Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2009, o 22:37 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jeżeli komuś potrzeba to niech zajrzy Mail: sklep@serwetnik.pl




--------------------------------------------------------------------------------
cena produkt producent nowość


--------------------------------------------------------------------------------


KUP TERAZ
Produkt: ANT - Lacca Scurente - 80 ml (KE08M)
Producent: Stamperia, IT
Cena brutto: 22,00 zł

Opis: Lacca Scurente to wysokiej jakości medium na bazie bitumu. Jest to preparat przyciemniający. Służy do postarzania przedmiotu poprzez przyciemnienie jego powierzchni, przez co nadaje im postarzony, spatynowany wygląd. Można także stosować do wypełnian (zobacz więcej ...)


--------------------------------------------------------------------------------


KUP TERAZ
Produkt: ANT - Lakier postarzający - Laccanticante - 80ml (KE06M)
Producent: Stamperia, IT
Cena brutto: 20,50 zł

Opis: Lakier postarzający Laccanticante jest to lakier zawierający naturalną żywicę. Służy do postarzania, a jednocześnie pełni rolę ochronną. Praca wykończona tym lakierem nie wymaga już żadnych dodatkowych warstw ochronnych. Lakier ten jest również dosko (zobacz więcej ...)


--------------------------------------------------------------------------------


KUP TERAZ
Produkt: ANT - Medium postarzające 'efekt antique' - Royal Coat Decoupage Finish – Antique - 236ml (1462)
Producent: Plaid USA
Cena brutto: 33,00 zł

Opis: Royal Coat Decoupage Finish – Antique - medium do decoupage postarzające służy w technice decoupage do przyklejania papierów i tkanin na większość powierzchni takich jak: papier, szkło, ceramika, drewno, gips, tkanina etc. Łączy funkcję kleju, powł (zobacz więcej ...)


--------------------------------------------------------------------------------


KUP TERAZ
Produkt: PAT - Patyna metaliczna PATINA - Kupfer (13020)
Producent: VIVA Decor
Cena brutto: 16,50 zł

Opis: Patyny to szczególnego rodzaju preparaty, które nadają metalicznej i niemetalicznej powierzchni dekorowanych przedmiotów postarzony, wiekowy wygląd. Pojemność: 90ml STOSOWANIE Na oczyszczoną z kurzu i odtłuszczona powierzchnie dekorowanego przedm (zobacz więcej ...)


--------------------------------------------------------------------------------


KUP TERAZ
Produkt: PAT - Patyna metaliczna PATINA - Platin (13025)
Producent: VIVA Decor
Cena brutto: 16,50 zł

Opis: Patyny to szczególnego rodzaju preparaty, które nadają metalicznej i niemetalicznej powierzchni dekorowanych przedmiotów postarzony, wiekowy wygląd. Pojemność: 90ml STOSOWANIE Na oczyszczoną z kurzu i odtłuszczona powierzchnie dekorowanego przedm (zobacz więcej ...)


--------------------------------------------------------------------------------


KUP TERAZ
Produkt: PAT - Patyna metaliczna PATINA - Silber (13010)
Producent: VIVA Decor
Cena brutto: 16,50 zł

Opis: Patyny to szczególnego rodzaju preparaty, które nadają metalicznej i niemetalicznej powierzchni dekorowanych przedmiotów postarzony, wiekowy wygląd. Pojemność: 90ml STOSOWANIE Na oczyszczoną z kurzu i odtłuszczona powierzchnie dekorowanego przedm (zobacz więcej ...)


--------------------------------------------------------------------------------


KUP TERAZ
Produkt: PAT - Patyna - Bitume di Giudea - 50ml
Producent: To Do, IT
Cena brutto: 19,75 zł

Opis: Bitume di Giudea - wysokiej jakości patyna na bazie terpentynowej służąca do postarzania dekorowanych powierzchni (meble, lustra, toaletki).Świetnie nadaje się do wypełniania spękań wykonanych dwuskładnikowymi preparatami crackle. Pojemność 50 ml. (zobacz więcej ...)


--------------------------------------------------------------------------------


KUP TERAZ
Produkt: PAT - Patyna - PATINA - miedziana - 59ml
Producent: Nerchau, D
Cena brutto: 14,25 zł

Opis: Patyna - miedziana, jedwabiście matowa farba na bazie akrylu. Nadaje powierzchni przedmiotów i obrazów stary wygląd w kolorystyce spatynowanej miedzi. Pojemność: 59ml


--------------------------------------------------------------------------------


KUP TERAZ
Produkt: PAT - Patyna - PATINA - zielonkawo-niebieska - 59ml
Producent: Nerchau, D
Cena brutto: 14,25 zł

Opis: Patyna - zielonkawo-niebieska, jedwabiście matowa farba na bazie akrylu. Nadaje powierzchni przedmiotów i obrazów stary wygląd w kolorystyce spatynowanej miedzi. Pojemność: 59ml


--------------------------------------------------------------------------------


KUP TERAZ
Produkt: PAT - Patyna wodna - Heavenly Hues - earth brown
Producent: DecoArt, USA
Cena brutto: 17,75 zł

Opis: Zielona patyna na bazie wody. Patynę nakłada się miękkim pędzelkiem na surową lub pomalowaną farbami akrylowymi powierzchnię przedmiotu. Powierzchnia do patynowania musi być bezwzględnie sucha. Po nalożeniu nadmiar patyny zatrzeć wilgotna gąbką lub s (zobacz więcej ...)


--------------------------------------------------------------------------------


KUP TERAZ
Produkt: PAT - Patyna wodna - Heavenly Hues - shadow tan
Producent: DecoArt, USA
Cena brutto: 17,75 zł

Opis: Zielona patyna na bazie wody. Patynę nakłada się miękkim pędzelkiem na surową lub pomalowaną farbami akrylowymi powierzchnię przedmiotu. Powierzchnia do patynowania musi być bezwzględnie sucha. Po nalożeniu nadmiar patyny zatrzeć wilgotna gąbką lub s (zobacz więcej ...) pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, o 14:10 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
albert235 napisał(a):
(CuOH)2SO4 to jest skład patyny zielonej


Hmmm. Wygląda na to, że to patyna na bazie kwasu siarkowego. Grupy wodorotlenowe jednak rządzą się specyficznymi prawami i jak do tego dorzucić tlenek miedzi, żeby bilans się zgodził?
Może najpierw Albert235 - czy toto ma wyżerać cynę od razu na kolor zielony, czy trzeba jakiejś elektrolizy najpierw? Wiesz coś więcej?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, o 16:54 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam
Na temat patyny zielonej to podałem skład chemiczny z czego składa się patyna zielona na miedzi, jak to się ma do lutu to nie wiem z zapisków więcej nic nie znalazłem, jak ją wytwarzać.
Ale podałem stronę z patynami gdzie można nabyć
ZIELONĄ
ZIELONO-NIEBIESKĄ
LAKIER
I WIELE INNYCH SPECYJAŁÓW
przejrzyj tą stronkę jak Ci będzie coś pasowało. Ja zamówiłem sobie zieloną i niebiesko zieloną, czarną i miedz starą to dostałem w sklepie Dawida.
Ale jak ktoś chciałby zachować sobie kolor cyny lśniącej niech zaopatrzy się sobie w ANTYOXYD taż w sklepie Dawida. Jest to w cenie patyny czarnej bodajrze jak się nie mylę, za 250g z przesyłką zapłaciłem 51,03zł.
pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, o 16:56 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
sama przesyłka 20 dychy


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, o 17:18 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
albert możesz mi powiedzieć, czy te patyny nadają się do patynowania lutu / cyny ?? Dzwoniłam do nich dzisiaj i nie potrafili mi powiedzieć, czy te patyny nadają się do witraży :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, o 17:52 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No właśnie Uayo. Mam te same wątpliwości. Te patyny są raczej przeznaczone do innych rzeczy. Obrazy, meble, tudzież inne rytynta. Nie próbowałem jednak. Albert jak wypróbuje to na pewno się wypowie. Czekamy niecierpliwie. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, o 17:57 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dobra jak tylko przyjdzie to próba będzie i jaki efekt nie wiem ale coś wyjdzie zobaczymy. Na pewno podzielę się wiadomością


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, o 20:27 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Zanim co to podam kilka przepisów które wyszperałem.
Cynę oraz jej stopy powleka się roztworem
1 cz. siarczanu miedzi i 1 cz. siarczanu żelaza w 20 cz. wody. Po wyschnięciu (wysuszeniu) roztworem 1 cz. grynszpanu w 4 cz. octu.

Brąz brunatny
na miedzi względnie jej stopach stosuje się kąpiel; w 1 litrze 100g chlorku sodowego,100g azotanu amonowego i 1g azotanu miedziowego. To samo mozna uzyskać stosując 6g siarczku potasowego i 20 g salmiaku

Stalowo błękitną barwę nadaje gorąca mieszanina 15g cukru ołowiowego w 250cm3 wody, lub 50g tiosiarczanu sodowego w 250cm3 wody.

Mosiadz zabarwia sie trwale w gorącym roztworze 1 cz. emetylu, 1 cz. kamienia winnego w 30 cz. wody oraz 3-4cz. kwasu solnego. Występuje barwa złota, czerwona, dalej fioletowa , można uzyskać niebiesko szarą barwę.

Sztuczną patynę możemy uzyskać na miedzi powlekając ją kilkakrotnie octem, zawierający kamień winny i suszy się przedmiot w atmosferze dwutlenku węgla.

Cynk barwi się na brunatno od powleczenia powierzchni siarczanem miedzi . Czrną barwę cynku można wywołać za pomocą roztworu 100g chlorku antymonu w 1 kg alkoholu z dodatkiem 50g kwasu solnego, lub za pomocą elektrolizy, prąd dodatni płynie od elektrody niklowej do elektrody cynkowej, nazywamy to galwanizacją.

Biorąc to wszystko do kupy można popraktykować coś na pewno się osiągnie.

Nadmieniam iż nigdy w to się nie bawiłem, są to zapiski które sporządziłem na wykładach.
pozdrowienia koloroweśle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, o 14:12 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Albercik, ozłocę Cię za przepis na czarną patynę do cyny :-) :-) :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, o 21:01 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Przepis na zieloną patynę, zielono niebieską
W celu zrobienia pięknej zielono-niebieskiej patyny należy przygotowac następujące rzeczy:

1. ocet 30-40% (ten spożywczy ma 10% ale w sklepach chemicznych można kupic bardziej stężony, czasem można dostac tzw. esencję octową czyli kwas octowy 80%)
2. Kreda (czyli węglan wapnia) lub soda (czyli kwaśny węglan sodu)
3. mała miseczka
4. szczelne naczynie mieszczące przedmiot patynowany i miseczkę z pkt.3 - przedmiot nie może dotykac miseczki

powierzchnię przedmiotu zwilżamy roztworem octu z pkt.1
do miseczki sypiemy kredę lub sodę i skrapiamy ją octem (kreda będzie lepsza bo reaguje mniej burzliwie z kwasem i wolniej wydziela CO2)
Nad miseczką umieszczamy nawilżony octem przedmiot (nie dotykac palcami przedmiotu żeby nie zostawic tłustych śladów)
Zamykamy szczelnie naczynie i zostawiamy na 3-4 dni następnie spłukujemy letnią wodą i mamy na powierzchni przepiękną 15 letnią patynę. Jeśli chcemy grubszą warstwę to proces można powtarzac.
Taką patynę w celu dodatkowego utrwalenia można wetrzeć miękką szmatką olej rycynowy lub parafinowy, a następnie wytrzec do sucha żeby dodatkowo brud się nie zbierał.
pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO