Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 18:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2011, o 18:45 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj fagonio. O ile się nie mylę to mieszkasz w Radomiu. Ja przez przypadek będąc w sklepie szukałem kabaszonów-oczka szklane różnokolorowych. Wiem, że Ty swojego czasu szukałeś też po marketach. Jeżeli miałbyś czas to udaj się na ul. Jodłowa 28 w Radomiu i tam jest firma która sprowadza takie szkiełka z Chin, ponoć tanizna jak barszcz. Może coś wskórasz na większą ilość.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2011, o 00:37 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
wracam do salmiaka.
używałam tego w kostce, ale ponieważ w proszku jest dużo tańszy, więc zakupiłam. niestety nie okazał się bezpieczny dla mojego grota.
teraz , jak kiedyś radził Fagonio, używam szmatki po zakończeniu pracy, ewentualnie ratuję się salmiakiem w kostce.
u mnie , w hurtowni we Wrocławiu, nie sprowadzają już kabaszonów - oczek porządnych, tylko jakieś badziewie. kończą mi się zapasy; może znacie jakieś źródełko w internecie?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2011, o 01:05 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Słyszałem, że w pewnym sklepie dodają do każdego zamówienia 100 - 150g mieszanki gratis w ramach niespodzianki, ale nie powiem w którym. ;) Taka promocja.

Albert - rzeczywiście chyba masz pecha. Moja pierwsza lutownica HK-2 działa do dziś i zwykle to właśnie jej używam przy lutowaniu niewielkich form. Jej zużycie objawia się przede wszystkim spadkiem bezwładności cieplnej ze względu na słabszy przepływ ciepła pomiędzy grzałką, a grotem. Moim zdaniem stan rzeczy spowodowany jest kompletnym zapieczeniem grota. Sam grot jest bez najmniejszego uszkodzenia. Może to kwestia szczęścia, ale od początku uważam, żeby mu nie zrobić żadnej krzywdy w mechaniczny sposób. I na razie się udaje.
Ja jestem baaaardzo zadowolony z Wellera. Szkoda, że seria "Profi" jest cenowo pojechana do granic możliwości...
Pozdrawiam. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2011, o 09:09 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Alberto, dzięki za informację. Jestem już klientem tych z Jodłowej. Rzeczywiście sprowadzają z Chin tanie oczka. Kupiłem, a właściwie wyprosiłem kolory mnie interesujące. Problem polega na tym, że to hurtownia i najchętniej sprzedają cały karton, a tam nie wiadomo jakie kolory. Karton ma dość spore wymiary i wchodzi tam chyba 1000 paczuszek z oczkami. Taka paczka kosztuje ok. 1,50 i zawiera ok 70 szt. oczek.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2011, o 09:50 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:P Heh - no to niezły wagonik !


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2011, o 18:33 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam a ja przez przypadek natknąłem się na ich adres. Płaciłem za paczkę ok 50szt 4-5zł w zależności od koloru. Różnica jak widzisz jest duża.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 listopada 2012, o 13:45 
Offline

Dołączył(a): 13 października 2012, o 02:00
Posty: 3
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dziękuje za odpowiedz,
Czyli grot SG10 jest to to zwykły grot, ponieważ nie ma żadnego oznaczenia "long live", a który z grotów polecilibyście?
SG10 czy MTG20 (oba pokryte żelazem - tak mówi sprzedawca)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 listopada 2012, o 09:42 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cześć,
Osobiście wybrałbym SG10 ponieważ jest jednostronnie ścięty
i wygodniejszy do płaszczyznowego lutowania.
Ale grot zawsze możesz dokupić taki lub inny, bo lutując
groty zużywasz, więc nic nie jest wiecznie ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2012, o 23:33 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 02:00
Posty: 26
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
W pokrewnym temacie krytykowałem Wellera, teraz ciąg dalszy. Wszystko było by dobrze gdyby Weller nie kosztował 4 razy tyle co normalna lutownica. Oto kolejne wady mojego Wellera. Grot nie pasuje do grzałki. Jest luźny więc lata w otworze i tylko śróbka go trzyma. Taka grzechotka.
Po drugie jak widzę na zewnątrz obudowy grzałki ślad grzania to nadziwić sie nie mogę dlaczego ok 2 cm od weścia grota nie ma śladu grzania. Widziałem na zdjęciach inne lutownice i grzeją bardzo blisko wprowadzenia grota. Po co ciepło musi "iść" po dłuższej drodze niż by mogło? Jakie ślady grzania są u Was?
No i ta wysoka temperatura. Bez regulacji napiecia nie dało by się pracować. Cały czas zasilam lutownicę napieciem 150V.
Wysoka powszechna ocena Wellera wynika zapewne z tego, że lutownice te są drogie a ja w tym widzę lekceważenie klientów ewentualnie szukanie jelenia gdy tak w rzeczywistości Weller nie umie robic lutownic lepszych niż inni. Inni to samo potrafią zrobić tano i opłaca się im sprzedawać po 40 zł a Weller robi tak drogo, że musi sprzedawać po 160 zł.

PS.Dodam jeszcze, że z tym grzechotaniem to nie chodzi o to, że grzechocze ale przy luźnym grocie ciepło z grzałki gorzej przechodzi do grota przez warstwę powietrza. Nie wiem jaki kiedyś był Weller ale teraz to tylko nazwa a nie klasa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 listopada 2012, o 11:06 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Skłaniam się również ku tej opinii. Moja niedługo po zakupie, się popsuła, ale była na gwarancji, to mi ją naprawili. Teraz po kilku już latach używania, z grotu odwarstwia się, ochronna, przedłużająca jakoby jego żywotność nakładka.
Tak ogólnie nie jest najgorzej, ale pewne mankamenty są, no i ta cena.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO