Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 19:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 lutego 2010, o 17:20 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witajcie. Proszę was o poradę. Pojawił się u mnie problem i nie wiem jak go rozwiązać. Ostatnio zaczęłam składać ponownie moje przestrzenne róże. Są one jak wiecie przestrzenne i trzeba niekiedy lutować płatki pod dziwnymi kontami Nie raz już się zdarzyło, że szkło nagrzało się tak, że nie dałam rady go utrzymać w rękach i się poparzyłam, albo cyna spłynęła mi palcach. Jako osoba niedowidząca mam bardzo wrażliwe ręce. Czy moglibyście mi polecić jakąś skuteczną ochronę na ręce przed poparzeniem podczas lutowania ? Będę bardzo wdzięczna za pomoc :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2010, o 20:10 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Aby paluszków nie poparzyć przy lutowaniu elementów przestrzennych zrobiłam sobie podpórki i używam bocianków z izolowanymi rączkami. To są moje pomoce w większości uzyskane metodą babsko-kuchenną. Najważniejsze że są skuteczne. http://i236.photobucket.com/albums/ff30 ... 020001.jpg Na środku podpórki ze styropianu owiniętego taśmą malarską, bez taśmy gorąca cyna wypali dziurę i spłynie wewnątrz styropianu. Góra z prawej to dziecięce klocki drewniane. Dół prawa - kombinerki z pianką na rączkach kupione w zestawie - Castorama - cena jakieś ok 35 - 40 zł, choć też można kupić podobne osobno. Dół lewa - imadło, moja trzecia ręka - Castorama - cena w ubiegłym roku ok 16 zł. A jak się miewa Twój pędzelek do wody lutowniczej? Mój skorodował i z poważnymi ubytkami włosia uznałam go za bezużyteczny. Bez pędzelka się nie da, w Szczecinie nie ma hurtowni witrażowniczej, nie chciałam czekać i zrobiłam coś. Wykorzystałam pomysł Al_uzji jak używać kawałka gąbki. Potrzebne: kawałek wycięty z nowej gąbki do mycia naczyń z odciętą warstwą szorującą, patyczek od lodów i kawałek żyłki wędkarskiej lub mocnej nici. Wyciąć słupek z gąbki, nożyczkami wyciąć w słupku dziurkę i włożyć w nią patyczek, owinąć mocno żyłką i ją związać. Wg mojej subiektywnej oceny taki tamponik jest lepszy niż pędzelek, nie zalewam spoiny wodą lutowniczą i cyna mniej pryska.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2010, o 21:18 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Marlenko złota rączka raczej ze mnie kiepska :-) Szukam czegoś co można kupić bez zbytniego kombinowania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2010, o 21:36 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
A może pęseta.
Mam też w warsztacie takie ustrojstwo co się nazywa 3 ręka.
Tu link do niego, choć zdjęcie kiepskie , nie wiem dlaczego bo ściągnięte z netu

https://zakrecona-galeria.pl/galeria/ma ... ar2=700_85

a tu zdjęcie w oryginale tyle, że małe.

http://www.kemot1.gower.pl/warsztat.htm

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2010, o 21:52 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor mam coś takiego i niewiele mi pomaga.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2010, o 22:13 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja polecam rękawiczki robocze. Takie gumowane od wewnątrz. Wyglądają tak, jakby zamoczone w kolorowej farbie. Trzeba kupić od razu 10 kpl. za jakieś 8 do 10 zł. Używam je od niedawna i cyna nieraz mi spłynęła po ręce. Ale w rękawiczce nic mi się nie stało. Odpadł tez problem zakwaszania skaleczeń, co powodowało bolesne gojenie. Rękawiczki szybko się zużywają i dlatego trzeba je często wymieniać. Używaj je także przy robieniu wisiorków. Bez rękawic nie byłoby to możliwe. Miedź to dobry przewodnik ciepła... i parzy !!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2010, o 22:24 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
fagonio że parzy to ja wiem, ojj bardzo dobrze wiem ;) Do dzisiaj mam ślady po niektórych poparzeniach ;) Możesz mi powiedzieć czy bardzo czuć gorąco przez te rękawiczki, czy może nie czujesz wcale ? Takie rozwiązanie byłoby dla mnie idealne. Szukałam i nie mogę znaleźć rękawic z gumą w środku,albo ja ślepa jestem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2010, o 00:18 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nie w środku a na zewnątrz, to popularne ogrodnicze wampirki o takie: http://www.allegro.pl/item905406356_rek ... kazja.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2010, o 08:24 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dokładnie takie same. Tylko kupując na targu albo w hurtowni BHP zapłacisz dużo, dużo taniej. Mnie udało się nawet za 6 zł za 10 par! Oczywiście ochrona jest i można pracować. Mniej parzy. Używam je także przy szlifowaniu. Nie przecinam sobie palców od naciskania szkła.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2010, o 10:35 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
To dobra rzecz - potwierdzam, też używam, są elastyczne dopasują się do każdej dłoni :D
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO