Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 01:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 czerwca 2010, o 11:06 
Offline

Dołączył(a): 30 kwietnia 2010, o 02:00
Posty: 3
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam.
Ostatnio zdażyło mi się parę godzinek popracować lutownicą no i po pracy chciałem wyciągnąć grot żeby go wyczyścić. Śrubkę wykręciłem ale grot nie chce wyjść. Macie jakieś sposoby żeby usunąć grot?? Myślę że nie jestem pierwszą i ostatnią osobą która ma taki problem ;).

P.S. Pozdrawia wszystkich albowiem jest to mój pierwszy post na forum ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2010, o 18:29 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj kom997. Taki problem istnieje, jeżeli lutownica nie była używana przez dłuższy okres czasu.
Kup WD_40, lub nafta i delikatnie posmaruj i połóż na bok. Niech rdza zmięknie i wówczas będziesz mógł wyciągnąć grot.
Zastanawia mnie jedna rzecz, po co wyciągać grot, skoro go można oczyścić salmiakiem. Rozgrzany grot wkładasz do salmiaku sypkiego i to wszystko samo odpada. Jeżeli masz salmiak twardy to posuwając rozgrzanym grotem po salmiaku i wówczas grot się oczyści.
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to pytaj pisz a na pewno zawsze ktoś Ci odpowie.
pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2010, o 22:00 
Offline

Dołączył(a): 30 kwietnia 2010, o 02:00
Posty: 3
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
dzięki za odpowiedź...salmiak mam i w nim oczyszczam grot...ale wyczytałem na stronie producenta że co jakiś czas powinno sie wyciągać grot żeby uniknąć takich sytuacji jak ta. Wypróbuję twoje rady ;). Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2010, o 12:57 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
kom997 napisał(a):
d... wyczytałem na stronie producenta że co jakiś czas powinno sie wyciągać grot żeby uniknąć takich sytuacji jak ta.



Nie przejmuj się tym zbyt mocno. To normalne. :-) Nie zawsze to rdza jest winna. Czasem tlenki z lutowania, czasem trochę cyny, która wpłynęła podczas czyszczenia salmiakiem w hmmm "gniazdo" grota.

Próbowałem kiedyś różnych sztuczek (na ciepło i na zimno) w celu usunięcia zapieczonego grota, ale dałem sobie spokój, bo nie chciałem ryzykować uszkodzeń wszelkich. Jak się zjara to będę próbował. Na razie grzeje bez problemów od długiego już czasu.
Pozdrawiam serdecznie. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2010, o 08:39 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nie mam problemów z wyciągnięciem grota, czy też odkręcenia zapieczonej nakrętki. A robię to tak. Kupuję w aptece naftę ( z witaminami niekoniecznie, ale może być) poj. 160ml. Biorę wąskie długie naczynie, np. menzurkę, wazonik, kieliszek, etc. Wlewam naftę. Lutownicę wieszam grotem do dołu i zanurzam w naczyniu z naftą do miejsca, które chcę potem odkręcić, czy tez wyjąć grot. Tak lutownica wisi 15-30 min. Potem wyjmuję. Wycieram papierowym ręcznikiem i odkręcam delikatnie nakrętkę palcami, bądź używam kombinerek (łapię zaokrąglonym radełkowanym).
Odkręca się bez problemu. Robiłem to już kilka razy i udało się za każdym razem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2010, o 18:05 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Spoko :P nawet myślę, że nie potrzeba zanurzać,
parę kropel na śrubę i odczekać. Nafta jest środkiem
bardzo dobrze penetrującym.
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO