Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2011, o 20:31 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
.... No właśnie... - jest to problem :?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2011, o 22:01 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Rozmawiamy tak jak matka z dzieckiem, może to a może to.
Hurtownia to jest jak nazwa sama wskazuje hurtownia sprzedaż duża. Jeżeli ma to się odbywać na zasadzie zamówień zbiorowych i przesyłka z USA następnie odprawy celne i inne zawirowania po drodze to tylko zabawa, a nie hurt. Wiem, że tam za wodą mają dobre ceny jak również i towar, który sami kupujemy przecież w hurtowniach w Polsce. Na razie stosują duże upusty, ale ale jak widać jedna i druga strona boi się. Zapewne chcieli by od razu zapłatę za towar co wywnioskowałem z poprzednich wypowiedzi. Treborku co ja mówiłem aby otworzyć hurtownię trzeba mieć kasę, na pierwszy rzut to bez miliona nie ma co sobie głowy zawracać, chyba, że rozliczenia będą dokonywane po sprzedaży towaru. Tak jak robią duże hurtownie znające się co nieco na handlu. Tu na miejscu mają swoich przedstawicieli i zatrudniają cwanych chytrych i przebiegłych ludzi zwanych maklerami.
Ponieważ zamawiać paczuszkę 100kg na zamówienia to? Z tego co widzę rzut pierwszy musiałby zawierać towaru na dwa trzy kontenery, a w razie czego to domawiać przesyłkami 100kg lub więcej. Oczywiście ceny konkurencyjne.
Ja tak to widzę, innego rozwiązania moja myśl przewodnia nie widzi.

Jeżeli masz kontakt z przedstawicielami takiego przedsięwzięcia to daj im namiar na strefy bezcłowe n. p. w Suwałkach. Przez kilka lat nie będą płacić podatków i mają wiele wiele ulg. Jedno jest ale muszą zatrudnić minimum 40 osób z tego regionu. Bezwzględnie mają położoną rękę na całym przedsięwzięciu to znaczy na hurtowni i wiedzą co całkowicie się dzieje. Dlaczego otwierają w Suwałkach duże firmy, mają wylot na Rosję, Litwę Białoruś, a to rynki chłonne nie mówiąc o zaopatrzeniu Polski. Jedna baza główna i kilka małych, które by obsługiwały n.p. kilka regionów Polski. Rozesłanie po terenie naszego kraju to jest już bajeczka. Właśnie stworzenie podhurtowni na terenie Polski ma wówczas sens taki jak opisujesz swoje i ich wahania.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2011, o 22:19 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 120
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
albert bez obrazy ale ty jakąś fabrykę chcesz otwierać

parę kontenerów przesada

towar podstawowy wiadomo co potrzebne przecież gliny nie będziesz z usa ciągnął jak w Polsce jest taka sama
co do ludzi to też przesadzona ilość 5 osób ogarnie wszystko a na początek 3
i to w dodatku nie muszą być z jednej miejscowości

i jeszcze jedno hurtownia fajna rzecz tylko sklepy nazwijmy patronackie mają większy sens i będą miały wspólny magazyn

oczywiście kasa potrzebna ale na lokale a amerykańce też muszą zaryzykować i dać towar w komis


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2011, o 22:42 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
mk1a jeżeli ma się mieć kilka asortymentów to dobrze zauważyłeś. Natomiast jeżeli w tym wszystkim ma być wszystko związane z robieniem gorącego szkła, piece, szkło do koralików, palniki a tego jest trochę, szkło do witraży, gatunków jest też sporo i jeszcze innych rupieci co niemiara, to kontener? Ja patrzę realnie. Odległość robi swoje, albo coś albo nic.
A tak szczerze po co ja się tak angażuję przecież i tak tego nie będę realizował.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2011, o 22:56 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 120
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
nie no nie pare sztuk
ale kto bedzie hurtowo kupował?
trzeba zrobić sklepy dla hobbystów i rzemieślników a inne sklepy ? konkurencja sama się odezwie

no w moim planie trzeba coś dograć na pewno
ale masz racje jeden kontener to mas sens bo transport zespolony i statkiem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2011, o 20:58 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Mili moi. Nie wiem jak ta hurtownia miała by wyglądać w Polsce. Odezwała się do mnie Pani w osobie chyba v-ce dyr tego przedsiębiorstwa z zapytaniem o opinię.
Odpowiedziałem dość oględnie, a mianowicie, ze na pewno by się przydała ale... musi uwzględnić nasze - polskie - mankamenty i przyzwyczajenia, o pazernym fiskusie nie mówiąc.
Za jej zgodą wrzuciłem temat na Forum. Dziękuje za dyskusję. W związku z tym, ze Pani ta czyta i mówi po polsku, więc i te opinie czyta.
Nie doczytaliście chyba wypowiedzi Moniki, która mówiła o wielkości i różnorodności tej hurtowni.
Ta hurtownia swym zasięgiem obejmuje, i witraż, i fusing i ceramikę, i biżuterię rożnego rodzaju, także wszelkiego rodzaju pomoc praktyczną, szkolenia, publikacje książkowe i tp.
To jest na prawdę wielka hurtownia. Wielu z Was na pewno byli na jej stronach, ale dopóki nie będę miał zgody to nie podam jej nazwy.

Po tej publikacji zgłosiło się do mnie kilka osób z poparciem dla tej inicjatywy. Zawiadomiłem ich o tym. Zaproponowali zbiorowe zamówienie.
Teraz my sami piszemy jak to widzimy, byle byśmy nie "otwierali" tej hurtowni ich kosztem :-)
Piłeczka, teraz jest w hurtowni ogródku.
Ja dalej tam zamawiam.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2011, o 21:48 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Chyba dalej się nie rozumiemy. Ja przedstawiłem swój punkt widzenia na temat hurtowni nie handelku. Ja wiem że w USA jest kryzys, niebawem dotknie i nas, że będzie nam też niełatwo prosperować. Ale w tym wszystkim zapewne kooperanci z zagranicy chcą się odnaleźć jak i my. Dla przykładu podam, że tam za wodą stosują bardzo duże upusty, ale transport i cło a do tego jeszcze tam jakieś zawirowania i wcale to tak nie brzmi wesoło.
Trebor ja zapewne mam te same informacje cenowe ich produktów jak i Ty, dlatego wiem w czym jest rzecz.
Widzisz i nadal sprawa się rozgrywa o kasę. Podsunę jeszcze jeden pomysł, a mianowicie:
zawiera się umowę międzynarodową, to znaczy prościej mówiąc spółkę. Wówczas są inne przepisy dostarczanych towarów, nie znam tego tematu więc należałoby zorientować się w urzędzie celnym nie tam przez kogoś.
Zamawianie grupowe to widzę w taki sposób, że kto zamawia wpłaca co najmniej 50% kasy zaliczki. Jak zrezygnuje to przepada zaliczka a towar pozostaje za który trzeba zapłacić. Właśnie na to trzeba mieć zabezpieczenie finansowe aby nie stracić zaufania u dostawcy. Ten towar z biegiem czasu zejdzie ale kasa zamrożona. W takim handlu właśnie jest ryzyko.
Gdyby taka hurtownia istniała w Polsce jestem takiego zdania, że większość tych co robią i tych co zaczną coś działać w tym kierunku zaczną zaopatrywać się właśnie tam GDZIE JEST DOBRY TOWAR I STOSUNKOWO NAJTAŃSZY. Oto jest zasada handlu hurtowego.Natomiast gdy to ma się odbywać na zasadzie wgryzienia się w rynek i ceny porównywalne będą z cenami innych hurtowni to na pewno będzie klapa z biznesu, ponieważ ci którzy zaopatrywali się w danych hurtowniach nadal będą się tam kręcić i kupować. Ten towar który kupowali i tak samo pochodzi z USA z tym, że drożej.
Na takiej zasadzie bazuje TGK w Niemczech i Czechach oraz inne hurtownie jak Jurgen lub Arts hobby.
Natomiast co do pazernego fiskusa to są strefy bezcłowe o których wspominałem wcześniej, wówczas są bardzo duże ulgi nie od obrotu tylko na czas 10 lat lub dłuższe okresy podpisywane są takie umowy.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2011, o 23:12 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lutego 2011, o 09:29 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jednak nie tylko ze złej strony jesteśmy znani


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lutego 2011, o 18:30 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albercik "wsłuchuj się" w to co mówi Monika.
Jeśli firma zapyta nas jak załatwić otwarcie firmy, to wtedy będziemy poszukiwać sposobów na pomoc im.
Teraz sondują rynek i zapotrzebowanie na ich wyroby.
A tak nawiasem strefa wolnocłowa, to nie znaczy, ze jest bezcłowa.
Są tam udogodnienia podatków, ale za to ceny wynajmu są astronomiczne. Mamy w Tychach taką i troszkę po niej buszowałem, ale to było dość dawno.
Bardzo bym chciał by Firma ta u nas otworzyła swe podwoje bo bardzo ułatwiłaby nam życie i pocerowała dziurawe kieszenie.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO