Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 00:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 listopada 2008, o 04:03 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2008, o 02:00
Posty: 11
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kolejny raz zwracam się do Was z prośbą o radę.

Zastanawiam się nad zrobieniem lusterka oprawionego w witraż. Nie mogę jednak nigdzie znaleźć informacji, jak to zrobić, aby nie popełnić błędu. Czy lustro należy jakoś zabezpieczyć? Po której stronie ciąć lustro?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje na temat witrażowych lusterek :-)
Pozdrawiam gorąco.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 listopada 2008, o 08:52 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Robiłem kiedyś lustra łącząc je tak samo jak witraż. Pod wpływem gorąca na lustrze pojawiają sie plamy roztopionego azotanu srebra. Brzydko to wygląda. Trzeba zabezpieczyć brzegi lustra lakierem. Używamy tylko taśmy z czarnym spodem. A i tak plamy potrafią pojawić sie nawet po kilku dniach. Jest wtedy sposób. Nie należy podgrzewać lustra. Najlepiej witraż lutować punktowo "na lustro". Witraż mamy nałożony na wierzch lustra i wtedy można przyłapać lustro do spoin witraża. Lustro tniemy od strony szkła. Wtedy nie odpryśnie powłoka lustra. Dobrze jest przed owinięciem taśmą pomalować tył lustra czarnym matowym lakierem. Wtedy współgra z patyną.
Powodzenia w biznesie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 listopada 2008, o 12:33 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2008, o 02:00
Posty: 11
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wielkie dzięki :-)
Będę próbowała...zobaczymy co z tego wyjdzie.
Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie lakieru. Czy musi być to jakiś specjalny lakier? Gdzie go najlepiej kupić?

Pozdraowiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 listopada 2008, o 20:06 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wiedziałam, że gdzieś na forum była dyskusja dot. lustra. Skoro Iza potrzebuje pomocy, poświęciłam się i w końcu znalazłam. Nie wiem, czy Ci Izo to pomoże bo dyskusja jest krótka, ale może zaoszczędzisz na zakupie specjalistycznych preparatów. Zobacz tu: http://www.easyart.fora.pl/nasze-wystep ... 62-15.html
strona druga szukaj wpisów desperado_2004. Zresztą przejrzyj cały temat (o ile jeszcze tam nie byłaś) zobacz co robimy. Obejrzyj też mój lampion z aniołkiem (druga strona) i jak rozwiązałam problem z możliwością wyłamania aniołeczka. Dałam go teściowej, ma już rok, stoi na komodzie i jest regularnie odkurzany. Wciąż trzyma się dzielnie - w pionie. Teraz zrobiłabym go inaczej. Podstawka płaska, też na nóżkach ale zamiast pudełka zawijaski z drutu po obu stronach.
Serdecznie pozdrawiam i ponownie życzę powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 listopada 2008, o 09:51 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Lustro traktuj jak zwykłą szybę, tyle, że bardzo musisz uważać by nie porysować strony lustrzanej i strony "lewej". Ja przy dużych powierzchniach naklejam folię samo przylepną na lustro. a po zrobieniu lustra , po prostu odrywam. Tył można zabezpieczyć, również na stałe jakąś tekturką (małe lusterka) np z teczek biurowych - lakierowanych, lub pomalować lampą olejną (nitro) - we wzorek ,
Resztę tak samo. Pamiętaj o wzmocnieniu lutu, przy łączeniu elementów witraża ze szkłem. Szkło dla większego efektu może nachodzić na lustro.

Reszta to normalka.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 12 grudnia 2018, o 11:22 
Offline

Dołączył(a): 18 września 2018, o 10:34
Posty: 3
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor napisał(a):

Resztę tak samo. Pamiętaj o wzmocnieniu lutu, przy łączeniu elementów witraża ze szkłem.

Reszta to normalka.



Trebor - o jakim wzmocnieniu mówisz?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO