Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 19:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2010, o 19:06 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
?
szukać tych większych czy wystarczą o których wspominałem
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2010, o 22:07 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albert. Teraz poszukuję pilnie rurek o średnicy, 12,7 mm. Mogą być metalowe a nawet z plastiku, byle ścianki miała sztywne.
Potrzebuję do takiej specjalnej maty do cięcia szkła.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2010, o 19:14 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
rurka a jaka długa 12,7mm to bardzo nietypowy wymiar. A ta średnica to jest w środku czy na zewnątrz? prawdę powiedziawszy to jest 1/2cala. Gdyby to Ameryka to nie problem.
Patrzyłeś może metalowe do wody lub kaloryferów plastykowe to są pół calówki. Najszybciej znajdziesz takie coś w sklepach do ogrzewania lub hydraulicznych.
Mata do cięcia szkła?
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2010, o 20:04 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Zobacz tą matę tu:
http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... sid=192528

http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... sid=186648

A na niej są właśnie urządzenia do cięcia.
Średnica 12,7 to zewnętrzna.
A tu masz te rurki i nie tylko do tej "maty"
http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... sid=206130

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2010, o 14:10 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Treborku. nie wiem do czego Ci potrzebne są te rurki. Ja mam matę, którą wcześniej opisałem i do uniemożliwienia przesuwania się szkła wykorzystuję silikonowe przezroczyste, stożkowe, elastyczne korki od deski sedesowej - dla bardziej dystyngowanych pup - które są w Castoramie(jak twarda guma). Sprzedają w plastikowych woreczkach kilka podłóżnych i kilka stożkowych w paczce (~8-10zł).

Wkłada się je w kratkę, wystają jakieś 1-2mm nad poziom kratki. Można je przyciąć, jak potrzeba. Można też przykręcić od dołu śróbką i montować wszelkiego rodzaju listwy do cięcia prostopadłego lub pod kontem. Również cyrkle.

Rozpisałem się, a nie wiem czy na temat.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2010, o 19:44 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Te rurki to sama przyjemność. Spełniają rolę usztywniaczy szkła, wszelkiego rodzaju linijek i kątowników a ponadto w środku są puste i tam wkłada się różnego rodzaju narzędzia jak noże, pęsety odszczypywacze , ołówki itp. Na prawdę dobrze jest to pomyślane. Mnie sporo ułatwia i oszczędza miejsca.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2010, o 11:24 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam. Wszystko jest jasne-kratka
z wierzchu musi być chyba miękka. A jeżeli chcesz wyciąć wielkość kawałka jak ziarnko grochu z małego szkła? To co widzę jest dobre tak mi się wydaje do cięcia dużych elementów.
Następna sprawa to tu jest zastosowany chyba specjalny nóż.
Do tego jeszcze muszą być chyba różnego rodzaju specjalne przystawki jak cyrkiel, ramię przegubowe poślizgi na uchwyty z rurką i. t. d. a to kosztuje ok 500 dol do tego dodać wysyłkę- czy to się opłaca.
Treborku aby trzymać w rurkach noże i inne rytynta to wystarczy wziąć od lubej z kuchni słoik n. p. po dżemie na spód położyć gąbkę i wkładać - w jeden noże w drugi ołówki w trzeci pincety. Koszt takich urządzeń będzie znikomy, ale ?

Dobrą myśl podsunął Kent.

Nie mam takiej maty szkło tnę na desce od rysowania-rysownica. Raz mi pękło szkło ale przez moje niedopatrzenie, ponieważ na wierzchu pozostał odprysk szkła i na to położyłem taflę i w czasie cięcia pękło na pół. Poza tym przesuwam na bok rtsownicy-krawędź i mogę łamać. Na pewno na takiej macie nie było by to możliwe, na krawędzi raczej odpada. Co do maty takiej mam wątpliwości. Wizualnie może i coś dobrego. Może ktoś opisze o zaletach takowo czegoś.

Jak to powiadają kużden ma swoje
pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2010, o 14:24 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albert. Kupiłem taką kratko-matę w Stanach. Zapłaciłem troszkę ale było warto. Do czego ta mata spełnia swoje zadnie?
Głównie ja używam do seryjnego cięcia - powtarzalnych elementów.
Ustawiasz sobie szerokość, czy grubość danego elementu i tniesz seryjnie , kilka kawałków na raz.
Jakie noże? ano zwykłe najzwyklejsze. Ja mam 2 Toya - olejowe z plastikową rączką, oraz 1 szt - nie pomnę nazwy - najlepszy z nich- z uchwytem łamanym ergonomicznym do ręki:
http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... sid=125824

no i kilka głowic do wymiany.
Z narzędzi kupiłem sobie w kraju - cyrkiel za parę złotych. Kółka można wymieniać - są u nas w hurtowni po 20zł - szt, ale jeszcze nie wymieniałem. Żałuję, ze nie kupiłem w USA droższy, ale za to wycina kółka o średnicy od 3 cm a mój tnie ok 7 - 7,5 cm.
Kupiłem też narzędzie do ciecia pasków, na nim chcę dorobić sobie takie narzędzie:
http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... sid=125876

To na dole po prawej stronie mam, nawet 2 szt. Nie wiem dlaczego ale przysłali mi 2 szt.
Sporo innych rzeczy dorobiłem sobie sam. To wszystko razem kosztowało mnie ok 100$ - no może 150$, to wszystko. Potrzebne mi są te rurki. Wierz mi,, że żaden słoik nie zastąpi tych rurek.
Z tego wniosek, ze dalej poszukuję tych rurek. Mam ich kilka ale chciałbym mieć tego kilkadziesiąt - no powiedzmy dwadzieścia kilka.
Wierzę w Ciebie Albercik, ze wykombinujesz coś takiego

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2010, o 15:04 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Powiedz mi złociutki czy rzeczywiście musi być to średnica zewnętrzna 12,7mm czy może być n.p. 14mm wydaje mi się że taka dokładność na tej macie to? gdyby było to wykonane z nad precyzją to się zgodzę. Ta mata jest miękka więc jej rozciągalność mieści się w kilku milimetrach tak mi się wydaje z tych podglądów zdjęć co widzę.
Możliwe że jestem w błędzie?
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2010, o 15:25 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
obejrzałem to dokładnie na podglądzie. Coś podobnego można znaleźć na sitach wibracyjnych do kruszyw, z tum tylko że takie maty są na wylot z dziurkami. Wysokość ok 2,5 do 3cm oczka różne w zależności jaki chcesz granulat. Są one dość twarde z gumy czarnej. wielkość w zależności jaka jest duża maszyna, ale ok 1m szerokie.
W takiej kracie gumowej 100% nic się nie przesunie.
Tak sobie patrzę i skojarzyłem również sobie to z wycieraczkami do nóg.
One były dość twarde i nie miały otworów na wylot, tylko trochę niższe, na pewno rurki by siedziały. No i paski można by było ciąć.

Mam pewną wątpliwość co do cięcia w ramieniu przegubowym -- czy ten nóż obraca się wraz z uchwytem? jeżeli nie to jakim cudem nóż z rączką będzie nabierał kierunku zgodnie z kreską na szkle? cościk mi się zdaje, że to są noże diamentowe, które tną we wszystkich kierunkach.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO