Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 19:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2009, o 21:06 
Offline

Dołączył(a): 23 stycznia 2009, o 02:00
Posty: 5
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Zatem kwestia jakości lutu została wyjaśniona: nie da się uzyskać tak perfekcyjnego wałeczka tradycyjną metodą lutowania. Ale można wspomóc się inną techniką. Trochę mnie to pocieszyło.
Nie zmienia to jednak faktu, że także tradycyjny lut może wyglądać świetnie, co widać w wielu Waszych pracach. A ja ćwiczę na metrach szkła okiennego, przesuwam grot szybko lub powolutku i wciąż: albo gluty albo cyna niczym rtęć ucieka ze spoiny. A zastygłym lutem można się poranić. Lutownicę, cynę i topnik mam ze sklepiku more&better.
Coś jest nie tak, ale co?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2009, o 23:40 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kaszebe - spokojnie :-) może porzuć na chwilkę szkło okienne i postaw sobie za cel jakąś ładną zawieszkę - wtedy człowiek inaczej podchodzi do rzeczy i pamiętaj, aby dobrze odtłuścić folię miedzianą :-)
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2009, o 23:41 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
czyli do witraży okrągłych można by stosować profil ołowiany. czy ktoś już próbował coś takiego?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2009, o 23:49 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jolu, można zrobić z profilu prostego , profil okągły, czy półokrągły. Trzeba tylko zmajstrowąć odpowiedni przyrząd.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2009, o 22:42 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
lub poprostu zamówic takie profile gotowe.
W założeniach konkursu nie było mowy o tym że praca ma byc wykonana w technice tiffany a wręcz podkreslnano że w technice dowolnej dającej sie odtwozyc przez każdego z nas. Tak więc idąc waszym tropem największym KUKUŁCZYM jajem jest wstawianie prac fusingowych (każdy z nas to zrobi????????) Praca Przemka jest ładna i estetycznie wykończona dzięki zastosowaniu profilu ołowianego U. ogladałem go u Przemka i bardzo mi sie podoba takie wykończenie szczegulnie w pudełkach. Proszę organizatorów konkursów o bardzo dokładne opisywanie i weryfikowanie prac nadsyłanych na konkursy. 98% z nas nie ma piecy więc prace wytapiane nie powinny brać w takowych udziału. Profil U każdy z nas może zamówić i zrobić z niego wykończenie.

No to na tyle
Następny konkurs proszę obgadać wcześniej i przygotować regulamin bo co niektórzy szukaja dziury w całym a nie o to w tych konkursach chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2009, o 01:14 
Offline

Dołączył(a): 11 stycznia 2009, o 02:00
Posty: 49
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
śledząc tę zażartą dyskusje jestem troszke zdegustowany.jako nowicjusz w branży staram sie swe prace wykonywać w/g pewnych prawideł/które dopiero poznaje.ciągną mnie inne klimaty ale staram sie poznać choć troche podstawy.techniki łączone,oki.moim zdaniem fusing jest osbną dziedziną która jednak nie wyklucza witrażu a nawet podnosi jego walory.np.gięte szkło nie stapiane.pozdrawiam.jednak szkoda że doszło do spięcia w naszym gronie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2009, o 09:01 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
To nie spięcie tylko mały ferment. A jak wiadomo bez fermentu wino kwaśnieje i nie nadaje sie do spożycia :!: Wymieniamy poglądy i swoje doświadczenia. Pomagamy sobie i przedstawiamy swój punkt widzenia. Spierajmy się "z szacunkiem, ciepło, szczerze, miło" jak śpiewał klasyk, a na pewno wino będzie wspaniałe :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2009, o 09:50 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Zgadzam sie z Przedmówcą :P mały ferment nie zaszkodzi.
Uayo nie bierz wszystkiego tak bardzo na poważnie :lol:
Pożartować trzeba też czasem, choćby po to, by poznać innych.
Ja akurat nie brałem udziału w konkursie, ale nawet jeśli nie byłoby nagród, to opinia Zacnych Forumowiczów dla mnie jest największą nagrodą.
Nie wykopywałem "Toporka Wojennego" więc nie będę go też zakopywał, myślę, że nie uraziłem nikogo ... a jeśli, to sorki :?
I oczywiście jesteśmy rodziną i nie tylko na zdjęciach "wychodzimy" dobrze - jak widać w konkursie :P :D :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2009, o 12:38 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Przecież my tylko wymieniamy opinie. Regulamin konkursów ustalają organizatorzy i fundatorzy. Każdy może przecież ogłosić swój konkurs. Choć zgadzam się z Michem w kwestii wcześniejszej konsultacji treści regulaminu, to nie uważam, aby dyskwalifikować prace wykonane inną metodą niż Tiffany.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2009, o 14:46 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nieee, no oczywiście, że nie można dyskwalifikować, konkurs się odbył wg wcześniejszych zasad. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO