Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 10:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2008, o 19:26 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Zawiasik mam wciąż w całości jednego metra, ale przyglądałam się puzderkom robionym na zjeździe przez "ekipę puzderkową" (wiecie gdzie filmy ze zjazdu) z zastosowaniem właśnie takich zawiasików. Rurka z drucikiem w środku jest cięta piłką włosową. Po obcięciu drucik jest wysuwany i cięty na połowę, obie części gięte w literkę tak mniej więcej zet z kątami prostymi. Keeent, heeeelp!!!!! narysuj bo ja próbowałam i wyszło mi tak, że tylko ja zrozumiałabym. Drucik jest przylutowny do dołu i wsunięty w rurkę a rurka przylutowana do denka.
Mam wątpliwość czy moja wypowiedź jest zrozumiała. Aućć no jak to opisać Keeeent help, toż jesteś biegły w grafice.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2008, o 21:16 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Byłam w ekipie "puzderkowej" :-).
Robiliśmy tak: rurka musi być krótsza od drucika o ok. 0,8 - 1,0 cm. Drucik musi wystawać po jej obu stronach. Tylko drucik zaginany jest pod kątem prostym. Rurka przylutowana do tylnej części profilu otaczającego klapkę zamykającą pudełko, zakrzywiony drucik do profilu otaczającego górną krawędź tylnej ścianki. Działa ok.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2008, o 08:39 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Najlepiej zaczerpnąć u źródła - oklaski dla jolki2x.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2008, o 16:35 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam
Zrobiłem kilka rysunków, ale nie wiem, czy o to Marlence :lol: chodziło?.
Oparłem się na opisie Joli i swojej praktyce.

Przedstawiłem dwa warianty zawiasków. Drugi wariant (składający się z dwóch rurek i drutu wspawanego w jedną z rurek) wydaje mi się bardzej elegancki :lol: .
Może za któtki drut jest w pierwszym wariancie, należałoby go trochę przedłużyć, celem wzmocnienia mocowania.

http://kent100.fotosik.pl/albumy/504709.html

A tu dołożyłem wariant zawiasu z drutem wzdłóż całej krawędzi pudełka. Można zastosowąć też to rozwiązanie do zawiasu z rurek:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 06095.html
________________________________________________
Do cięcia drutów, profili oraz rurek stosuję piłę firmy Proxxon,
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... dc0a3.html
tylko zamiast piłki do drewna zakładam piłkę do metalu. Cięcia są czyste i bez zgnieceń.

Przeniosłem temat na stroną http://www.easyart.fora.pl/pomysl-na,7/ ... e,162.html i dodałem jeszcze kolejny pomysł na zawias.

Oklasków nie wymagam ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2008, o 19:51 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Oba Twoje warianty Kencie są bardziej eleganckie.
Nasze zagięte druty były widoczne z tyłu zamkniętego pudełka, były przylutowane na zewnątrz pudełka. Nie wymyśliłyśmy: ani my, ani nasi nauczyciele, aby druty umieścić w szczelinie pomiędzy klapką a ścianką boczną pudełka. Dzięki za podpowiedź, bo cały czas z Iwoną zastanawiałyśmy się co zrobić aby wykonanie pudełka było staranniejsze. Wariant z podwójnymi rurkami zasługuje na oklaski i to bardzo głośne. :-).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2008, o 07:56 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jolu, zastosowanie mocowania zawiasów, które przedstawiłem powyżej, jest możliwe tylko w przypadku zastosowania profili "U". Gdy nie używamy profili, tylko taśmy miedzianej, należy postępować, tak jak robiłyście to dotychczas, czyli prowadzić druty w miejscach najmniej widocznych.

Pozdrawiam :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, o 01:28 
Offline

Dołączył(a): 11 stycznia 2009, o 02:00
Posty: 49
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
uf wreszcie dotarłem do zawiasów.droga pełna zawijasów.dzieki ,trud sie opłacił...%) pozdrox


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, o 01:34 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jacku, jak czegoś szukasz, to na górze stronki jest wyszukiwarka, która ułatwi Ci zadanie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, o 02:17 
Offline

Dołączył(a): 11 stycznia 2009, o 02:00
Posty: 49
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
FAKTYCZNIE/HIHI/.jednak jest tyle tematów że czasem zapominam czego szykam,tak mnie wciąga czytany.jakby nie myslec to dla mnie nowy świat,a jaki KOLOROWY.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2009, o 01:48 
Offline

Dołączył(a): 29 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 60
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cześć Kochani,
Późno, bo późno, ale czsem siadam i odczytuję różne wiadomości. Otóż same zawiasy to jeszcze nie wszystko. Wieczka pudełek są ciężkie, przy otwieraniu często przeważają do tyłu i narażają zawiasy na uszkodzenia. Szczególnie przy tych małych delikatniejszych formach, do których nie stosuje się profili.
Wówczas należy tak zaprojektować wieczko, aby dało się od wewnętrznej strony wlutować oczko łańcuszka o odpowiednio dobranej długości. Inne oczko lub ostatnie z dociętego łańcuszka należy wlutować pomiędzy ścianki wewnątrz pudełeczka. Wieczko otwiera się wówczas tylko tak szeroko na ile pozwoli łańcuszek.
Dodatkowo jest to również ozdoba. Wykonałam takie - jest ładnie i praktyczne.
Pozdrawiam, Iwona


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO