Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 21:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2010, o 19:01 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
30% jedno normalnego siarczanu ołowiu. Czysty siarczan ołowiu.
pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2010, o 22:34 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Dla dociekliwych są Google, gdzie temat można rozłożyć na czynniki pierwsze ;).
Ja, jako jednonormalny, czyli czysty kent tego dokonałem i doszedłem do wniosku, iż w tym wielonormalnym świecie tylko nienormalni mogą egzystować normalnie :roll: .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2010, o 23:07 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
I tak właśnie zrobiłem, i już wiem co to jest jednonormalny. Przyda się w przyszłości, a cyny LC60 za żadne skarby na zielono, metodą podaną z "bieguna zimna", za żadne skarby się nie uzyska.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2010, o 21:08 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
[quote="kent"]Witam

Dla dociekliwych są Google, gdzie temat można rozłożyć na czynniki pierwsze ;).
Ja, jako jednonormalny, czyli czysty kent tego dokonałem i doszedłem do wniosku, iż w tym wielonormalnym świecie tylko nienormalni mogą egzystować normalnie :roll: .

Pozdrawiam[/quote

Ja w swoim życiu nauczyłem się jednego. JEŻELI NIE ZNAM TEMATU TO WOLĘ SIĘ SPYTAĆ NIŻ UDAWAĆ MĄDREGO, lub szukać n. p. GOGLE. PONIEWAŻ ........
Następną rzeczą kiedyś w jakimś forum pisałeś sam, że należy dokładnie czytać to co jest napisane, nie natomiast czytać co ja chcę widzieć!!!!!!!!!
http://www.pujan.pl/index_pl.html
cytat
Gdy ołów wejdzie w kontakt z wilgocią, wodą deszczową, skroplinami itd. na wstępnym etapie mogą powstać odbarwienia, plamy i osad białego proszku (zazwyczaj jest to prosty węglan ołowiu). Stopień, w jakim te wszystkie efekty mogą się pojawić zależy od warunków środowiska. Przy dłuższym oddziaływaniu warunków atmosferycznych ołów przybierze swój zwyczajowy wygląd.

SKŁAD PATYNY Patyna w ostatnim etapie zawiera około 30%jednonormalnego siarczynu ołowiu, 60% jednonormalnego siarczanu ołowiu i 10% jednonormalnego węglanu ołowiu. Proporcje te mogą się różnić w zależności od miejsca, czasu i zanieczyszczeń naniesionych drogą powietrzną. Ponieważ powyższe efekty pojawiają się sporadycznie a ostatecznie i tak zanikną, można je kontrolować poprzez zastosowanie płynu oksydującego Decra Sheen
Tą stronę znalazłem więc przytoczyłem cytat.
Pozdrawiam serdecznie Ciebie Kent jak również i Brogre


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2010, o 22:21 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Oczywiście zgadzam się z tym co kiedyś pisałem, iż należy dokładnie czytać co zostało napisane, aby zrozumieć o czym rozmawiamy czy kogoś informujemy.
Jeżeli piszesz o jednonormalności chemicznej to należy poinformować wszystkich co to oznacza. W innym przypadku informacja jest chybiona i rodzi zbędne pytania, które nic nie wnoszą. Za wyjątkiem rankingu postów. Twórca takiej informacji może być postrzegany jako ignorant i naraża się na śmieszność.

Każdy ma własny sposób wyszukiwania informacji, Ty wolisz się pytać, ja najpierw szukam w Googlach i ewentualnie - przy braku tam informacji - dopiero zadaję pytanie.

Pozdrawiam serdecznie Ciebie Albercie jak również i Brogrego


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2010, o 23:21 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Albercie, dziękuję za pozdrowienia i wyczerpujące informacje. Oczekuję, iż uda Ci się zieloną patynę uzyskać za pomocą chemicznych reakcji, wtedy to będzie już koniec naszych, na ten temat dywagacji, w zakresie patynacji.
Kent jak widać po zielonym kolorze, jego nicka, już dawno poznał ten sposób i z tej okazji właśnie, go serdecznie pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 grudnia 2010, o 19:13 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dziękuję za informację. Nadmieniam, że ignorantem nie jestem jak również nie używam słów których nie potrafiłbym wytłumaczyć.
Bawienie się w filozofa to raczej nie jest to Twoją domeną, zazwyczaj wolę ustąpić jak być i mieć swoją rację.
Używanie słowa normalny i nienormalny w stosunku do jakiejkolwiek osoby nie jest się w stanie wytłumaczyć; ponieważ nie wiadomo gdzie się zaczyna i kończy normalność i nienormalność. Niektórzy tak jednak robią, jest to ich wola, odczyt pozostaje w danej osobie do której zostało to sformułowanie skierowane, które daje całkowitą podstawę do zakwalifikowania inteligencji danej osoby wypowiadające te słowa te słowa..
Brogre czy ja napisałem że tak powstaje zielona patyna, czy w temacie ZIELONA PATYNA.
Jedno i drugie jest prawdą. Z tą tylko różnicą, że patyna zielona powstanie na ołowiu po jakimś czasie i wówczas jak wystąpi należy ją pokryć środkiem takim jak podaje PUJAN. Patyna będzie przybierać różne barwy brązową, jasnozieloną, jasnoniebieską a na koniec zabarwi się na ciemnoszarą. Wszystko to jest uzależnione w jakich warunkach będzie przebywał ołów, który powinien zawierać 99%Pb.
Natomiast do zawartości ołowiu 40% w cynie jest inny skład płynów do patynowania.
Dalsze dewagacje jak sam piszesz są już zbędne. Masz rację
Pozdrawiam serdecznie Kenta, brogre jak również wszystkich którzy będą to czytać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 grudnia 2010, o 20:15 
Witam

Widzę, iż nie czytasz dokładnie tekstów. Wszystkie moje powyższe i nieco wyższe wunurzenia nie były strikce kierowane do Ciebie. I nie wymagały Twojej interwencji. Wnioski wyciągasz na wyrost, obrażając mnie, więc zmuszony jestem się bronić. Nie widzę w moich wypowiedziach żadnych nagannych czy obrażliwych sformułowań. Natomiast Ty zioniesz nienawiścią od pierwszego postu.

Na koniec apeluje, aby rozumu używać nie tylko do szukiwania trufli.

Pozdrawiam i też uważam, iż już wystarczy nadwyrężać umysł starczy ;) .


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 grudnia 2010, o 13:51 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
witaj gościu Kent. Tak na przyszłość nie używaj słów które nie są adekwatne do rzeczywistości. Możemy przecież dążyć do przekazywania naszej wiedzy i umiejętności pokoleniu, :lol:
pozdrawiam serdecznie Albert :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 grudnia 2010, o 14:33 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Ad vocem.
Te słowa są bardzo adekwatne.
Chyba jest jasne, które stworzenia szukają trufli.
Więc apeluję, aby rozumowo nie zniżać się do ich poziomu.

Młode pokolenie na pewno to pojęło.

Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO