wojtas67, może to być ktoś inny i używa takiego samego nicku. Na Tlenie, podał, że pochodzi z Włocławka. "67" to rok urodzenia -41 lat.

Nie raz spotkałem gości wchodzących na różne fora, włączających się do jałowych dyskusji i zostawiających linki do stron, na odwiedzaniu których - przez nieświadomie wprowadzonych w "przenicę" - dostają prowizję, tzw. zarabianie przez internet. Wystarczy jedno kliknięcie, razy ilość ciekawskich i sumka rośnie.

Jeżeli jest prawdą to co napisałem, to jest on "genialnym dzieckiem biznesu", a ze szkłem miał doczynienia, jak każdy, od butelki ze smoczkiem do literatki :lol: .

Proponuję przed postawieniem krzyżyka, trochę poczekać, może się mylimy i srodze się zawiedziemy ;)
Na razie będziesz musiał się obejść, swoim boraksowym wynalazkiem :lol: .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, o 18:54 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wojtas67
Adept
35 lat(a)
Mężczyzna
Piła, Polska
Nieznana data urodzin

Imię: n/a
Dołączył: 8 marzec 2008
Miasto: n/a
Kraj: Niemcy
Płeć: męska
Wiek: 40 lat
Status: nie podłączony
Ostatnie zmiany: 4 miesięcy temu


Oto dwa opisy z forum
Konto wojtas67 zostało administracyjnie usunięte w dniu dzisiejszym.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, o 22:03 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Oto męska decyzja, raz dwa i po ptakach :lol: . Michu, powinineś się nająć do amii, tam takich potrzebują. Alkaidy już dawno by nie było :cry: .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2008, o 22:30 
Offline

Dołączył(a): 9 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 83
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tylko szkoda, że facet nie zdążył nabroić, a już został wykopsany. A za strzelanie w ciemno to armiści mają zdaje się ostatnio jakieś problemy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2008, o 08:52 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trochę nabroił, załadował RKM (Rozpylacz Krociowej Manny) wycelowany do własnej kieszeni i czekał, aż "muchy" same siądą na cynglu ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2008, o 20:21 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
kent napisał(a):
Trochę nabroił, załadował RKM (Rozpylacz Krociowej Manny) wycelowany do własnej kieszeni i czekał, aż "muchy" same siądą na cynglu ;) .



No i zaczyna się "polskie piekiełko" . Żyję na tym świecie ponad 60 lat i jeszcze nikt mi nie zarzucił, ze zarabiałem na hobby. Czytam ten wątek i końcówka dyskusji zieje podejrzliwością i pomówieniami, a myślałem ze będzie dobrze i miło.
Chciałem by na tym forum podzielić się wiadomościami o szkle, które zawsze "kochałem" a dopiero teraz mam możliwości by się nim pobawić, ale widzę, że nowe inicjatywy i chęć niesienia pomocy nie podoba się co niektórym. Jak tak dalej pójdzie to ( tak jak wcześniej mówiłem) założę nowe Forum na własnym serwerze, ale nie po to by siać podejrzliwość, a po to by sobie wzajemnie pomagać.
MICHU77 - jeśli uważasz, że przesadzam to... załóż watek o FUSINGU, na początek z poddziałami. zobaczymy co z tego wyjdzie.

KENT dzięki za ofertę, wierz mi że skorzystam. Co do drugiej części wypowiedzi, to używam translatora, ale wychodzą takie badziewie, że czasami ogarnia mnie pusty śmiech, ale czasami sporo mi pomaga. Jeśli będziesz dalej chciał pomóc to chętnie skorzystam ( skorzystamy) bo myślę , że jeśli tłumaczyć to po to by wszyscy zainteresowani mogli z niego skorzystać.
Więc jeśli się nie wycofujesz to dzięki.

Na ZJAZD nie dojadę - szkoda. W tym czasie mam uroczystość rodzinną a i PLENEREK fotograficzny w okolicy mi się przyplątał, więc jeśli wygospodaruję kilka godzin to się urwę do Pszczyny pofotografować. Może do następnego razu, a może coś na Śląsku. Chętnie pomogę coś zorganizować.

OLEK ( fagonio), masz namiary na Gościa, który chciał się podzielić z nami wiadomościami o fusingu??
Chętnie z nim popiszę.

A odnośnie nabłyszczania powierzchni - to są specjalnie środki, które nabłyszczają. W arts hobby - kosztuje kilka groszy, ja kupiłem też "białą farbę" w Instytucie szkła w Warszawie, też ma te właściwości.
Szkło odlewane "float" jest odlewane przy pomocy cyny i to ta cyna powoduje matowienie szkła. Można kłaść stroną "od cyny" na dół i wtedy po problemie, ale trudno (drogo) sprawdzić, która to strona. Lepiej nabłyszczyć. A nabłyszczasz to po prostu drobno zmielone szkło (bez cyny) rozpuszczone w medium. Te i inne wiadomości właśnie wyniosłem z kursu Fusingu.
Olek we wrześniu lub październiku ma być kurs w Czechach. jedziesz? ja się wybieram

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2008, o 20:59 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Treborze (dobrze odmieniam?) gość, który zadeklarował się jako znawca fusingu został wykopsany. Zresztą pokazał się raz, a na moją prośbę o poradę nie zareagował. Zatem , co tu się zastanawiać? Przeleciałem po internecie, Michu zresztą też i sprawa jest jasna. "Polskie piekiełko"? Raczej nie. Wybaczymy mu jak się tylko odezwie i pokaże , że rzeczywiście może nam coś wnieść do tematu. Tak się w końcu określił. Jako znawca tematu z 20-letnim stażem Tylko 20 lat temu to raczej o fusingu jeszcze nie ćwierkały wróbelki. I co? Może też potrzebuje pomocy? Tylko, w mordę, niech coś powie. Poczekamy? Pomożemy. A tymczasem... żegnamy!
Na zjazd nie jadę. Może wpadnę na dwie godziny. Tylko po co? Czy nie będe przeszkadzał w ułożonym programie?
Chciałbym poznać wszystkich i żeby mnie poznano. Przecież piszemy do siebie i pomagamy sobie. Wtedy będzie lepiej nawiązywać kontakt.
A przy tym na pewno sympatyczniej :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2008, o 21:34 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Olek
Mam już w zasadzie wszystko
przygotowywuję się do wypału. Już pierwsze 2 zrobiłem z różnym skutkiem, ale jestem dobrej myśli. Mam już farby, trochę szkła witrażowego, parę butelek, trochę różnego materiału na formy. Teraz bawię się formami. Zajmują sporo czasu bo brak doświadczenia. Szukam materiałów na formy do odlewania. Myślę o formach z metalu.
Wiesz coś może o seperatorze do metalu? W Arts hobby kosztuje majątek a wyczytałem, w jakiejś angielskiej książce ze dobra jest galaretka z ropy naftowej (jelly petroleum) czy coś takiego. Masz jakiś pomysł? dzisiaj na blachę natrysnąłem silikonu i posypałem kaolinem, a
nawet nieźle wygląda, ale wypalać będę chyba dopiero w przyszłym tygodniu, Robię i suszę formy, a to zajmuje piec.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2008, o 23:39 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Treborze, jeżeli gość podstawia czyjąś komercyjną stronę w swoim profilu, to co może to oznaczać. Jakbyś ją zobaczył, szlag by Cię trafił. Dlaczego nie wstawi linku do swojej strony, tak jak Ty. Ciekawy jestem jaka by była Twoja reakcja, gdybym w swoim profilu umieścił link do strony erotycznej. Przesadziłeś z tą podejrzliwością i pomówieniami. Uważam, iż w poprzednim linku b.dosadnie i treściwie ująłem tą całą hecę i tyle.
"Polskie piekiełko" właśnie się zakończyło i aby się nie powtarzało :cry: ;) .

Myślę, iż po spotkaniu wyjaśni się sprawa zakładki o fusingu.

Odnośnie tłumaczenia, to musiałbyś przysłać mi książkę, która uważasz za pilną. Nie wiem jak chcesz ujawnić treść - myślę, że niektórych zagadnień - książki(ek)?. Kłania się prawo własności intelektualnej.

Sądzę, iż na Forum, najlepiej byłoby temat fusingu rozbić na zakładki stricte edukacyjne i tam umieszczać tematycznie poszczególne wątki.
Sterowałby tym ktoś uprawniony przez Zarząd, jakiś moderator, możesz np. być nim Ty.
Uważam, że wtrącanie dyskusji w kwestie merytorycznie udowonione traci racje bytu, wprowadza chaos i groch z kapostą. Znaleźć potrzebny temat graniczy z niemożliwością i irytacją. Nie będzie tam "polskiego piekiełka" :lol: .

Zobowiazuję się do tworzenia odpowiednich grafik 3D, ponieważ oryginalne zdjęcia z książek są raczej niewskazane. Mam zresztą do tego odpowiednie, własne oprogramowanie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lipca 2008, o 07:15 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor, z tego co piszesz, że robiąc formy zajmujesz piec wygląda, że robisz je na stole w piecu. Może tylko suszysz? Nie wiem czy dobrze Ci poradzę, bo byc może tak już zrobiłeś. Postaraj sie o płytę podłogową z gresu. Dotnij ją na wymiar pieca. Będziesz miał przenośny stół. Można na nim układać i przygotowywać wsad do pieca, a w tym czasie piec może już "chodzić" z następną płytą. Płytę należy zagruntować każdorazowo kaolinem. Grunt musi być dobrze wysuszony. Można też położyć arkusz papieru ceramicznego bezpośrednio na gołą płytę. Takie mam praktyczne doświadczenia z moich początków z fusingiem :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO