Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 20:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 marca 2009, o 08:58 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Kiedyś, kiedyś w zamierzchłych czasach Rogal podał przepis na kolorowe patyny, czy ktoś wie gdzie to znaleźć, a może sam Rogal powtórzy dla niedouczonego a łaknącego wiedzy

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 09:51 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Robercie - Rogal nie podał żadnego przepisu, on się tylko wypowiedział, że patynuje na różne kolory. Natomiast Andrzej podał przepisy na kolorowe tusze do szkła i to może Cię zmyliło.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 18:46 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Brogre, oczywiście, że podał, ale nie na forum. Rogal przestał się odzywać po określeniu na naszym forum "mędrek". Nie będę pokazywać palcem o kogo chodzi, ale moja analiza wpisów wykazała, że to jakieś straszne nieporozumienie i niedopowiedzenie. A ja :D :D :D niekumata chemicznie i elektrycznie ten przepis mam. Jeszcze nie umiem i nie mam odczynników ale się nauczę a odczynniki kupię i odpowiednio połączę. Piszcie do rogala, bo bez jego zgody nic nie powiem. Ale tak wogóle.... patyna niebieska, zielona, złota, purpurowa... jakież ogromne możliwości, a jak by sie dało jeszcze połączyć w jednym witrażu (da się!) dwa, trzy wyodrębnione kolory. No czyż to nie wyzwanie? Ale uczciwie ostrzegam, to nie jest proste, to nie zwykła chemiczna patyna, trzeba sie trochę narudzić aby uzyskać efekt. ROGALLL, my niedouczeni łakniemy wiedzy....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 20:52 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja chyba pozostanę przy chemii. Za dużo tego wszystkiego do ogarnięcia. Ja chcę robić witraże, a nie zostać galwanizerem. Owszem, takie "cuś" wprawia w zdumienie niejednego, ale my jesteśmy amatorami witrażownictwa.
Może kiedyś z wiedzy "rogala" skorzystam, teraz jednak pozostanę przy tym co mam dostępnego w sklepie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 21:09 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Galwanizer to dobre określenie :-) Cynę o ile pamiętam trzeba pokryć metodą galwanizacji jakimś innym metalem i dopiero ten metal traktować chemicznie. Poza tym jak to czytałem, to po pierwsze nie znałem części odczynników, co do pewnej ich liczby miałem wątpliwości czy da się je legalnie dostać na naszym rynku :-). Legalnie - znaczy bez zaświadczeń, że to do pracowni chemicznej, na przykład szkolnej. Nieważne - chemik ze mnie marny.
Marlenko - może rzeczywiście lepiej robić witraże? Ja podzielam zdanie Brogrego mimo pełnej i nienaruszalnej sympatii do Ciebie :-)
Tajemnicą dla mnie również pozostaje to, czy witraż z zieloną patyną będzie wyglądał jak witraż, czy też może jak plastikowa podróbka? A może doda mu to uroku?. To kwestia oceny pierwszego napotkanego egzemplarza. Niestety na mojej drodze nie stanął jeszcze żaden.
Swoją drogą (pytanie do wszystkich):
Czy ktoś z Was widział już witraż z kolorową patyną? W sensie nie w miedzi lub czarną? Opiszcie - wygląda lepiej? Może gorzej?
Pozdrawiam. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 21:15 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Coś mi się wydaje, że Marlena ma rację. O ile pamiętam to Rogal dał mi przepisy i opis, ale wcięło, jako że przestawiłem się z kompa na laptop. Wiele rzeczy wtedy niepotrzebnych zostawiłem a teraz by się przydały.
Tu Bronek ma rację, bo o ile pamiętam to trzeba było galwanizować nalot.
Ale głowy bym nie dał. Stąd moje zapytanie.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO