Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 17:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 sierpnia 2009, o 18:45 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
UWAGA, uwaga.
Dzisiaj dostałem informację od mojego hurtownika szkła witrażowego, ze w najbliższym czasie (tydzień, dwa) będzie miał tanie piece do fusingu.
Z tego co mi powiedział telefonicznie to będą to piece o komorze 45 x 45 cm, napięcie 225V, ze sterownikiem, takim jakim ja mam (chyba).
Koszt takiego pieca to ok (do) 3000 netto.
Dla mnie jest troszkę za mały, ale chyba ze względu na cenę to kupię jeden a może nawet 2 szt.
Jeśli ktoś chętny to podam namiary. Jutro zadzwonię i spytam, czy mogę dać oficjalnie jego namiary - na hurtownie, ale myślę ze tak. Ci co czytają moje wypociny to i tak wiedzą gdzie jest ta hurtownia, więc myślę, ze jutro podam oficjalne namiary.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2009, o 19:30 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ale to chyba cena bez sterownika jest?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2009, o 21:20 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor czy piec to wszystko, chyba nie. Jakieś tam dodatki są potrzebne a ja jestem zielony w tej dziedzinie.
Może masz jakieś materiały aby liznąć tego tematu z wypałem w piecu. Tak szczerze mówiąc byłbym zainteresowany.
kolorowe pozdrowienia śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2009, o 21:45 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albert
Najważniejszy jest piec.
Dobrze byłoby mieć "podkładkę" na dół. Coś mam być może starczy i dla Ciebie. Następnie to szkło i trochę kaolinu. Reszta z czasem.
Z tymi narzędziami można już coś robić.
Przejrzyj sobie rozdział "Restauracja" Tam jest już z sporo.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2009, o 21:54 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Szkła to u mnie ci dostatek ale reszty to nie ma więc pomału będę sobie gromadził. Zajrzę do restauracji i wyczytam tam co nie co.
Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2009, o 20:22 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Ze szkłem jest rożnie. Szkło, szkłu nie równe. Generalna zasada jak coś robisz to dobieraj to samo szkło (COE).
Może na początek rób próby np z floatem. Maluj, sklejaj, zgrzewaj itp
Będziesz miał roboty na kilka miesięcy. Spisuj doświadczenia bo się przyda dla innych szkieł.
Inne szkła zachowują się podobnie, tyle, ze są małe odstępstwa od temperatury, rozlewania się szkła, gięcia i tp, ale pierwsze doświadczenia zawsze się przydają.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2009, o 20:54 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj na razie to ja łykam wiedzę jak rybka wodę, abym tylko się nie nałykał za mocno bo piepczywo poplącze się z dupczywem. To tak w trochę żarciku.

"Może na początek rób próby np z floatem. Maluj, sklejaj, zgrzewaj itp
Będziesz miał roboty na kilka miesięcy. Spisuj doświadczenia bo się przyda dla innych szkieł.
Inne szkła zachowują się podobnie, tyle, ze są małe odstępstwa od temperatury, rozlewania się szkła, gięcia i tp, ale pierwsze doświadczenia zawsze się przydają."

to co napisałeś to jest 100% esencja całego wypału za to należą Ci się gratulacje najwyższego stopnia , nadmieniam iż chylę swe łyse czółko przed Tobą.
Serdeczne pozdrowienia śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sierpnia 2009, o 01:43 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albert.
Float to dla nas podstawa do wyjścia z świat fusingu.
Tanie szkło i można na nim robić wstępne doświadcznia ( ja tak robiłem), tyle, ze kosztuje to sporo czasu i prądu, ale się opłaca, bo to podstawa do wyjścia w inne szkła.
jak będziesz znał prawidłowości z floatem, to łatwo te ( doświadczenia) przetransferujesz na inne szkła.
Jakby cos to pytaj. W miarę swej wiedzy odpowiem.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sierpnia 2009, o 08:53 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj. Dzięki za tak drogocenne rady, na pewno nikt tak chętnie by nie sprzedawał takich informacji, w przeciwieństwie do Ciebie. Ktoś pomyśli że to proste ale jak się zagłębić w temat to rzeczywiście Twoje rady są na prawdę bardzo pouczające. Jest jeden szkopuł piec. Patrzyłem na różne firmy i są one drogie. To jest powód dla którego na razie muszę poczekać. Ale zacznę próby z palnikami, to również jakieś wspólne doświadczenia-powiązania będą. Nigdzie nie mogę najść na książki z fushingiem z ceramiką jest i to sporo. Ale dla chcącego nic trudnego, jak jeszcze koledzy oferują pomoc to już połowa sukcesu, druga połowa to własne idee w realizacji przedsięwzięcia. Jeszcze raz dzięki.
Serdeczne pozdrowienia śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2009, o 23:41 
Offline

Dołączył(a): 7 września 2009, o 02:00
Posty: 34
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witajcie,
Brak dostępu do wyspecjalizowanego szkła nie jest przeszkodą w rozpoczęciu przygody z fusingiem. Po zajawce w temacie fusingu zacząłem szczegółowo oglądać prace firm które mienią się "profesjonalistami" w tym temacie. Naprawdę rzadko kiedy stosowane jest szkło fusingowe. Większość prac jest robiona jednobarwnie /flot lub szkło butelkowe/ czasem pojawia się barwienie farbami lub dokładanie ozdobników. Sporadycznie prezentowane są prace wykonane z mieszanek różnych kolorów gdzie trzeba stosować szkła ze starannie dobranym COE.

Trebor. Czy oferta taniego pieca jest aktualna?

PePe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO