Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 01:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2009, o 11:22 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Polecam 2000s - większa moc i obroty wyższe, system chłodzenia za pomocą chyba pompki.
Nadmieniam, że w more&better - jest to dostępne, a sklep jest easyartowski.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2009, o 13:02 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Euble - nie jestem pewien, ale na pierwszej aukcji nie pojawia mi się zdjęcie, za to filmik, który jest załączony przedstawia cięcie nożem o nazwie Toyo model TC-17. W drugiej aukcji też mam wątpliwości co do oryginalności. Na zdjęciu nóż do złudzenia przypomina japońskie podróbki Nikkena. Ja bym miał sporo obaw co do tej aukcji.
Nie ulega wątpliwości jednak, że tymi nożami też da się ciąć (zarysowywać) i nie pomyślałem o nich nawet przy poprzednim poście. To rzeczywiście tańsza opcja, mimo, że mniej trwała. Dla początkującego witrażysty jak najbardziej się nadaje. Nie znaczy to, że doświadczeni fachowcy nie posługują się tym narzędziem.
Olas - jak najbardziej (oczywiście według mnie).
Bronku - ta chyba pompka to turbinka, która podaje wodę. Wydaje mi się, że warto dorzucić około stówki i mieć więcej komfortu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2009, o 13:20 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Też chciałbym mieć umiejętność rozpoznawania podróbek od oryginałów na podstawie zdjęcia.... Jak zauważyłeś to jest firma która specjalizuje się w narzędziach do obróbki szkła więc nie sądzę żeby handlowali podróbami a ceny maja niskie bo może sprowadzają bez pośredników. Ale jeśli sądzisz inaczej to przecież są odpowiednie organa którym można to zgłosić :D

Ja u nich kupiłem nóż i tnie świetnie. Wprawdzie pierwszy egzemplarz ciekł ale bez problemu mi go wymienili i drugi sprawuje się idealnie. Jak ktoś chce zapłacić 70zł więcej to przecież nie musi korzystać z Allegro, linka dałem dla tych co kasą nie śmierdzą (hm... moze powinienem dać linka do jakiejś strony w USA? To ostatnio jest tu mile widziane...)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2009, o 13:39 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mati; Co masz na myśli pisząc "Wydaje mi się, że warto dorzucić około stówki i mieć więcej komfortu" - BROGRE, jak zrozumiałam wypowiadał się o KRISTAL2000S. Czy w szlifierce Kristal1S nie ma opcji chłodzenia wodą? Przepraszam, że zadaję durnowate pytanie, ale w praktyce spotkałam się z używaniem (II zjazd i warsztaty I-go stopnia) jedynie z KRISTAL2000s, które używają nasi Dyrygenci.
Co do noży niewątpliwie masz rację. Sprzedawca - SZKŁOMAL na aukcji używa nazwy "noże NIKKEN", a na swojej stronie ten sam nóż (w tej samej cenie!!) jest nazywany tylko japońskim nożem. Pozdrawiam; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2009, o 13:48 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mimo wszystko chyba zakupię ten nóż w wersji 49,- zł i porównam z oryginałem. Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2009, o 22:03 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jadwigo - Kristall 2000S jest trochę droższy (to ta stówka, ale w rzeczywistości chyba mniej), ale jak już wspomniał Bronek ma chłodzenie rozwiązane za pomocą turbinki, a w wersji 1S jest to gąbeczka, którą moczysz. To tylko moja skromna opinia, że warto kupiś ten wyższy model. Ja po prostu bym tak zrobił. Na zjeździe były oba modele o ile dobrze pamiętam. 1S stała na jakimś taborecie bliżej stołu, a 2000S w głębii po lewej. Być może nie zwróciłaś uwagi na różnice.
Noże - Euble jak się porozglądasz, to nabierzesz z czasem takiej umiejętności.
Otóż organom nie będę zgłaszał, ponieważ to nie ja kupiłem ten nóż. Myślę, że jeśli ktoś jest zainteresowany organami i został oszukany, sam potrafi to zrobić. Jadwiga celnie zauważyła, że nazwa Nikken jest tylko w tytule aukcji. Dziwne o tyle, że firma jak ją określiłeś "specjalizuje się w narzędziach do obróbki szkła" nie użyła na swojej aukcji ani razu nazwy firmy, która ma poważną i ugruntowaną pozycję na rynku.
Dodam, że ani przez chwilę nie powiedziałem, że te noże nie sprawują się dobrze. Po prostu z wypowiedzi autorytetów w tej dziedzinie wynika, że są mniej trwałe. A linków z USA nie wklejaj lepiej, bo jeszcze ktoś Cię posądzi o wklejanie linków bez sensu.

Jadwigo - nie ma "durnowatych pytań" :-) Jeśli tylko będę w stanie odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania, będę zaszczycony tą możliwością i zrobię to bardzo chętnie. Przecież głównie po to tutaj się spotykamy.

Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2009, o 22:20 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mati napisał(a):
A linków z USA nie wklejaj lepiej, bo jeszcze ktoś Cię posądzi o wklejanie linków bez sensu.


A od kiedy to linki z USA są bez sensu?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2009, o 00:16 
Offline

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 02:00
Posty: 187
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ty Euble sobie sam na to odpowiedz...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2009, o 10:21 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mati; dzięki za podpowiedzi. Na zjeździe rzeczywiście mogłam nie zauważyć obu szlifierek. Wtedy było to moje pierwsze spotkanie ze szkłem i bardziej interesowało mnie samo cięcie, a szlifowanie było na "jakimś najbliższym dostępnym urządzeniu", które było fajne i tyle. Teraz wiem, że była to szlifierka 2000S. Pozdrawiam kolorowo; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2009, o 11:11 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jadziu - jeśli chodzi o ceny, to Michu i Dawid są kompetentni i na pewno chętnie poinformują Cię o reszcie różnic i dokładnych cenach.
Również pozdrawiam serdecznie. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO